Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Tul gyors fogyas szenhidratsze...

Tul gyors fogyas szenhidratszegeny dietan?

Figyelt kérdés

Kb. 2.5 honapja fogyozom (165/N/70 korulrol indultam), es kb. 0.5-1 kilot fogytam hetente 1300 kcal dietan, sporttal. Kb 2 hete mar nem tudtam fogni, megragadtam 61 kilo korul.


Mult het penteken elszaladt velem a lo, es sokat ittam, ettem, a szokasos 1300 helyett 3400 korul vittem be. Ugy, hogy sajnos mult heten leserultem, es nem tudtam sportolni. Szombat reggelre fel is szaladt a merleg 62-re (ami utoljara 3.5 hete voltam).


Megoldaskent gondoltam kiprobalom a szenhidratszegeny dietat, most ezen vagyok egy hete, es ugy erzem, tul gyorsan fogyok. Most 59 vagyok, 2 kiloval kevesbb, mint ahol megallt a fogyasom, sport nelkul.


Ez normalis? Ma ujra elkezdek sportolni, es nem tudom, visszaterjek-e tobb szenhidratra (szokasos limit 130 korul van, az elmult heten 40 korul ettem). Tudok majd egy orat naponta sportolni szenhidrat nelkul?


Meg kb. 7 kilot szeretnek leadni, es most hirtelen nem tudom, milyen iranyba menjek tovabb.



2016. nov. 18. 06:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Miért, napi 40 grammal fogyni kell, ráadásul tempósan? :D Én nem szoktam, csak ha deficitben vagyok, a deficitnek megfelelően.


Kérdező, a glikogénraktárakra gondolok elsősorban, habár megkötött víz más okból is lehet.

Nem kell bezabálni szénhidrátból, egyszerűen szénhidrátdúsabban kell enni s nem edzeni rengeteget, hogy lemerüljenek a glikogénraktáraid. Akkor feltöltöd őket s minden gramm glikogén 4 gramm vizet köt meg az izmokban.

Ha én 100 gramm ch után lemegyek 40-re, akkor is észrevehetően képes csökkenni a súlyom, ami csak víz lehet, ha egyszer a kalóriabevitelem ugyanaz, az ételeim is hasonlóak, így a salakanyag mennyisége sem nagyon változik és a fehérjével sincs baj. Amúgyis túl gyors és nagya csökkenés ahhoz, hogy izom vagy zsír legyen.

Mivel a glikogénraktárakról van szó, nyilván az is sokat számít, hogy az ember edz-e egy keményet az egyik nap, szénhidrátosabb evés mellett (mert ha alig viszel be szénhidrátot, akkor sosem töltöttek a raktárak)...


Sok nő pont ugyanolyan evésnél több kiló vizet szed fel menseskor... Van, aki bevizesedik...

2016. nov. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Mivel gondolom, most is keveset eszel, egy hét alatt természetesen egész sok zsír is lemehetett. Csak a többségnek kell víznek, esetleg némi salakanyagnak lenni...

S a fogyást is inkább 2 kilónak tekintem, a több evés utáni felszaladás nem mind igazi hízás, az is víz és salakanyag, s mondjuk 20 dkg zsír, de könnyen lehet, hogy annyi sem. Hiszen nem ettél sok plusz kalóriát. Persze a -2 kiló sem mind igazi fogyás, ahogy már sokszor leírtuk, de lehetett benne az is, akár 1 kiló is.

2016. nov. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Mivel nem ketogén diétát csinál ezért igen, 40 g ch-val gyorsan fog fogyni. Jó eséllyel még az 1000 kcal-t sem éri el a napi energiabevitele,ami mindenképp túl kevés.
2016. nov. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ha nagyon leviszi a szénhidrátot, s nem túlzott a fehérjebevitel, ketogén diétát csinál... Max. koplalósat, kevés zsírral. Attól az még ketogén, a zsírmennyiség irreleváns, annak a ketózishoz nincs köze.
2016. nov. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Azért a koplalást nem nevezném diétának,de az igaz,hogy attól még lehet ketózisban.
2016. nov. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
1300 kcal korul eszem alacsony szenhidrat mellett is, ezen nem valtoztattam. A keto csíkok 0.05 g/L-t mutatnak (traces), az nem valami sok...
2016. nov. 18. 19:47
 17/18 anonim ***** válasza:
Na most akkor szénhidrátos diétát akarsz csinálni vagy ketogént?
2016. nov. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Nem érzem úgy, hogy ellentétes dolgokat irnek. Továbbra is 40 ch körül eszem (kb. egy hete), kb. ugyanazzal a kalóriabevitellel, mint előtte. Nem hiszem, hogy ketozisban lennék, a csíkok nem azt mutatják.


Ma este HIIT edzésen voltam, végre vissza tudok térni a sportoláshoz. Végig bírtam csinálni, holnap megpróbálok futni is, meglátjuk, hogy alakul a teljesítményem.

2016. nov. 18. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!