Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mennyi szénhidrátot ehete?

Szuperpocok kérdése:

Mennyi szénhidrátot ehete?

Figyelt kérdés

Szeretnék leadni pár kilót. Nincsen szó sokról, de tisztában vagyok azzal, hogy ilyenkor a szénhidrátbevitelt kellene csökkenteni. Tehát no kenyér, no péksüti stb.


Valamennyi szénhidrát azonban kell, mert akkor nagyon kábult lesz az ember. Kell az agyműködéshez, és nem fogok tudni koncentrálni a munkahelyemen? Hogyan kellene ezt akkor csinálni?


Nézzek utána annak, hogy mennyi a napi ideális szénhidrátbeivtelem, és afölé szigorúan ne menjek?

Valamint rendszerességgel szoktam edzeni is, szénhidrát nélkül pedig nem egy leányálom az edzés...



2017. szept. 14. 16:09
 1/4 A kérdező kommentje:
*ehetek...
2017. szept. 14. 16:10
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
Óriási tévedés, hogy valamennyi szénhidrát mindenképpen kell. Ha nem vagy cukros, tehát ha nem fordul elő, hogy hirtelen van szüksége a szervezetednek szénhidrátra, akkor a ketőzis untig elég szénhidrátot termel.
2017. szept. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet utánanézni, nincs olyan, hogy kiszámítható ideális napi szénhidrátbevitel!

S bármennyivel lehet fogyni, csak égesd el.

Az élelmi szénhidrátigényünk nulla (az agy természetesen kap akkor is, ha szinte egyáltalán nem eszel szénhidrátot. senki sem szokott agyhalált halni azért, mert bő fél napig nem eszik, pedig akkor már elfogy a tartalék), s van, akit a szénhidrát enervál, úgyhogy ha energikus akar lenni, akkor alacsonyra célszerű szorítania. Míg sokak, gondolom, a többség, fordítva van vele (de nem lehet tudni, mert szinte mindenki a szénhidrátdús étrendbe nő bele. Én több évtized után jöttem rá, mi a jó nekem).


A leírásod alapján neked edzéshez szénhidrát kell. Akkor egyél előtte, gondolom, utána is fogsz. Nincs fix érték, amihez ragaszkodnod kellene, csak legyél kalóriadeficitben. Amit persze ki kell tapasztalni, hisz nem lehet tudni, neked mekkora a kalóriaigényed.

2017. szept. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem kell túlzásba vinned a tiétát , mert az sem egészséges egyél több zöldséget és gyümölcsöt. Probléma még egy barátpddal edzeni hátha úgy szórakoztatóbb vagy ha nem legalább együtt szithatjátok az edzést :)
2017. szept. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!