Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Felkelés után mikor érdemes...

Felkelés után mikor érdemes reggelizni?

Figyelt kérdés
Azt olvastam h kb fél óra múlva hogy négy-öt süljön az anyagcsere és h érezze a test h nem éhezik. Szerintetek?

2018. márc. 1. 07:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
67%

Egyáltalán nem muszáj felkelés után enni! Sőt, 1-2 vagy akár 5-6 órával is kitolhatod az első étkezést. Akinek nincs tönkretéve az anyagcseréje, nem ingadozik a vércukra, az gond nélkül kibír ennyit. nagyon jót tud tenni a szervezetnek, ha nagyobb szünetekkel kajálunk, mert nem mindig az emésztéssel lesz elfoglalva, és lesz ideje regenerálni magát. Olvass utána az időszakos böjtnek, én pl. soha nem tudtam reggelizni, nem kívántam semmit, most 1 körül eszek először, és tökjól vagyok.

Persze, aki szénhidrátfüggő, avgy egyéb anyagcsere zavarai vannak, annak nem muszáj így tenni, mindenki tapasztalja ki magának, nem vagyok orvos, tehát nem merek semmit egyedül üdvözítő módszerként hirdetni.

2018. márc. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
No igen, az időszakos böjtnek is meglehetnek az előnyei (azért nem írom, hogy megvannak, mert bizonyára az sem való mindenkinek), természetesen az időszakos böjt és a reggelizés nem zárja ki egymást (bár valamiért sokan azt hiszik). Van, aki csak reggelizik és kész, csak éppen ritka, hogy valaki így érezze magát jól, egész nap jóllakottan és energikusan. De van ilyen.
2018. márc. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én este annyira keveset eszek, hogy hajnalban 4, de legkésőbb fél 5kor arra ébredek, hogy kilyukad a gyomrom az éhségtől, annyira émelyeg.. eszek egy kicsit, majd rá 1-másfél órára reggelizek max 300 kalóriányit. Nem tudok többet enni ennél egyszerre, mert teltségérzet, szívdobogás jön rám :( ezért sajnos napi 6-7 x eszek nagyon keveset.

167 cm, 55 kg 31N

2018. márc. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kinek mi passzol, előző...

Én viszont ha lefekvéskor nem vagyok éhes (evés után 8 óránál még jó vagyok szolidabb kalóriadeficitben is, 10-12 már necces), akkor reggel garantáltan jóllakottan kelek és ez sok órán át kitart. Biztos van valami fiziológiai magyarázata, mindenesetre előnyös egy akkora haspóknál, mint én. Életemben nem keltem még arra, hogy éhes vagyok, akkor sem, amikor pedig tényleg kicsit éhesen aludtam el. Reggel mindig lényegesen jóllakottabb vagyok, mint elalvás előtt. A reggelitől viszont megéheznék (minimális szénhidráttal is, próbáltam). Ha a gyomromban rejlő mély lyukat maceráljuk, azt nem ússzuk meg nagy áldozatok nélkül s nehéz leállítani. Na ezért is jó minél később kezdenem az evést. A teljes kalóriakeretem egyszerre bepakolása szálkásításkor elég triviális számomra.


Jobb megismerni a korlátainkat s annak megfeelően cselekedni.

2018. márc. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!