Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szeptemberre formába kell...

Szeptemberre formába kell jönnöm, ami jelentős fogyást és formásodást jelent. A szénhidrát szegény diéta alap, de mivel tudnám a legtöbbet kihozni magamból ennyi idő alatt?

Figyelt kérdés

Jelentős túlsúlyom van. 167 centi vagyok, 93kg. 2x szültem 3 év alatt, a hasizmom szinte megszűnt létezni. Szeptembertől jelentős fordulat következik be a szakmai életemben, a létező legjobb benyomást kell keltenem, és hogy őszinte legyek, ideje is rendbe tenni magam. Első gyerek előtt 68kg voltam, és heti 3-4x futottam. Ennek 3 éve, és szinte mozogni sincs se erőm, se energiám.


Minden tippnek örülök, minden kritikát elfogadok, csak mondjátok, ami eszetekbe jut! Mit tennétek a következő 2 hónapban a helyemben?


2016. jún. 29. 17:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha megfelelő mennyiségű kalóriát fogyasztasz megfelelő mennyiségű szénhidrát, zsír és fehérje bevitellel együtt , és mellé minimum heti 4x 1 órás edzés is bevállalsz akkor szeptemberre olyan 12-15 kiló fogyást fogsz elérni. Tudom, én is pont ezt csinálom.. Ez tartós is maradhat-
2016. jún. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Maradjunk annyiban, hogy esetleg egy tizest fog tudni leadni szeptemberig. Főleg ha zsírveszteségről beszélünk. Két hónap nagyon kevés idő a jelentős változáshoz. Igazából annyira elég, hogy ha el kezdesz edzeni (ami elengedhetetlen ha tényleg jó formát akarsz), akkor az izületek hozzászokjanak a terheléshez. Munka, idő ezeket nem kerülheted meg. Nincs csodamódszer,sem csodaszer,ami ezt felülírná. Helyes táplálkozás és edzés van (életvitelszerűen).
2016. jún. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Azért írtam 12-15 kilót mert magam is ennyit fogytam 3 hónap alatt. De ezért az eredményért edzettem még akkor is amikor nem volt kedvem, és kalóriát számoltam.

2016. jún. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Más 20 kg feleslegből leadni 15-t és más 40-ből... egyszer már lefogytam ennyiről, tudom, hogy reális két hónap alatt a 15kg.
2016. jún. 29. 20:39
 5/12 A kérdező kommentje:
Az is érdekelne, hogy a fogyáson túl hogyan tudom még erősíteni az önbizalmam? Egyáltalán egy ilyen kilazult hasizommal mit tudok kezdeni?
2016. jún. 29. 21:22
 6/12 anonim ***** válasza:

Fogyás nem erősíti az önbizalmat, az lelki dolog. Sokan beleesnek ebbe a hibába, s utána gyakran még rosszabbul érzik magukat.


Két hónap alatt 15kg még ekkora súlynál is egészségtelenül érhető el, s nem is zsírból menne le, max a fele.

Tartós fogyáshoz normál tempót kell tartani.

2016. jún. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mielőtt így kezdtem kinézni, volt önbizalmam. Csinos nő voltam, és szépen tudtam öltözni is. Most egyetlen ruhám sem jön rám, a szülések szövődményei miatt maradandó károsodásaim vannak, a hasizmom előre esik, mintha még mindig terhes lennék (8 hónapja született a második gyermekem), és hormon és egyéb problémák miatt (gerincfájdalom) most itt állok közel száz kilósan. Őszintén? Szerintem nincs az az ember, aki ne veszítené el az önbizalmát ilyen testi változások után, és sajnos ilyen rövid idő alatt. Lehet mondani, hogy ez lelki dolog, de azért a 35+ kiló plusz is bőven belejátszik. Nem sok magabiztos kövér embert ismerek.
2016. jún. 29. 21:58
 8/12 anonim ***** válasza:
Orvosnál voltál már a hasproblémád miatt?
2016. jún. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A szülészorvosommal beszéltem róla. Annyit mondott, hogy van ilyen. Nem sérv. Csak kilazult, szétnyílt az izom. Ha nem tetszik műttessem meg. Előtte azért még mással is próbálkoznék.
2016. jún. 30. 07:47
 10/12 anonim ***** válasza:

Én 94 kiló voltam (160cm) amikor elkezdtem fogyózni.

Kalóriát kezdtem számolni, és heti 4 alkalommal mentem edzőterembe. 40 perc kardió és 30/40 perc súlyzós edzéseket csináltam. 3 hónappal később 80 kiló voltam.

Az önbizalmam nagyon sokat nőt, mert végre kezdtem magam nem ronda disznónak látni. Végre annyi próbálkozás után kezdtem látni a változást. Mivel figyeltem arra, hogy megfelelő mennyiségű fehérjét fogyasszak, kevesebb szénhidrátot és zsírt így egy idő után látszani kezdett a háj helyett az izom. Még mindig fogyózom. Jelenleg 77 kilónál tartok, de elégedett vagyok, mert jóval kevesebb a háj rajtam és egyre szebben formálódik az izom.

44 éves nő vagyok, nem vágyok 55 kilóra. Én már attól elégedett leszek ha 70 kilót elérem. A lényeg, hogy ma már élvezem az edzéseket (pedig elhiheted, nagyon lusta voltam), ma már figyelek arra, hogy mit eszem és mit nem eszem. Nem eszem kenyeret, de nem jelenti azt, hogy néha ha megkívánom akkor megvonom magamtól. Tegnap ettem kebabot. Megkívántam. A kalóriakeretembe belefért. Van amikor eszek csokit is. De már nem úgy mint régen. Régen képes voltam 1 tábla csokit megenni. Ma ha megkívánom elég 2-3 kis kocka.. Az élmény ugyanaz, de ne eszek belőle sokat.

Ma már rájöttem. Jó fogyókúrához akaraterő kell. Ha valaki nagyon akar fogyni, az hajlandó változtatni is. Ha nem megy akkor bárki bármit mond azok csak kifogások.

Minden rajtunk áll...

sok sikert

2016. jún. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!