Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Miért mondják ételekre hogy...

Miért mondják ételekre hogy jó fogyókúrázóknak amikor tele van szénhidráttal és kalóriával?

Figyelt kérdés
Gondolok leginkább a zabpehelyre 100g ban 70g szénhidrát rengeteg és a kalória is számottevő akkor miért lenne jó diétakor????

2016. márc. 8. 21:15
 1/5 Szabi.L ***** válasza:
45%
Mert diétában is szükség van szénhidrátokra. Főképp ha sportolsz is. De egyébként jól látod a dolgokat. Pont a zabpehely az, amin hatalmas a "hype", valaki reggel este ezt eszi, nem számolva annak negatív hatásaival.(a másik hatalmas tévhit a gyümölcs egészséges téma...) De egy kiegyensúlyozott jól kialakított diétában igenis helye van a jó minőségű, összetett chnak.
2016. márc. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Zabpehelybe 54 g van egyszer masodszor lassan szivodik fel
2016. márc. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elég jó annak, aki reggel megeszik 4 dekát és délutánig jóllakik vele (fel nem fogom, hogyan képes rá, de sokféle ember van, no. engem eléggé éhessé tenne).


Egy lassú felszívódású, rostos cucc, aminek a fehérjetartalma is kicsit magasabb, mint az átlagos gabonáé és sok embert könnyen jóllakat, akik nélküle csokis fánkokat tolnának egész délelőtt, nos, valóban jónak tűnhet fogyókúrázóknak :D

Persze a fogyókúrázók nem egyformák. Nincs étel, ami mindenkinek jó fogyáskor.

Ha úgy nézzük, messze a tömény zsír a legjobb (persze nem teljesen mindegy, melyik), nulla inzulinválasz és jobban laktat, mint a szénhidrát, de emellé azért megfelelően kell enni s van, aki valamiért nem szereti a zsírt. Persze tápanyag dolgában csehül áll :D Azt másból kell bevinni, de egy kis zabban s pláne egyesek kis kedvencében, a joghurtban sincs valami sok tápanyag...


A kalóriatartalomnak nem értem, miért kellene alacsonynak lennie fajlagosan, jól akarunk lakni s működni akarunk, nem? Ki mondta, hogy kilókat kell ennünk naponta? Tömény ételből kevesebb kell. Oké, van, aki kilókat akar enni, az egyen. Sok lehetőség van :)


Nekem a tojás és a zöldség maga a tökély, még a tömény zsírt is majdhogynem kerülöm, az étrendem s kalóriaigényem s preferenciáim együttese miatt. Bár a vasfegyelem nélküli kalóriadeficithez natúr vagy enyhén krémezett/gyümölcsözött/csokiszószozott piskótatortákat kell ennem. Ez totál emberfüggő.

2016. márc. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem a szénhidrát mennyisége számít leginkább, hanem a minősége. Lassan felszívódó jó sokáig laktat, nem csinál hirtelen vércukorlöketet, szóval jó tápanyagforrás.


Kalóriával mi a baj? Az számít, hogy egész nap mennyit viszel be, nem a napi százalékos eloszlás.

2016. márc. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

puffasztott rizs is ugyanez a kategória nálam.. Csak még éhesebb leszek a zabtól,oké ,ha benyomnék vagy 30 dekát biztos nem éheznék még 2 óra múlva ,de annak meg mi értelme egy fogyókúrában,hogy reggelire megeszem az egész napi kalória/ch adagom :D

állítólag lassú felszívódású ch van benne,én hiszek a tudománynak,de a testem abszolút nem :D

Ez annak jó,aki a zsírt minél jobban megpróbálja elkerülni,csak csirkemell szárazon,brokkoli,rizs .. elvégre ha nincs elég zsír,valamiből kell energiát nyerni és akkor adott esetben ez ch . Úgyhogy jó lehet bőven,emberfüggő.

2016. márc. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!