Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ha 2-3 napig 1000 kalória...

Ha 2-3 napig 1000 kalória alatt táplálkozom akkor azt már megérzi a szervezetem és képes tartalékra kapcsolni?

Figyelt kérdés

pl 1 hetem így nézne ki: 1400,1300, 900 , 800, 950,1500,1300, Kcal.

Túró, tej, tojás, uborka, paradicsom,paprika, disznóhús lenne az étrend.



2015. aug. 13. 09:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez az etrend belassitja az anyagcserdet, jo esetben csak lelassul a fogyas, rossz esetben kimondottan hizni fogsz tole. Butasag, ha mar mindenkeppen szamolgatni akarsz, csinald rendesen.
2015. aug. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mit ajánlasz akkor legyen napi 1400 Kcal stabilan?
2015. aug. 13. 12:59
 3/13 Dominiq Toretto ***** válasza:
0%
Üdvözöllek. Egy Aktiv átlag ember napi kalóriaszükséglete 2000kcal.Ez napi 3 föétkezésre osztva alkalmanként valamivel kevesebb mint 700kcal. Nos ha ezt a felére csökkented akkor már kevesebbet viszel be mint amennyit elhasználsz,igy pár nap alatt beindul a fogyás... A drasztikus Módszerek átka az,hogy egy idő után rosszullétek stb jelentkeznek emiatt feladják az emberek. épp ezért a napi kalória beviteledet lődd be 800-1000 kcal közt... és lehetőleg délután kettő után már szénhidrátot ne vigyél be a szervezetedbe. Az étkezésed Fehérje és Rost-ban gazdak legyen. Alkoholt cukrot és lisztes dolgokat kerüld. Javaslom a Tojásdietát némi soványhussal(csirkemell vagy hal) és zöldésgekkel Kombinálva. folyadék bevitel is fontos 1,5-2L vizet mindenképp fogyassz naponta. Az eredmény gyors és látványos lesz,és az izmaidat sem vágod haza, mi igy szoktunk 5-6 kilót leadni versenyek előtt 6-7 nap alatt. Bátran vágj bele,de egyhuzamban 2hétnél tovább necsináld mert az már megterheli az epédet. Olyankor kaloriaszámlálással táplálkozz vegyesen és akkor se menj napi 1000kcal fölé. Ne törödj vele ki mit mond, sok az okos és rosszindulatú ember aki szeret szövegelni,csak hogy több legyen a szó :D nyugodtan vágj bele,ez a diéta hatásos.
2015. aug. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Fajt olvasni Dominiq Torretto amit irtal, olyan megoldast kinalsz a kerdezonek, ami nem hogy nem vezet fogyashoz hosszutavon, de meg baromi egeszsegtelen is. Kerlek, mielott nyilatkozol egy ilyen temaban, legalabb nezz utana, mert itt emberek egeszsegevel jatszunk.



Kerdezo: kaloriamennyiseget beloni nem lehet igy saccra, kell hozza a sulyod, magassagod, korod, nemed, illetve hogy milyen eletmodot folytatsz (ulomunka, semmi sport, aktiv sportolo, neha sportolsz stb.). Ezekkel el lehet indulni.

2015. aug. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ki tudja? Azt sem tudom, mekkora a kalóriaigényed... De határozottan jobban hangzik a fix 1400 kcal, igen. Az is elég alacsony érték.


Bizonyára számít, hogy mit milyen arányban eszik az ember. Makacs stagnálásra van a fehérjehiány miatt tarthatatlan zsírböjt, néhány napos és 1000 kcal, ha belassítaná az anyagcserét, akkor nem hatna sokaknál. De persze azt is csak végső esetben ajánlják, azoknak, akiknek a fő energiaforrásuk a zsír :)

De azért bizonyára nem mindegy, hogy 1500 vagy 4000 kcal energiaigény mellett csinálja valaki.

2015. aug. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Dominiq Toretto ***** válasza:
0%
Kedves elözö.Állitom,hogy te úgy itéled el ezt a módszert,hogy még sosem probáltad. Amit te mondasz,az az amit olvasol a könyvekben látsz a TV-ben és hallod olyanoktól akik soha egy percig nem diétáztak csak kántálják a szakirodalmat.Szóval olyan túl nagy ujdonságot nem mondtál vele.Viszont a kérdező fogyni szeretne,nempedig hónapokig nyirni magát azért,hogy 2-esetleg 3Kg tól megszabaduljon. A Fogyási Folyamat minden esetben igénybeveszi a szervezetet,legyen az bármilyen módszerü is.Szóval azt sem értem,hogy neked mitől volt olyan fájdalmas azt olvasni amit irtam.De különösebben nem is érdekelsz,Én és akik velem együtt fiatal koruk óta eszerint a módszer szerint adnak le hatásosan ha kell 16 kilót is egy hónap alatt,úgy,hogy a vérképünk közérzetünk egészségünk teljesen rendben van.Na mi tudjuk,hogy ez a módszer müködik. Napi 1400Kcal-az életben nemfog lefogyni,Ha nem mozog mellé eleget.(Max Tartja vele a jelenlegi sulyát,de fogyni biztosan nemfog) Szval Aktiv cselekvés sport és többletmozgás nélkül,az a kalória mennyiség amit te ajánlasz nemlesz hatásos ezt egész biztosan merem állitani. Annyiból viszont igazad van,hogy Testmagasság súly,Nem,és napi fizikai aktivitás ismerete nélkül(Mit dolgozik,fizikai vagy ülö munka, sportol e stb) ezek ismerete nélkül nemlehet bekalkulálni kinek mennyi kalória bevitel alatt indul meg a fogyás, de amit én mondtam az 1000kcal alatti és fehérjedús szénhidrátszegény diéta az mindenkinél mindenesetben minőségi fogyást eredményez,ZSirból! Nem pedig csak vizböl és izombol.És azt is irtam,hogy egyhuzamban 2hétnél tovább nemajánlott folytatni,kell közé 1 hét változatos napi 1000kcal alatti diéta is.És nyilván nem rosszindulatból javaslom a kérdezőnek ezt a diétát.
2015. aug. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem rosszindulatbol, hanem szimpla dilettanizmusbol.


A korhazban, ahol dolgozom, az orvosi eseteket 1200 kalorian fogyasztjak, es ez nagyon drasztikusnak szamit. Akkor ne buzditsunk mar egy egeszseges, feltehetoleg fiatal szemelyt arra, hogy 1000 kaloria alatt eljen.


1 honap alatt 16 kilo? Viccelsz? Ez minden, csak nem egeszseges.

2015. aug. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Dominiq Toretto ***** válasza:
0%

Nah... Igy már tiszta a kép :D Nyilván te is csak egy Ápoló vagy aki azthiszi magáról,hogy orvos... :) Hamár a Dillettantizmust fölhoztad. De nem személyeskedem... Nekem a Tapasztalataim meggyözöek.

Kérdező te Pedig nyugodtan próbáld ki a diétát amit javasoltam müködni fog hidd el,aztán majd ird ide a tapasztalatod,hogy az egészségügyi tanácsadonk is lássa,nem ment rá az egészséged.

2015. aug. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Miért is ne fogyna 1400 kcal mellett? Az szinte mindenkinél kalóriadeficitet jelent, extra mozgás nélkül... Nekem annyi ahhoz nem lenne elég, hogy elmenjek néja sétálni, oly pici, de van, akinek OK fogyáshoz. Elég sokaknak, jó kis érték. Természetesen egyedileg kell belőni és a mozgás szerintem is fontos, ha nem is elsősorban a fogyás, hanem az egészség, jó közérzet, fittség miatt. S az izmoknak is kell egy kis megterhelés.
2015. aug. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia! Az úgynevezett alapanyagcsere (BMR) alá ne menj, mert káros hatásai lesznek a szervezetedre! Hogy esetedben mennyi az, azt itt ki tudod számolni: [link]

Nem is sok értelme van drasztikusan lecsökkenteni a kalóriamennyiséget, hanem inkább arra törekedj, hogy azt minőségi alapanyagokból fedezd! És azt se feledd, hogy nem ugyanaz 500 meg nem evett kalória, mint 500 sporttal elégetett! :)

Ha éhezel, nem lesz energiád mozogni, pedig nagyon fontos volna a fogyáshoz! :)

Olvasd el ezt a cikket is! [link]

Sok sikert kívánok!

2015. aug. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!