Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Inzulinrezisztencia diétában,...

Inzulinrezisztencia diétában, hogyan tudok ennyi szénhidrátot megenni?

Figyelt kérdés

Abban szeretnék segítséget kérni,hogy inzulinrezisztencia esetén a 160g-os diétánál,hogyan lehet összehozni a megfelelő szénhidrát mennyiséget? 

Most nemrég derült még csak ki,tanulom az egészet, és dietetikusnál még nem voltam. 

Próbálkozom,de kevés sikerrel.Minden nap összeadom,amiket ettem és meg sem közelíti a 160g-ot.. egészségtelen gyors szénhidrátokból pikk pakk tudnám,de itt nem.Az orvosom azt mondta tartózkodjak a magas glikémiás indexű ételektől vagy minimálisra vegyem le,de az összes körtet oda sorolja a táblázat (barna rizs,basmati, édesburgonya) hiába írják,hogy a rizsnek ezen fajtái lassan felszívódó szénhidrátok, ezekből kis mennyiséget merek csak,de így nem jön össze.A húsoknak zöldségeknek pedig alig van szénhidrát tartalma.Föleg ebédnél és vacsoránál vagyok bajban.Azon kívül eszem zabot,teljes kiőrlésű dolgokat.



2018. ápr. 28. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

MUSZÁJ ennyit enned? Csak mert automatikusan mindenkinek ennyit mondanak, még lehet, hogy jobban jársz kevesebbel, de ez nagyon egyéni, annyit tudok.


Nos, én zöldségből bizonyára össze tudnám hozni (volt már rá példa :D), de ha ennyire nem szereted őket (nekem is kissé macerás lenne mindennap), miért nem készítesz mindenfélét zabból, tk lisztből, tápiókából vagy ami neked megfelelő? Ezekből rengetegféle ételt készíthetsz.


Én azért kitapasztalnám, mennyi ch-val érzem jól magam s nem erőltetném a sok szénhidrátot, pláne inzulinrezisztenciával.

2018. ápr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én sem értem ezt a boldog-boldogtalannak, 160grammra belőtt ch-t.

Nem kellene ennyire görcsösen ragaszkodni hozzá. Én pl tuti híznék ennyitől, úgy hogy kondizom heti 5x.

Arra törekedj, hogy a vércukor ill. inzulinjojót elkerüld.

Tehát a gyors ch minimalizalva, vagy rostokkal lassítva.

És még valami, a súlyzós edzés jó hatással van a sejtek inzulinérzékenységére.

2018. ápr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok.

Még valami. A szervezet inzulinérzékenysége egy napon belül is különbözik.

Reggel alacsony, déli órákban magas és míly meglepő éjjel 2 körül szintén magas.


[link]


[link]


[link]

2018. ápr. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha a köretekhez sok zöldséget eszel, akkor nagyon lelassítja a felszívódást (sokkal kisebb lesz a glikémiás indexe)
2018. ápr. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen,igen.. hát ezért mondom,hogy még gyerek vagyok a témában:) tudom,hogy egyén függő nagyon..de csak 2honap múlva jutok el diabetikushoz.

Én annyit olvastam,hogy az se jó ha kevesebbet eszel ennél, sőt.

Reggelire vagy tízóraira eszem zabkását,attól függ hogy mikor valtoztatom, tízórainál már keverék bele 3-4 szem mandulát.Esetleg tojást eszem még ilyenkor teljeskiőrlésű tönkölybúzából készült kis szelet kenyeret,vagy ezt csirkemell sonkával és sok zöldséggel.Ebédnél valamilyen húst vagy halat sok zöldséggel és basmati vagy barna rizzsel. Edzés után általában valamilyen gyümölcsöt fél órán belül.Ezen kívül szoktam korpovit kekszet ilyesmiket.durumtésztát ebédre vmivel összekeverve.Ezek szerintetek így jók?

nálam eléggé számítana mondjuk az egyéni,mert hajnali 2.30kor kelek,4-13ig dolgozom és maximum este 19-20kor fekszem le.

Köszönöm amúgy nagyon a válaszokat!!

2018. ápr. 29. 13:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor muszáj 160 grammot enned, ha gyógyszert is szedsz, mert az erre a mennyiségre lett beállítva. Ha nem szedsz semmit, akkor semmi szükség szénhidrátra.
2018. ápr. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!