Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A fiam 12 éves és magas...

A fiam 12 éves és magas vérnyomással küzd.20 kg plusz van rajta. Milyen hatásos módszerrel lehet lefogyasztani ami tartós és nem káros az egészségére? Mivel lehet öt meggyőzni hogy az ő érdeke lenne lefogyni?

Figyelt kérdés
2008. dec. 19. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Először nem szabadott volna hagyni,h elhízzon. Anyám libazsírt adott nekem csokival ennyi idős koromba és nekem is szép formám lett tőle. A mai napig tömne ha tudna, de már magamra főzök(16-17éves korom óta) és azóta edző lettem. De ha 2-3 hetente elcsábulok 1 kocka csokinak akkor látom a szemében a csillogást, hogy örül neki. Sajnos az anyukák a szeretet sokszor a jutalmazással fejezik ki. A jutalmazást pedig etetés formájában. Meg kell tanulnod, hogy ha adsz neki vmit enni akkor azt azért kapja mert szüksége van a szervezetének rá. Fehérje gazdag húsok(csirkemell, pulykamell, tengeri halak egészségesen olaj és panír nélkül elkészítve), alacsony glikémiás szénhidrátok barna rizs, burgonya, durumtészta. Zöldségek minden mennyiségben. Öntetek letiltása. Gyümölcsöt pedig csak délelött engedj neki. Sport illetve több sport. Olyan sport clubbokat válasz ahol a felnőtt szakosztályok eredményesek ugyanis ott nagyobb eséllyel találhatsz jobb edzőket. Gyerekkoromban sajnos olyan edzőm volt aki inkább a szülőkkel beszélgetett edzésen mint velünk. Mondjuk nagyon jól éreztük magunkat mert azt csináltunk amit akartunk,de a versenyeken csak kikaptunk és nem is nagyon volt soha izomlázunk. Magas vérnyomásra nagyon jó az omega 3-6 de gondolom kapszulát nem fog beszedni és az olajakat nem fogja szeretni mert elég rossz ízük van, úgyhogy tengeri halakkal tömjed ezerrel. És ez az étrend az egész családnak jót tesz nem csak a kissrácnak. Esténként pedig sétáljatok közösen egy jó órát kicsit gyorsabb tempóban. Légy szigorú vele is és magaddal is mert ez komoly probléma! Ha ellenáll akkor csak gondolj arra,hogy ha most 12 évesen ilyen problémája van még ha nem is krónikusan csak épphogy jelentkeznek nála ezek az később milyen mértéket ölthet. Gondolom szeretnéd ha kiengyensúlyozott felnőt lenne és nem abból állna ki az élete,h kórházba jár. bármi kérdésed van csak írj mert nagyon szívesen segítek a srácodnak (személyi edző)
2008. dec. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Talán irasd be valami külön edzésre...kosár vagy foci floorball..valami, és próbálj te is fogyis kajákat főzni....inkább sok zöldséggel, csirkével, hallal, hétvégén menjetek a családdal többet kirándulni, ne hagyd h egész nap a gép vagy a tv elött üljön...
2008. dec. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget
2008. dec. 19. 20:21
 4/4 anonim ***** válasza:

szió

legeloszor is vidd el egy endokrinologushoz, aki a hormonokkal foglalkozik, csak hogy biztos, ami tuti nem hormonzavar.

nekem az volt.

huszonevesen magamtol jartam vegig azt a procedurakat, amikre ha anyam elvisz akkor, sok évnyi kinlodast sporol nekem.


a masik, hogy beirathatod valami harcmuveszetre, vagy focira, vagy amit szeret, nem kell az orrara kotni, hogy azert, hogy mozogjon. ha nagyon megszereti, akkor raadasul egy olyan lelki forrás is lehet, amibol kesobb sokat merithet.

2008. dec. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!