Mit egyek a suliban?

Figyelt kérdés

Reggelire zabpelyhet eszem almával, suliba pedig szénhidrát csökkentett kenyeret viszek pulykamellsonkával, de szerintem ez nem túl 'fogyis' megoldás tízóraira... 8tól 2ig vagyok iskolában, mit vigyek, hogy ha hazaérek ne faljam fel a hűtőt?

17/L



2016. ápr. 21. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Sok embernek nem is az a kérdés, hogy mit, hanem hogy mennyit... Persze sokszor számít az összetétel, több szempontból, de eléggé egyénfüggő, ki mivel lakik jól. Én pl. ilyen szénhidrátos ételektől csak éhes lennék, de neked nyilván jó, ha ezt választod, de persze kell valami mellé. A felvágott minimális, én (amennyiben ennék ilyen korán s ennék kenyeret) több fehérjével enném s persze valami normálissal, amin látja az ember, hogy miből van (s lehetőleg köze ne legyen az élelmiszeriparhoz, de ez megint egyénfüggő, kinek mi mennyire fontos). A zöldséget sem hagynám ki.
2016. ápr. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem a legjobb megoldás ez sem, próbálkoztam már gyümölccsel is na de attól tényleg csak még éhesebb lettem. Nem tudom mik közül válogathatnék...
2016. ápr. 21. 20:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Amit a menzán adnak
2016. ápr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem vagyok menzás.

Egyébként akkor meg 8-12ig éhen lennék.:)

2016. ápr. 21. 21:55
 5/7 anonim ***** válasza:
ostya? jó reggelt keksz esetleg? vagy kis dobozban rizs meg saláta esetleg? Mondjuk én nem értek hozzá.
2016. ápr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Főtt tojást valamilyen zöldséggel (uborka, paradicsom). Lehet csinálni tojáslepényt is: hagymával, apróra vágott zöldségekkel, sóval összekeversz tojást, kevés zsiradékon, lassú tűzön megsütöd úgy, hogy nem kevered össze (fedőt is tehetsz rá). Utána négybe vágod, lehet úgy enni, mint egy szendvicset. Sonkát vagy sajtot is tehetsz rá.

Emellett ehetsz gyümölcsöt is, esetleg egy marék olajos magot.

2016. ápr. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az előző jókat írt, bár nem mindenki bírja ezt a stílust ;).

Kérdező, nem tudhatom, hogy neked bejön-e, de legalább próbálj meg szénhidrátokon kívül gondolkodni... Reggelire szénhidrátot eszel szénhidráttal, suliba szénhidrát, de próbáltál már szénhidrátot is, az sem nem jött be. Még csak azt se mondom, hogy ne alapozz szénhidrátra, de legalább egyél hozzá mást is, normális mennyiségben.

Ha már kenyér, egyél hozzá egy nagyobb darab húst vagy sajtot vagy 1-2-3 tojást s zöldséget. Hátha jobb lesz. Plusz egy kis dobozban olajos mag, ha megéheznél, jól elálló gyorssegély, a túrázók is gyakran visznek ilyet magukkal.

2016. ápr. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!