Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szerintetek egy ch. Diétán...

Szerintetek egy ch. Diétán lévő 60 éves nőnek/nehezen jön össze a fehérje/ érdemes fogyasztani valami fehérje készitményt? Mit?

Figyelt kérdés
2016. okt. 7. 14:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy 60 éves nőnek nem különösen nagy a fehérjeigénye,úgyhogy ezt nehezen tudom elképzelni,persze ha másképp nem megy, akkor mehet.
2016. okt. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha nem tudja bevinni étellel, akkor persze. Amúgy én ételből vinném be, de nem vagyunk egyformák. Nagyon kemény szénhidrátmegszorítás és szójamentes vegán diéta egyszerre már nekem se menne könnyen fehérje szempontjából, egyébként nem látok problémát. Az gond még, ha valakinek nagyon picike a kalóriaigénye, ilyenkor nem árt többet mozogni. Ebben a korban úgyis kell, fiatalon még sokat elvisel a szervezet, de ha idősebben se edzünk, az már baj, szerintem.
2016. okt. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha nem végzel nehér fizikai munkát, nem sportolsz sokat (napi 45 percnél kevesebbet), akkor nem kell több, mint a napi energiaszükségleted 8%-a fehérjéből. Ha 1600 kalória jégsalátát ennél (kifejezetten alacsony a fehérje tartalma a salátának), akkor 250g fehérjét ennél meg. Ha eleget eszel, bármiből tudsz 15-20% fehérjét enni egy nap, számolgatás nélkül. Én 13% fehérje alatt kezdek izmot veszíteni, a felett pedig izmosodok. (vegán vagyok, 80%ch-t, 10-15% fehérjét, 5% zsírt eszem egy átlagos nap, 2500-3000 kalória értékben)
2016. okt. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Általában elég a fehérje estére, 100-ra van beállitva, de sokszor sakkozok a kajával, hogy meglegyen. 1500 kalóriát eszem két hónapja, 50 g zsirt, és 120 szénhidrátot. Tartom is szépen, csak annyi reklámot hallani erről.-
2016. okt. 7. 16:32
 5/16 anonim ***** válasza:
Nyugi, csak a rendes sportolóknak van szüksége 20%-nál több fehérjére. Persze, most az alacsony ch, sok fehérje, sok zsír diéták a menők
2016. okt. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A test fehérjeigénye nem százalékos, hanem grammos... Akár 1200, akár 4000 kcalt viszek be, a fehérjeigényem nem változik, ha az aktivitásom nem változik. S két ugyanakkora kalóriaigényű embernek is nagyon más lehet a fehérjeigénye, ha az egyik izmosabb és aktívabb.


Kérdező: magasság, súly, aktivitás? S fogyás a cél? Mert fogyáshoz a legtöbb étrendben érdemesebb több fehérjét enni.

100 gramm fehérje elég sok, nem kell akárkinek ennyi.

Fogyás, tömegelés, aktív élet esetén 50-60 kiló zsírmentes testtömeghez simán jó szint, persze fehérjeigény terén megoszlik az emberek véleménye, de az enyém nagyon sokakéval egybevág. A testépítők is általában 1,5-2 grammot mondanak legalábbis zsírmentes testtömegkg-onként (2-t céloznak meg, mert az a tuti, de ha 1,5 jön össze, sokszor az is elég. egyeseknek kevesebb is, de az már lutri), nem aktív súlytartó embernél 1-et mondanak. Annyit én nem is tudnék enni, max. vegán étrenden, nagyon kerülve a fehérjedús növényeket. Igaz, én kicsi vagyok és nem izmos.

2016. okt. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Egy aktív sportolónak pont hogy kevés százalék fehérje kell, mert nagy a kalóriaigénye. Egy extrém aktív embernek simán 5% a fehérje és a nem energiát adó makrotápanyag együtt s 95% a szénhidrát vagy a zsír :) Szeretem az ilyen elszállt arányokat, normál embernél persze kevésbé szór a dolog, de azért szór.


A mai napi tervemben 23% a fehérje, de majd megdobom, mert ez nekem kicsit kevés, pedig nekem alacsonyabban van a fehérjeigényem, mint az átlag fogyózónak, az étrendem miatt, ami vigyáz az izmokra.

Tegnap 21% volt s csak azért nem vészesen alacsony, mert nem mozogtam semmit.

1400 kcal, sokaknak teljesen normális szint fogyáskor (nekem túl kevés, majd emelem s akkor persze esik a fehérje százaléka. tömegeléskor pedig egészen kicsi lesz, ha pedig még sokat túrázom is, főleg picurka lesz, miközben a fehérjeigényem kicsit nő, de a kalóriaigényem még sokkal jobban.)


Persze tudom, hogy van, aki szerint egy ekkora embernek 40 gramm alatt kéne maradni, nos, az eleve életszerűtlen. Milyen fehérjeigény az, ahol nem ehetsz állati fehérjét és fehérjedús növényeket, legfeljebb nyomokban?

Ennél azért már messzebb vagyunk gyümölcsevő őseinktől.


De mindenki csinálja, ahogy neki s szerinte jó.

2016. okt. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek, de ez a leirás egymás közt nektek biztos mond valamit. Nekem csak az a kérdésem, hogy nekem 59 évesen, 115 kg-osan jó e a leirt makró érték? Ezek szerint nem kell a fehérjét pótolnom, ez megnyugtató. Nem mozgok sokat, max. gyalogolok naponta kb egy órát, és persze talpon vagyok egész nap a háztartásomban. 185 cm magas vagyok és nő.
2016. okt. 7. 17:11
 9/16 anonim ***** válasza:
Én ilyen életmód/fogyós étrend mellett 1,5 g fehérjét fogyasztanék zsírmentes testtomegkilogrammonkent.
2016. okt. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Irigykedem a 163 centimmel... Köszi az infókat, na így már könnyebb, bár nem sokkal. 100 gramm fehérje mellé már nem feltétlenül használnék fehérjeport, de simán belefér több fehérje is. Nyilván fogyás a cél, ez a súlyból és a kalóriamennyiségből is látszik, ilyenkor azért nem árt, ha több van. De már a 100 gramm se rossz, különösebb izombontásra ennyivel nem számítanék. A többi makró is jól néz ki, ha bírod. Persze nem mindegy, konkrétan mit eszik az ember.

Sok sikert!

2016. okt. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!