Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mit csináljak, hogy rájöjjön,...

Mit csináljak, hogy rájöjjön, hogy ez az ő érdeke?

Figyelt kérdés
Anyával elhatároztuk, hogy lefogyunk úgy, hogy kevesebb szénhidrátot eszünk, valamint szénhidrát csökkentett ételeket fogunk enni. Számoltam a szénhidrátbevitelt és a kalóriát minden nap mind a kettőnknek, hogy ne legyen több, mint amennyinek kell lennie. Mellette 1 órát aerobicoztunk naponta, és anya még futott is. Én tudok figyelni arra, hogy mit, mennyit és hogyan eszek és fogytam is 2 hét alatt 2.5 kg-ot. De anya nem számolja magának, és rengeteget eszik és még mindig rosszul és csodálkozik rajta, hogy nem fogy. Nekem már nincsen energiám figyelni, meg számolni, hogy mit eszik. És azt mondta, hogy ezt nem is tudja, hogy kell kiszámolni. Hogyan vegyem rá, hogy kicsit jobban figyeljen magára?

2018. jan. 6. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Ez nagyon joo, a közös fogyás (főleg ilyen közeli kapcsolatban). Számoljatok közösen! Mutasd meg neki, magyarázd el neki, hogy hogyan kell.
2018. jan. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Még egy ötlet, egyetek közösen!
2018. jan. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De nem hagyja, hogy elmagyarázzam neki, egyből rámondja, hogy ő ezt nem tudja kiszámolni. Mondtam neki, hogy akkor ráhagyom.
2018. jan. 6. 13:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor hagyd!

Felnőtt ember, csak kifogást keres!

Vagy nem is akar igazán fogyni (nem a te ötleted volt?) vagy máris feladta (nem ritkaság).

Ha látja, hogy te fogysz, ő meg nem, talán rákérdez, és akkor megmutatod neki.

2018. jan. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mutasd meg neki a kaloriabazis.hu oldalát, ott a rendszer maga számol, neki csak be kell írni, miböl mennyit evett.
2018. jan. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez az, ahol nem igazán tudsz mit tenni. Ha a másik embert nem érdekli, akkor ez van. Ha ő nem akarja, sosem fog lefogyni vagy egészségesebb életmódra térni. Ha ennyit nem ér az egészsége, mit tehetsz? Számolsz neki, bár nem hiszem, hogy mindig ott tudsz lenni mellette, ha bekap valamit s hagyja, hogy kivedd a kezéből, hogy lemérd a mérlegen - vagy hagyod.
2018. jan. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kalóriát sose számoltam, s nem is tudnék olyan módszer mondani, ami miatt elkezdenék. Szóval hagyd rá a dolgot, nem fog elkezdeni számolgatni bármit is mondasz neki.
2018. jan. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor ne számoljon, de tervezzétek meg előre, miket fog enni aznap/másnap. Vannak olyan ételek, amikben alapból (szinte) nulla a ch, azokból egyen többet. Ezt egészítse ki zöldségekkel (ezekből sokat ehet, a kukorica és krumplifélék kivételével), levesekkel. A kenyér, pékáru, gabonafélék felejtősek, vagy süssetek paleós magkenyeret, lehet paleo tésztát, sütiket is kapni/készíteni. Nem vagyok ezek híve, de tudom, hogy van, aki nem tud nélkülük élni, főleg eleinte. Cukor helyett kevés édesítőszer, esetleg még 1-2 gyümölcs, 1 marék olajos mag és ennyi.

Persze lehet, hogy neki nem olyan fontos lefogyni, vagy azt hiszi, elég, ha mozog. Ne kritizáld, inkább biztasd, próbáld ösztönözni, nem csak a testsúlya, hanem az egészsége miatt is.

Az se baj, ha 1-2 hetente tart egy lazább napot, csak ne essen túlzásba. Ha eljut addig, hogy kezd meglátszani az eredmény (pl. kisebb has, jobb közérzet, több energia), onnantól már könnyebb folytatni.

2018. jan. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!