Ez éhezés lenne?

Figyelt kérdés

Nem szeretném elhagyni egyik étkezést sem, pedig sok helyen olvasom, hogy a vacsora elhagyásával lehet legjobban fogyni.

A reggeli és az ebéd maradna ahogy eddig volt:

Reggelire pl rántotta 2 tojásból + ubi, paradicsom, paprika

Ebédre grillezett csirkemell+zöldsaláta vagy párolt zöldség, esetleg kevés barna rizzsel kiegészítve


És arra gondoltam, hogy 2 hétig a vacsorát kicsit visszafogom, de el nem hagyom. Vacsorára csak párolt brokkolit/spárgát/bébirépát ennék egy kisebb szelet grillezett csirkemellel vagy tonhallal, vagy csak joghurtos öntettel (natúr joghurt+fűszerek, nem bolti)


Eddig vacsorára is azt ettem kb mint ebédre.


Ez így éhezés lenne a szervezetem szerint,és elkezdene tartalékolni, vagy pont jó és segítené a fogyást?


Egyébként sportolok is, járok konditerembe, aerobicra heti 4x-5x.



2015. máj. 20. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
nem tudom, neked mennyi az elég, nekem ez így kevésnek tűnik főleg úgy, hogy heti 4-5x sportolsz is.
2015. máj. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szerintem ez így tök jó, esetleg beiktathatnál még délelőtt és délután 1-1 kisebb, könnyed étkezést, amikor gyümölcsöt, vagy joghurtot vagy hasonlót eszel/iszol.
2015. máj. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy 30-án lesz egy baráti összejövetel, és ott szeretnél jól kinézni, és ezért gondoltam, hogy ebben a 2 hétben kicsit visszafogom a vacsikat.


Igaz, nem kifejezettem 30-ára szeretnék lefogyni, de akkor szeretnék jól kinézni. Egyébként most 58 kg vagyok és a cél, hogy nyár végére legyek 50-52 kg. 162 cm magas vagyok és mivel ülőmunkát végzek, így a napi kondizáson, otthoni takarításon kívül nem nagyon mozgok napközben.


30-a után természetesen továbbra is járnék edzeni meg rendesen étkeznék, szóval ez cak egy amolyan szakasz cél lenne.

2015. máj. 20. 11:25
 4/8 A kérdező kommentje:
igen, néha elrágcsálok egy almát vagy egy kis epret is délután 4 körül :)
2015. máj. 20. 11:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem a vacsora most is kb. olyannak tűnik, mint az ebéd :)

Egyébként jónak tűnik. Az hogy éhezés-e, csak a mennyiségektől függ.

2015. máj. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, végülis tényleg hasonló :)

Húsból ebédre ált 2 tenyérnyi szeletet soktam enni (ujjak nélkül), és arra gondoltam, hogy vacsorára csak egy db kisebb szeletet, de lehet, hogy csak joghurtos mártogatóssal eszem a zöldségeket.

Mennyiségre is figyelnék természetesen.

Lehet, hogy ha ebben a 2 hétben nem leszek éhes ilyen soványka vacsorától,akkor meg is tartom végig :)

2015. máj. 20. 11:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Számold ki, hogy ez hány kalória, így leírva igen koplalósnak tűnik.


A kalóriadeficittől lehet fogyni, az étkezések száma irreleváns, persze sok embernek csökken a kalóriabevitel, ha kevésszer eszik. Persze nem mindenkinek.

A vacsorát csak akkor tartom jónak elhagyni, ha az embernek nem kell, nem éhes, nem kívánja. Vagy ha már épp eleget evett aznap s nem is túlságosan éhes. Erőltetni azért, mert állítólag van, akinek az bevált... Ha keveset eszel, akkor osztogathatod, ahogy Neked tetszik, eléggé borítékolható a fogyás.


Az ételeid amúgy igen jók, csak ez így kicsit kevés. Semmi gond egy erősebb kalóriadeficittel, ha ideiglenes és jól bírod, de ez már tényleg koplalásnak tűnik így elolvasva, főleg mozgás mellett, én kiszámolnám, mennyi.

2015. máj. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én még sehol se olvastam hogy a vacsi elhagyásával jobban fogyna az ember. Én gyakran még este 8-9kor is eszek, mert éjfélkor meg azután fekszem le és rendesen egészséges ütemben fogyok
2015. máj. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!