Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Cukor és liszt nélküli diéta?

Cukor és liszt nélküli diéta?

Figyelt kérdés
Cukor és liszt nélküli diéta tényleg hatásos? Tehát ha nem eszik az ember cukros lisztes élelmiszereket akkor a fogyás beindul?

2017. nov. 29. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:

igen

kb a leghatásosabb

ha meg tudod valósítani

2017. nov. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
alapnak jó, azonban ezek nélkül is lehetsz kalóriatöbbletben, ami miatt hízol. önmagában egy-egy dolog kivétele az étrendből nem indít be semmit. kivéve ha mondjuk eddig cukron és lisztes dolgokon éltél
2017. nov. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jó lépés, de sok esetben kevés. Még ha ketogén diétán vagy, akkor sem fogysz, ha nem eszel elég keveset.

A cukor és liszt elhagyáésa pedig még szénhidrátszegény étrendet sem jelent feltétlenül. Az első paleo hónapom ilyen volt (elég szénhidrátos, de cukor és liszt nem volt benne, ahogy sok más szénhidrátbomba sem) és hiába volt nagyobb feleslegem, nem fogytam, mert túl sokat ettem, de ha egyszer éhes voltam. Attól még jó volt, azóta is megtartottam a legtöbb étrendi megszorítást, főleg alapanyagokat eszem és több ételcsoportot kizártam. Az egészségem még fontosabb, mint a fogyás, persze ezek összefüggnek.


A szénhidrátcsökkentés sokunknak segít, de akkor sem mindig elég önmagában. Sok éve nem eszem cukrot és lisztet, de nem fogytam le, ez nem így működik. Pedig a zsírt is eléggé levittem, de ha nincs deficit, hiába.


De lehet, hogy neked a cukor és a liszt kihagyása automatikusan meghozza a deficitet. Sok ilyen eset van.

2017. nov. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát kíváncsi leszek. Igazából kb mindent száműztem az életemből ami olyan lenne meg mellette ha van időm mozgok itthon. (fél éve szültem) Tejtermékek közül is a zsírszegény élelmiszereket fogyasztom. Ha főzök vagy sütök valami húst akkor olívaolajjal főzök/sütök.
2017. nov. 30. 07:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem mit mozogsz otthon? Én is fél éve szültem és van m€g itthon egy 11 éves lányom is.Nagyon nehéz időt szakítanom mozgásra.Semmi segítségem sincs szinte,a párom 4 műszakban dolgozik, a baba napi 4x20 percet alszik annyi idő alatt semmire sem jutok.Este mikor elalszik már semmi energiám sincs.Te hogy csinálod?

Szerintem sem elég a liszt és cukor elhagyása ezen kívül is mértéket kell tartani.És persze mozogni kéne- ez magamnak szól...

2017. nov. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hu akkor neked se lehet egyszerű két gyerek mellett.

Igazából ha alszik (kb egy óra) akkor szoktam . Vagy ha ébren van akkor előtte ugrabugrálok és valamennyire szórakoztatja őt. Sajnos nekem se mindig van erre időm mert nekem is sokat dolgozik a párom. DE úgy voltam vele, hogy ennyit én is megérdemlek még ha kicsit nyűgösködik is.(sajnos nem az a nézelődős baba) Plusz hozzáteszem hogy én már nagyon nem érzem jól magam a bőrömben a 164 cm-el és a 80 kg-al.


Általában ha van időm akkor youtube-on találtam Béres Alexandra videókat és azt kezdtem el csinálni.

https://www.youtube.com/watch?v=WaqAjoOY2XI&t=1073s

van egy csomó videó fent.

Vagy az esti lefektetés után guggolok. (általában motivál ha belenézek a tükörbe :D )


Kajálásaim meg általában zsírszegény tejtermékek (este pl túró) vagy kefír, joghurt. Jégsaláta, paprika, füsli virsli, csirkemell sonka,főtt tojás (de ezt általában csak reggel)


Nem vagyok sajnos egy nagy zöldségfan de pl mostanában csináltam karfiol levest, brokkoli krémlevest vagy sült zellert.


Jah meg holnap lesz egy hete, hogy kipróbáltam a chillishape helyi fogyasztó és narancsbőr elleni gélt tekercselő fóliával és úgy teszek veszek itthon.


Majd kiderül mennyire hatásosak ezek hiszen még kb egy hónapja se kezdtem :)

2017. nov. 30. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!