Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a liszt és cukormentes étrend őrülettől?

Figyelt kérdés
Akik már csinálták, miket tapasztaltak? Megérte? Miben változtak külsőleg-belsőleg? Előre is köszönöm a válaszokat.

2017. márc. 5. 10:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Az őrület inkább az, hogy a fehér liszt és cukor alapélelmiszer a legtöbb embernek. Gyakorlatilag erre épül a táplálkozásuk. Nem azt mondom, hogy nem lehet néha megenni egy sütit vagy sajtos perecet vagy akármit,de amit a ma embere művel kajázás gyanánt, az borzasztó.

Konkrétan jómagam pl. puffadok a lisztes dolgoktól.

2017. márc. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Mi őrület van benne?

Én pár éve elhagytam a répacukrot és a lisztet (extrém esetben azért megjelenik, de tényleg ritkán, a sima kilengő napjaimon nem), illetve a laktózt s még pár dolgot. Nem történt különösebb változás, ami mégis, az a szénhidrát valamelyes csökkenése miatt (inkább akkor lett nagyobb változás, amikor ténylegesen levittem a szénhidrátot, nemcsak a lisztet és a cukrot hagytam ki). S ez NEM jelenti azt, hogy a szénhidráttal bármi baj lenne, csak nekem nem jó nagyobb mennyiségben. Van, aki érzékeny pl. a gluténre (akkor is, ha orvosilag nem gluténérzékeny). A sima cukor pedig egyértelműen nem hasznos, nem egészséges, főleg nagy mennyiségben, ahogy a mai emberek eszik.


Nekem megéri, mert fontos az egészségem és semmi szükségem cukorra és lisztre (kivéve, ha hedonista okokból mégis :) van, ami pótolhatatlan s pár évente jólesik. ja, ez a ropogós kenyérfélére vonatkozik, a cukrok remekül pótolhatók és ártanak nekem. nem vagyok mazochista).

Remekül meg lehet lenni répacukor és liszt nélkül (a mézet és a fruktózt is kerülöm, ahogy a keményítődús dolgokat is, csak nem annyira, mint a glutént). Annyi jobbat ehetek.

2017. márc. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem megérte, bár én más élelmiszereket is kerülök kb. másfél éve, zöldségekből viszont jóval többet eszem, mint korábban. Amit tapasztaltam: jó közérzet, több energia, javult a pajzsmirigyem, az emésztésem, nincs gondom a testsúlyommal, szebb a bőröm, ritkábban és rövidebb ideig vagyok beteg. A kenyér nem hiányzik, nagyon ritkán (talán 1-2 havonta egyszer) eszek egy kis hagyományos sütit.
2017. márc. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Tábornok úr válasza:
Simán meg lehet lenni nélkülük. És még csak nem is szenvedés nélkülük az élet.Ennyit megér, hogy vigyázz a sűlyodra. Piszok szar dolog 20-30 kg tűlsúlyt ledolgozni, könnyebb megelőzni a bajt.
2017. márc. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem megérte. Fogytam egy keveset, szebb lett a bőröm, nem ég már annyit a gyomrom, több energiám van, és sokkal finomabb dolgokat eszem. Most már meg sem bírom enni a cukros, fehér lisztes dolgokat. Egyszerûen szemét ízük van.
2017. márc. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen oké. Egy ideje így táplálkozok, tegnap csaltam. Puffad a hasam és fingok egész nap. Inkább maradok az "őrületnél".
2017. márc. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én csak csökkentettem ezek mennyiségét, teljesen nem iktattam k, valamint váltottam teljeskiőrlésűre, meg durumra.

Nagyon bevált 6 kg-t úgy fogytam, hogy meg se éreztem a változást. Semmiről nem kellett lemondjak ezen kívül. Utána azértmár fiyeltem másra is, mozgás ilyesmi.

Én muszájból kezdtem, orvosi javaslatra, nem divathóbortból. Azt kell mondjam, hogy az én késő 30-as, ülőmunkás, kicsit lusta női testemnek erre volt szüksége. Megszűntek pl a kihagyott étkezések, illetve magasinzulinszint miatti remegések és a szénhidrátéhség.

Lehet, hogy másnak nem jó, pl sportoló tinédzser fiú, vagy kétkezi melós ember számára, de irodista, puhány nőknek nagyon javaslom.

2017. márc. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 lujzika001 válasza:
Kung Fu Che azt mondta tartsuk meg arany középutat. Ez ma 2800 évvel később is igaz. Módjával mindent lehet. a szerint ki hol nőtt fel, és hogyan szocialízálodott.
2017. márc. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ő sem evett cukrot és búzalisztet :)
2017. márc. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én annyit tudok, hogy amikor pár hétig nem eszem kenyérféleket meg tésztát, akkor sokkal jobb a közérzetem, és tele vagyok energiával. A cukorfogyasztásom is kábé annyi, ami a gyümölcsökben alapvetően benne van. De az a durva, hogy nagyon sok termékben van hozzáadott cukor, még a felvágottakban is. Viszont látom néha, hogy néhányan úgy belevágnak, hogy már a második nap majd meghalnak egy kifliért vagy, hogy cukrot tegyenek a kávéjukba. Szerintem lehet ezt csinálni, nem fogyókúra, hanem életmódszerűen, de fokozatosan. És szerintem egy-egy alkalom, amikor eszik a gyereke születésnapi süteményéből, még nem szúrja el az egészet.

Ahogy már az egyik válaszoló is írta, inkább az az őrület, hogy az "étel" az kenyér meg tészta. Az én unkahelyemen például a köret mindig tészta vagy krumpli, és elképzelni sem tudják, hogy például párolt zöldbab vagy borsó legyen.

2017. márc. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!