Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Miket egyek pontosan és a nap...

Miket egyek pontosan és a nap mely szakában hogy gyorsan lefogyjak 4-5 kilót?

Figyelt kérdés
Illetve mit sportoljak és mennyi ideig? Jelenleg napi 45 percet futok.
2017. szept. 1. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:

A futás jó. Nem számít, hogy mit eszel pontosan és mikor, ha csak a fogyást nézzük. Csináld úgy, ahogy neked jólesik, ne éhezz, ilyesmik. Erre nincs fix recept, ez egyéni.


Napi több órát is mozoghatsz, de persze ha intenzív, akkor rendesen is kell enni mellé.

2017. szept. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Stage81 válasza:

#1-nek nagyon sok tapasztalata lehet fogyás terén... Kb semennyi...


Az emberek 3 módon tudnak súlyt veszteni:

1.: Vízből. Nem túl szerencsés dolog, de ha hirtelen le akarsz adni pár kilót, akkor ebből a legkünnyebb

2.: Izomból: Ebből sem nehéz leadni, elég ha keveset eszel és össze-vissza futkosol - lehetőleg minél többet. De bármelyik kardió edzés megállja itt a helyét

3.: Zsírból: Ebből a legnehezebb leadni. Fontos a rendszeres (kb 3 óránkénti), fehérjedús étkezés. Megfelelő folyadék bevitel. Legmegfelelőbb testmozgás hozzá a súlyzós edzés(heti 3x1-1,5 óra) valamely aerob (heti 1-2x45 perc) testmozgással karöltve (ilyen pl az erőltetett séta)


A tápanyag szükségletet rengeteg minden befolyásolja, például a nemed is. Amivel egy férfi diétázik, egy nőnek már simán tömegelés lehet. Befolyásolja az életkorod, anyagcsere sebességed, stb.

Általánosságban elmondható, hogy egy felnőtt férfi:

3 gramm/testsúly kilogramm szénhidrát

2-3 gramm / testsúly kilogramm fehérje

mennyiséggel már diétázik.

Alkalmazd ezeket a mennyiségeket, és 1-2 hét múlva nézd meg a testsúlyod. Ha több mint 1 kilót fogytál, emelj a szénhidráton, mert kevés!! Ha 0,5-1 kilót fogytál, akkor jó vagy. Ha kevesebbet fogytál, esetleg híztál, akkor csökkents a szénhidráton!


Szénhidrát források:

- Barna illetve minőségibb ( pl Jázmin) rizs

- Bulgur

- Zabpehely

- Édesburgonya

- Teljes kiörlésű gabonafélék

- Stb.


Kerülendő:

- Cukor minden formája ( diéta alatt a gyümölcsök is ide értendők!!)

- Finomított pékáruk, lisztek (zsemle, kenyér, kakaós csiga, stb.)

- Keményítők, pl burgonya, kukorica


Fehérje források:

- Szárnyasok (pl.: csirkemell, pulyka mell)

- halak (tonhal, lazac, hering)

- sovány marha illetve ló

- tojás


Lehetőleg kerüld a telített zsírokat és egyél rengeteg zöldséget a rosttartalom miatt. Szerezz be egy nagyon jó multivitamint, főleg ha komolyan gondolod a fogyást és edzésre adod a fejed!


Én ezzel a módszerrel 3 hónap alatt 10 kilót dobtam le (83 voltam)


Még valami: Nagyon kevés az az ember ( talán az elhízottak 1%-a), aki valamilyen betegség miatt szenved túlsúlytól. A legtöbb esetben a nem megfelelő táplálkozási szokások, illetve a mozgáshiány tehető felelőssé. Életmód váltás nélkül, vagy visszatérés a régi életmódhoz 100% a vissza illetve túlhízás esélye!!


Remélem segítettem ;)

2017. szept. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első voltam és tartom, hogy magához a fogyáshoz nincs előírva, hogy PONTOSAN mit egyen az ember, bármilyen étrenddel lehet fogyni. Nyilván kalóriadeficit kell és egészséges étrend ajánlatos (de ez is mást jelent a különböző embereknek), mozgással, de én most csak a fő kérdésre reagáltam, kisregényt nem akartam írni feleslegesen. Lehet, hogy félreérthető volt egyesek számára.

Fogytam 20 kilót, de ennek semmi köze ahhoz, hogy mennyit értek a témához.

2017. szept. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
0%
Elsőnek, szerintem inkább ne irogassál ide semmit és töröld az első kommented mert olyan buta vagy mint egy zsák krumpli.. hülyeséget irsz aztán még ki akarod magyarázni... iq 0
2017. szept. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!