Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Tényleg ennyit ér a cukor...

Tényleg ennyit ér a cukor elhagyása?

Figyelt kérdés

Az endokrinológusom tanácsára leálltam a cukor fogyasztásával (mással is le kéne, diétáznom kellene de egyelőre csak a cukrot hagytam el)

Cukron kívűl mindent ettem: fornetti minden nap, rántott hús, kukoricapehely - ezek az egészségtelenebbek, amik nem diétásak persze ettem zöldséget meg ilyeneket is. Meglepődve tapasztaltam, hogy hétfő óta 1,5 kilót fogytam!! Nem is mozogtam, annyit hogy sokat sétáltam.

Valóban ennyit számít a cukor elhagyása? Kenyeret sem ettem. Így akár többet is fogyhatok a későbbiekben?


2017. ápr. 13. 20:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Annak a másfél kg-nak a nagy része víz volt nem zsír.
2017. ápr. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
A fornetti az egy az egyben szénhidrát, ami cukor. Fogyni tartósan nem lehet úgy, hogy közbe az ember ilyeneket eszik és nem mozog. 1,5 kg fogyás az semmi, én ha kihagyok egy étkezést egy nap és mondjuk wc-n is voltam, akkor simán "lemegy" rólam ennyi pár óra alatt, de ez nem fogyás. A testsúly nem fix. érték, kb. 2kg-t folyamatosan mozog attól függően, hogy ki mennyit eszik, iszik, wc-re jár stb.
2017. ápr. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Én elhagytam a cukrot, a gabonákat, a hüvelyeseket és a krumplit. Semmit nem fogytam a nagy feleslegemből.

Nyilván önmagában ez mit sem ér, de ha emiatt te deficitbe kerülsz, akkor örülj neki... Van, aki eleve alig eszik cukrot, annak a cukor elhagyása nem sokat jelent. De van, akinek jelentős. Sokunkat nem laktat a cukor s ha elhagyjuk, a fennmaradó kalóriamennyiségből is megy le, azonos jóllakottság esetén...


Nincs olyan, hogy diétás, általánosan. Merőben diéta kérdése, hogy mi diétás, fogyni pedig bármivel lehet, csak ne egyél túl sokat...


De az is igaz, amit írnak, hogy tuti ment le víz, akár salakanyag is... Pár nap alatt elég nehéz zsírból ennyit fogyni (s ahhoz is extrém dolgok kellenek, pl. rengeteg edzés).

2017. ápr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Korai öröm nem állandó.
2017. ápr. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Sokat érhet, ha előtte sok cukros ételt ettél, de a fornettiben is tutira van cukor. A kukoricapehely is tiszta szénhidrát. Ennyi erővel ehettél volna kenyeret is.
2017. ápr. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%

Cukron kívűl mindent ettem: fornetti minden nap, rántott hús, kukoricapehely


Mert a fornetti meg a kukoricapehely nem cukros. :DD

2017. ápr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Fornettiből nem csak cukros van, pogácsát ettem 4-5 darabot. Szerintem az nem vészes, hiába hogy fehér liszt. A kukoricapehely sós volt, nem cukros és eddig is diétáztam, de csak kalóriátszámoltam, lassan ment le most pedig csak a cukrot hagytam el, és meglepően fellendült a fogyásom, erre irányult a kérdés hogy a cukor elhagyása valóban ilyen sokat számít-e. Azért köszönöm a válaszokat
2017. ápr. 14. 11:40
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
De ugye tudod, hogy a péksütemény nem attól szénhidrát, hogy mondjuk cukros meggy van beletöltve, hanem maga a tészta A szénhidrát? Szóval ugyan ott vagy, ha megeszed, mintha cukrot ettél volna
2017. ápr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem a fornetti sajtos pogácsát. 100 grammban 3-5 g cukor van, viszont 43g szénhidrát, 400 kcal. Szóját is tartalmaz. Szerintem még jobban tudnál fogyni, ha nem ennél ilyen vackokat, beleértve a kukoricapelyhet is. Ettől függetlenül kétségkívül előnyös a cukor elhagyása vagy minimalizálása.
2017. ápr. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok ezekkel a fogalmakkal, tudom hogy az egyszerű szénhidrátok is cukrok, még a glikémiás index fogalmával is tisztában vagyok, valamint azzal is hogy ez nem rendes diéta és így nem lehet lefogyni.

Én egy ideje diétázom már, kalóriaszámolgatással, de nem fogytam tőle semmit. Másnak hatásos a módszer, nekem nem volt az. Csak a cukrot hagytam abba (kiemelem akkor: KRISTÁLYCUKROT), minden mást ettem és beindult a fogyás, pedig kevesebbet is mozogtam mint eddig. Ez lepett meg, hogy ez nem egy klasszikus diéta, csak magát a cukrot iktattam ki és mégis fogytam. És nem hiszem, hogy átmeneti vagy ilyesmi lenne mert rendszeresen méreckedem, és ilyen jelentőset nem változott sosem a súlyom, max fél kilót. Most pedig másfél kiló ment le egy hét alatt, ami elég jó. Persze ha meglesz a személyre szabott étrendem nyílván beindul majd a sokak által emlegetett rendes fogyás is, de ez már más téma, a kérdés lényege az volt hogy ennyit számít-e a cukor, és mivel ma reggelre is kevesebb lettem mint tegnap reggel, ezért azt gondolom igen. Egyébként aki rendesen diétázik is eszik cukrot, pl ha joghurtot eszik. De nálam akkor a cukor jelentős csökkentése volt akkor a fogyás kiváltója.

2017. ápr. 14. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!