Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tudnék tenni...

Szerintetek mit tudnék tenni azért, hogy lefogyjak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég hosszú lesz, köszönöm ha elolvasod.

Szóval a problémám az,hogy 167 cm vagyok és 70 kiló.Tudom sok.Épp ezért szeretnék lefogyni de nem igazán megy és nem is értek hozzá.Ezért szeretném a segítségeteket kérni.

Egyszerűen nincs időm elmenni edzeni.Reggel 5.40-kor kelek és indul a buszom.15 óráig iskolában vagyok.Plusz egy óra míg hazaérek.Onnantól pedig tanulok.Estére pedig úgy elfáradok,hogy élni sincs erőm nemhogy edzeni

Tudom 80% étkezés.De ezt is csak érdekesen tudom megoldani.

Amíg suliban vagyok megeszek 2 szendvicset.Teljes kiörlésű kenyér,vékonyan vaj és felvágott.Néha teszek bele uborkát,paradicsomot vagy salátát.

Utána itthon azt eszem amit Anyum főzött.Próbálok kevesebbet enni ha nem megfelelő az étel. (Igen megpróbáltam kérni,hogy főzzön egészségesebben de azt mondja,hogy az újabb hülyeségem miatt nem fog.)

Este pedig joghurtot eszek vagy valami gyümölcsöt.

Valami ötlet,hogy tudnék ennél hatékonyabban fogyni?

Köszönöm a segítséget!

16/L



2016. dec. 4. 21:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
ha tudod hogy 80% a kajalas (inkabb 100%) akkor tudod is a valaszt.
2016. dec. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Legalább hétvégén mozogj valamit, kell az egészséghez s még több energiád is lehet tőle.


De valóban az étrend a döntő.

Nos. Nem tudom, otthon mit eszel, de ha épp nem megfelelő és keveset, akkor mégis hogy viszed be pl. a fehérjét? Ha már magad találod ki a többi étkezésed, akkor azok egyensúlyozzák ki az ebéd hiányosságait... A joghurt egy kis vizes semmi, a gyümölcs egy kis cukros majdnemsemmi, ez elég neked vacsorára? Én tuti valami laktató fehérjét ennék zöldséggel, persze nem vagyunk egyformák, de szinte tuti, hogy te is jobban járnál vele.

2016. dec. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Hétvégén mozgok de nem említésre méltó.Kézilabdázok a barátaimmal kemény 1 órát.

Én is szívesebben ennék valami ilyesmit de Anyum teljesen visszafog.Szerinte felesleges ilyeneket csinálnom meg teljesen tökéletes vagyok így.Ja szerinte.

Szóval erősen hátráltat ebben a dologban.Ha meg magamnak veszem meg a vacsorának valót (pl. csirke meg zöldség) akkor kicsapja a balhét,hogy biztos anorexiás vagyok és azonnal hagyjam abba.Meg jön a szokásos,hogy amíg az ő házában lakom azt csinálom (eszem) amit ő mondd (ad).

2016. dec. 4. 22:04
 4/14 anonim ***** válasza:

Napi 5 étkezés, előre átgondolva. Nem ahogy esik úgy puffan. Nem kell neki főzni, sőt, mondd, hogy rád ne számoljon, azon az áron pedig csináld meg te magadnak. Olvass utána a számolásnak, számold ki a szénhidrátot, zsírt, kalóriát, nézd meg a recepteket, és vállalj felelősséget azért, ahogy étkezel! Nem "joghurt meg valami gyümölcs". Itt kezdődik minden. Suliból hazafelé bevásárolsz, megfőzöl másnapra, és utána ülsz le tanulni.


Hétvégén meg nincs suli, tádáám, heti 2 edzés már bele is fér. Ha jól csinálod, simán elég egy egészséges élethez (mert ugye ez az elsődleges szempont.)


ui: az is nagyon "szép", amikor anyukád "új hülyeségnek" nevezi a túlsúlyod és az egészséges életmódot. Vond le a következtetést és ennyi.

2016. dec. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
Saját életed konfrontáció nélkül nem lesz. Sem az étkezésed, sem a magánéleted terén. Valamit-valamiért. Igen anyu, persze, anyu, aztán megsütöd a csirkét, megcsinálod a salátát, megeszed és mész tanulni. Ő meg vagy tanul és utána olvas annak, miért is 70kg a tinilánya, vagy ennyi, mondja a magáét tovább. Egy érdekes és hasznos mondás: "az, hogy másoknak mi a véleménye rólad, nem tartozik rád". Azzal foglalkozz, hogy te mit akarsz elérni, és azért tegyél meg mindent.
2016. dec. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2016. dec. 4. 22:11
 7/14 anonim ***** válasza:

Nezd, valojaban a kaloriak mennyisege a donto. Tehat eheted azt amit anyukad csinal, csak ne legyen tobb a kaloriabevitel mint amennyi a heti 0,5-1 kilo minuszhoz kell. Szamold a kaloriakat, elso lepesben azt kellene megtanulnod hogy mennyi az annyi, es neked mennyire van szukseged.


Anyukadnak nem sok fogalma van a dolgokrol ha 70 kilosan azt mondja rad hogy anorexias vagy :)

2016. dec. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az egészség nem a kalóriákról szól. Ha otthon nyomják a disznózsírt, szalonnát, fehér lisztet, cukrot és hasonlókat, akkor lehet sovány, ha negyedét sem eszi meg, de az egészségtől fényévekre lesz. Felül kéne emelkedni azon, hogy legyen X kiló. Legyen egészséges! És ez ott kezdődik, hogy minőségi ételből eszünk megfelelő mennyiséget, nem akármiből.
2016. dec. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát őszintét sajnállak kérdező.

Így nagyon nehéz,hogy még "gyerek"vagy és teljes mértékben függsz a szüleidtől.

Szerintem nem reális elvárás egy 16 éves lánytól,hogy ha hazamegy a suliból szépen főzzön magának.

Egyrészt miből? Költse erre az összes zsebpénzét?

Másrészt én is tudom mi volt nálunk abból ha megpróbáltam magamnak főzőcskézni...ne pazaroljak,anyám rám főz,egyem meg.

Annyit tehetsz,hogy nem hagyod annyiban és próbálod meggyőzni anyudat arról,hogy csak egészségesen szeretnél enni és segítsen neked ebben amennyit tud.

Viszont azt nem hiszem el,hogy nincs napi fél órád edzeni, inkább csak meggyőződ magad,hogy ááá nincs időm,kész.

Nincs gyereked,nem vezetsz háztartást, nem főzől...tanulnod kell az oké, de 4-től estig csak belefér az a 30 perc mozgás.

Legalább ezzel próbálj meg segíteni magadon ha már a kaján nem nagyon tudsz önhibádon kívül.

Vacsira amúgy jó a joghurt(de csak natúr),túró vagy mozzarella salátával.

2016. dec. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nincs időm elmenni edzésre vagy edzőterembe...Otthon mit tudnék csinálni?

2016. dec. 5. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!