Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Fogyókúrázna velem valaki?...

Fogyókúrázna velem valaki? (kérlek olvasd el)

Figyelt kérdés
Szóval arról van szó hogy kellene valami vagyis valaki húzóerő, sorstárs, aki ugyanolyan cipőben jár mint én! 160 cm és 75 kg vagyok! Igaz 44 éves és 3 gyermek édesanyja de ugy érzem ez nem jogosít fel arra hogy elhízott anyuka legyek :)!!! Világ életemben a kilókkal küzködtem...lehet a genetikára fogni, DE én imádok enni és imádom az édességet, tehát nem az a nyavalygós fajta vagyok aki azt mondogatja hogy "dehát semmit nem eszek, ránézek a kajára és már rám is jönnek a kilók..." Nahát én tudom miért vannak rajtam a kilók! A jóízű kajálásoktól. Édesre sós, sósra édes....néha olyan falánksági rohamaim vannak hogy huuuuha! Aztán elolvastam NORBI új könyvét és rájöttem hogy én is szénhidrát függő vagyok. Ha nem eszem valamilyen formában szénhidrátot, szabályszerűen elvonási tüneteim vannak, de valahogy muszáj lesz megállni. Pár éve lefogytam Norbi módszerével 14 kg-ot. Aztán jött a 3.terhességem és most megint kellene az az elszántság ami 3 éve volt, de valahogy nem jön. Arra gondoltam ha lenne még velem valaki vagy valakik és beszélgetnénk és buzdítanánk egymást, talán könnyebb lenne. Mi a véleményetek? :)

2015. szept. 30. 09:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Na én már most egy kicsit irigykedem, mert én meg 80 kiló vagyok 160cm magasságomhoz képest. Én 43 éves vagyok, és bizony én is a finom kajáktól híztam el. Amikor elértem a 92 kilót, akkor azt mondtam, hogy ennyi elég. Vagy lefogyok vagy olyan kövér leszek, hogy menni nem bírok. 2 hónapja fogyózom, most tartok a 80 kilónál. Bevallom, én is próbáltam már, hogy neten keresztül támogassuk egymást egy másik fogyózóval, de ugye nem olyan könnyű ez. A legjobb motiváció az ha mindent közösen csinálsz a másikkal. Együtt jártok edzésre, ott lehet mondani, hogy "na még 3x emeld fel azt a súlyt, gyerünk...menni fog"

Így távolban szerintem nehéz lesz..Főleg ha nem is azonos a fogyókúra menete.

2015. szept. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a válaszodat, tudom hogy nem könnyű itt a neten "húzóerőt" találni de gondoltam megpróbálom és látod te már írtál is! Nagyon ügyes vagy, már 12 kilót fogytál!!! Csak így tovább. Nekem ennyi fogyás elég is lenne. Azt megkérdezhetem hogyan csináltad?
2015. szept. 30. 09:54
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

most gyorsan annyit írok: Norbit azért felejtsd el, ahogy van.

elég meggyőző tud lenni a butasága, de egészségtelen dolgokat ír elő, a kajái se egészségesek.

Rékának a tornái is gázak, csináltam, kedveltem, csináltam utána mást, kiábrándultam- tehát nem a levegőbe beszélek, laikusként sem.

DE kezdj el mozogni, sétálni,vagy lightosabb tornát keress neten, akár angol nyelvűt, abból jobban van választék.


Meg igen, le kell csökkenteni nasikat. A célod lebegjen a szemed előtt, ez tényleg csak kitartás, elhatározás kérdése. De teljesen ne vond meg, annál rosszabb. Mondjuk fogadd meg, hogy csak2-3 naponta eszel ilyet. ( de ne pótold a kiesett napokat :) ) És akkor csak addig kell bírnod. Aztán tolhatod ki az időt.

2015. szept. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Duenna ***** válasza:
Mikor a hűtő felé mégy, hogy keress benne valami kaját, mielőtt kinyitod a hűtő ajtaját, mondd magadban, magadnak: Erős leszek, erős vagyok; és nem fogok semmit nassolni, mert fogyókúrázom. Ugyanezt tedd, amikor a boltban épp le szeretnél emelni egy kis nasit, hogy elrágcsáld. Az egész fogyókúra csak és kimondottan az akarattól függ. Ha valakinek erős az akarata, akkor könnyen megyen. Tehát dolgozni kell akaraterősítő gyakorlatokon! :))
2015. szept. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

első vagyok..

Nos én nassolok, sőt van amikor csokis cookies eszem, vagy mogyorós csokit.

A titok az egészben az, hogy ne érezd, hogy a fogyókúra lemondásokkal jár.

Én a kalóribázissal fogyok. Megvan adva a napi kalóriakeretem, hogy mennyi szénhidrát, mennyi zsír és mennyi fehérje legyen a napi bevételem. Én ezt figyelem. Így nem kell lemondani a finomságokról sem, csak mértékkel kell enni.

Amiről lemondtam az a kenyér, péksütemények. Hazudnék ha azt mondanám, hogy 2 hónap alatt nem ettem kenyeret vagy péksütit. Ettem, de nem mindegy mennyit. Ha már kívánom akkor veszek gyümölcs illetve magvas kenyeret és abból ettem 30 grammos szeletet. Ennyi elég is volt, hogy az örömöm meglegyen. Csokis cookies a kedvencem, de abból is heti egyszer eszem 20 grammot. Nem eszek cukrot. Csökkentettem a tésztaevésemet, de így is 2 hetente mindig spagetti a kaja. De míg régen ettem két jól megrakott tányérral is, ami tele van szórva sajttal, most csak 100 g tészta és 15 g sajt mehet rá.(na meg a szósz)

Szóval tudni kell, hogy miből mennyit eszünk. Eleinte macerás volt, mert mindent írni, mérni és számolgatni kellett. De most már nagyjából tudom, hogy miből mennyi az annyi. Minden vásárlásnál automatikusan nézem, hogy hány kalória. Fontolgatom, hogy belefér-e a napi kalóriakeretembe. Ha nem akkor nem veszem meg. Ha igen akkor megveszem.

Emellett minden nap megyek edzőterembe. Ha kalóriát égetek, akkor azt pótolnom kell, és több kalóriát ehetek. 1 edzés alkalmával 300-500 kalóriát is elégetek, ami növeli a napi kalóriaértékemet, de sosem tudom túllépni, sőt.. Persze ennél több kalóriát égetek el, mert lemondtam az autó és a tömegközlekedési eszköz kényelméről. Minden nap napi 4 km oda- 4 km-t vissza gyalogolok a munkahelyemre. Hazafelé "kardió üzemmódban megyek haza". Ami azt jelenti, hogy nagyon gyorsan sietek haza, már-már kocogok. (mire haza érek folyik is rólam a víz)

A mozgás fontos, ha egy picit nassolni is akarunk.

A gond nálam, hogy nincs senki velem aki edzésnél edzene, akivel együtt emelhetnénk a súlyokat, és a gépeknél is kitartóbbak lennénk. Így előfordul, hogy pl: lábedzésnél a HEK gépnél a guggolást (amit nagyon nem szeretek) kicsit elsumákolom.. Talán ezért nem haladok annyira..de hát nem 2 nap alatt híztam el, így nem is várok 2 nap alatt csodát. Olyan 3-4 hónap és 60 kiló leszek.. Ez a célom..:)

Ha gondolod akkor leírhatom, hogy miket szoktam enni..

2015. szept. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nagyon jó a kalóriabázis, meg a kalóriaguru én is használtam őket. Nálam az a baj hogy én nem tudok "kicsit" enni édességből. Én nem tudok 1 kocka csokit ennyi, vagy 1 db kekszet. Mert azon nyomban ahogy megérzem az ízét a számban mint az őrült úgy kívánom és még még veszek belőle. Nem tudom megállni hogy csak egyet. Igy aztán inkább egyet se. Felváltom gyümölccsel általában. Tészta szóba se jöhet....semmi lisztes dolog mert utánna mégjobban kívánom mint addig....sajna már számtalanszor próbáltam hogy csak keveset, kicsit, délután 5-6ig bírtam aztán megettem egy egész tábla csokit vagy egy egész doboz babapiskótát vagy bármit.....tudom akaratgyenge vagyok...sajnos ez van...de ma nagy az elhatározás és itt van 5 óra és semmit nem bűnöztem.....úgy érzem most sikerülni fog!!!!!!
2015. szept. 30. 17:08
 7/17 anonim ***** válasza:

egy-egy ilyen mentes nap is sikert ad ám. Azért mondtam időkitolásos módszert.

De totálisan ne vond meg a szénhidrátokat.


Azt viszont nagyon jól teszed, hogy nem gondolod, hogy norbinasikat veszel, mert azokat lehet enni büntetlenül. Mert hát nem.

2015. szept. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én kevesebb vagyok, de az már évek óta, pedig még lenne mit fogyni... Viszont a magam számára megvan a megoldás és egy csomó tanácsot is tudok adni sokmindennel kapcsolatban. Édességfüggés, azt ismerem. 4 éve kezdtem az egészet, máig napi szintnen eszem édességet, de azért sokat fejlődtem :D Ami egy hedonistától, aki amit kíván, megeszik, határozottan valami. Az akaraterő használata evésnél nem az én műfajom.

20 kilót fogytam egyébként, sokáig fogyitársam is volt, aki gyökeresen máshogyan táplálkozott, de mindketten elég toleránsak s értelmesek voltunk ahhoz, hogy ez ne legyen gond.


Az teljesen normális, ha elvonási tüneteid vannak, ha nem eszel szénhidrátot, de ha tényleg minimalizálni akarod (mert elhagyni nem lehet), abban is segíthetek (már amennyire távolról lehet, persze, az ételt Te teszed a szádba :)). De valószínűleg nem akarod azt, nem baj, van tapasztalatom különböző szénhidrátmennyiségekkel s teljesen OK-nak tartom a legkülönbözőbb szénhidrátbevitelt, ha valakihez az passzol és egészségesen csinálja. Csak mert sokan a saját elképzeléseiket próbálják másokra erőltetni s az nem jó.


Az édességeket nagyon könnyű egészségesebb, fogyáshoz alkalmas étellé átalakítani... Ezt csinálom évek óta :) Igaz, a szénhidrátfüggést nem ismerem, nekem olyanom nincs és már nem is lesz.


Úgyhogy nekem írhatsz, hátha tudok segíteni valamit, mivel van némi tapasztalatom a témában.

2015. szept. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#6: Ez ismerős :) Bár a nagy kakaótartalmú étcsokiból nekem elég volt 1-2 kocka, amikor még ettem ilyesmit (abban pedig alig van cukor, nem tudom, miért üldözik annyira szegény csokit. sokkal rosszabb ételek vannak), de ha pl. sütit eszem, akkor egy falat nyilván nem elég. S még az én másokénál nagyvonalúbb kalóriakeretembe sem fér egy rendes süti desszertként. Önálló étkezésként vagy szolid zöldségleves után viszont igen, persze azért figyelek a megfelelő tápanyagbevitelre, a sütiben is sok van, de más is kell.

A "délutánig kibírod, aztán..." megközelítést ismerem, nálam se jó az, nem direkt csináltam, csak nem voltam éhes, aztán este elszabadult a pokol... Van, aki egy étkezésre nem tud sokat enni, no, az nem én vagyok. De van, aki csak este eszik és elvan vele. Oly sokféle ember van.

Ki kell tapasztalni, mikor célszerű enned, mennyit, mit. Még akkor is fontos lehet ez, ha alapvetően nem érdekli a szervezetedet a sokféle trükk, mert láthatóan erősen kalória alapokon adja az éhségjeleket. Azért van mozgástér.

2015. szept. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Krisz85 ***** válasza:

kérdező, nem szénhidrátfüggő vagy, hanem áldozat, az élelmiszeripar áldozata, utálom Norbit mert szánalomkupac, de a kövér ember nem bűnös c. könyve alapmű ezt el kell ismerni, senki nem ír még annyira arrl hogy az élelmiszeripar milyen trükkökkel vesz rá Téged arra, hogy újra és újra zabáld a sz*rt.


A szánhidrát fontos és kell is, sőt minél többet edzel, annál inkább kell, nem ellenség mint azt sokan hiszik


- a rossz minőségű,

- rosszul időzített

- rossz társaságba kevert /telített , transz zsírokkal/ együtt bevitt szénhidrátok a kerülendők és az egyszerű szénhidrátok pl cukrok


Neked kifejezetten figyelned kéne a táplálkozásra, GI diéta és rendszeres sport, a kaját mérni kéne és odafigyelni mit eszel, letisztítani a kaját és akkor rendben lesz,

2015. szept. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!