Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Az hogy lehet, hogy egyes...

Az hogy lehet, hogy egyes inzulinrezisztenciások tudják tartani a paleo diétát, míg mások rosszul vannak, ha nem esznek elég szénhidrátot?

Figyelt kérdés

2015. júl. 15. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Amiért én magában meg tudok enni egy citromgerezdet, más meg a 10%-os citromízesítőt sem bírja, mert túl savanyú.

Nem vagyunk egyformák.

2015. júl. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés, de az emberek eléggé különböznek... Egy csomó táplálkozással kapcsolatos dolog van, ahol az egyik boldogan csinál valamit, a másik pedig ugyanattól kifekszik.

A szénhidrátigény is különböző, bár elvileg a testnek bírnia kell anélkül is... Mégis. Sajna nincsenek adataim, de valószínűleg szinte mindenki ellenne kevés szénhidráttal, ha végigküzdené a kezdeti nehéz korszakot, már ha az adott embernek az nehéz, ugye. A hirtelen váltást még én se bírtam, pedig nekem a szénhidrátszegény étrend való, úgy tűnik...


Viszont hogy jön ide a paleo? Az nem különösebben szénhidrátszegény. Könnyen lehet az, hisz egy csomó szénhidrátdús étel kiesik és egy csomó szénhidrátszegény marad, de aki sok szénhidrátot akar enni, az paleóban is megteheti. Amikor én paleóra váltottam, automatikusan elég sok szénhidrátot ettem, főleg zöldségből :D Bizonyára kevesebbet, mint azelőtt, de azért emlékezetes volt a 200g szénhidrát fölötti napom (az első szigorúan paleo)... Mások rengeteg gyümölcsöt, némi keményítőt és sok xillitet esznek, az mennyi szénhidrát tud lenni...

De kesudióból is könnyen be lehet tolni egy csomót.


Egyesek viszont a paleóra váltáskor azonnal ketogén szintre mennek. Azt nem csodálom, ha nem bírják a normál étrend után...

2015. júl. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"végig küzdené a kezdeti nehéz korszakot"

Ez nálam azt jelenti, hogy egész nap remegek, és fel sem tudok kelni az ágyból. Nem hiszem, hogy az egészséges lenne.

Próbáltam, hogy sok gyümölcs, zöldség, de ha nem eszek gabonát, olyan mintha nem is ettem volna semmit (csak a hasam fájdul meg a sok rosttól).

Szerintem valakinek tényleg inkább árt, mint használ a paleo. Sajnos.

2015. júl. 16. 06:49
 4/11 A kérdező kommentje:
Ugyanígy vagyok a magvakkal is. Valakinek tényleg elég, ha diót meg hasonlókat eszik? Én akármennyit megehetnék belőle, akkor is olyan, mintha nem ettem volna semmit.
2015. júl. 16. 06:53
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés. Én IR-es vagyok, DE!!!! 1.5 év alatt négyes kezeléssel sikerült normalizálni az inzulin-szintemet és ekkor elkezdtem okosan paleózni. Az értékeim tovább javultak, ami az orvosom szerint - aki rábólintott a váltásra - nagyon ritka. Ellenpéldából sajnos jóval több van: [link]
2015. júl. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, talán nem voltam egyértelmű, de egyetértek, ha valamit erőltetni kell, az nem jó. A kevés szénhidrát működésének elvi lehetőségét boncolgattam, sokak tapasztalatára támaszkodva, akik váltottak, kicsit szenvedtek és bejött nekik. Úgyhogy a test szokta bírni, csak durva lehet az átállás, főleg hirtelen.

De én, mint hedonista, nem szeretem a durva átállás. Remegés? Ha nem élvezem jobban az életmódot, mint az előzőt, ha bármi gond van, enyhe éhségérzet s nem eszem, nagy vágy valami felé és nem eszem, ilyeneket nem vagyok hajlandó csinálni és kész. Nem muszáj.

Nem kell mindenkinek szénhidrátszegényen táplálkozni. Még csak szénhidrátdús paleósan sem.


Van, aki soha nem éhes, semmilyen étrenden. Na annak elég a mag :) Illetve a páromnak is elég, csak sok legyen belőle, egy időben éjszakás műszakban 25 deka mogyoró volt az étele... Volt még egy rendes főtt étel itthon és ennyi.

De egy normál embert nem jól laktat az olajos mag. Rengeteg ketogénezőtől olvastam már ezt, márpedig a ketogén diéta tipikusan nagyon lecsökkenti az éhségérzetet. De szinte mindenki azt tapasztalja, hogy csak mert betol pár marék olajos magvat, nem lakik jól kicsit sem, a kalóriák viszont elég jól jönnek... Nem éri meg fogyáskor, ha valakinek eleve nehéz a kalóriák kontrollálása...

2015. júl. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2015. júl. 16. 20:37
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia, én is IR miatt kezdtem...de nekem nem volt gond és épp hogy nagyon jól lakottnak éreztem magam.


De szeretném egyből jelezni, hogy az elején volt olyan parám hogy én éhen fogok halni, de ez persze nem igaz.


Szerintem nagyon fontos, hogy az elején inkább többet egyen az ember, sokan abba a hibába esnek, hogy keveset esznek...fontos a jó arány. Ha van sok hús és zsír, akkor amellett képtelenség éhesnek lenni.


Ha inkább több zöldséget eszel és csak nagyon kevés fehérjét és zsírt, akkor baromi éhes leszel.


Leírod egy napodat mit eszel? Csak, hogy lássuk mivel lehet gond?

2015. júl. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8

Én nem éhes vagyok. Általában kajára sem bírok gondolni olyankor, amikor muszáj még ennem valamit, mert remegek. És ez azért van, mert nem ettem szénhidrátot. Már nem kínzom magam a szénhidrátmegvonással, de amíg próbáltam betartani, sajnos volt, hogy úgy kellett ennem, hogy egyáltalán nem kívántam már semmit. Aztán ettem valami teljes kiőrlésű dolgot, és egyből jobban lettem. Csak így meg nem lehet fogyózni.

Sajnos van ilyen. Nem hiszem, hogy én lennék az egyetlen.

2015. júl. 20. 13:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez csak azért fura, mert a vércukoreséssel alapból jön a ch kívánás érzés, nem? Esik a cukor -> jön az éhség érzet/remegés.


Remeg az ember, mert lesett a cukra és a szervezet egyből jelez, hogy kajáljon...ilyenkor kezdi magát ch-van tömni az ember.


És a cukrodat szoktad mérni?


Csak fura, hogy éhség érzet nélkül van remegésed...

De ha ilyenkor nem ch-t ennél, hanem zsírt/húst?

Ezektől is visszaáll a cukor...


Mennyi ideje csinálod, vagy próbálkozol?

Úgy értve, mennyi ideig csináltad úgy, hogy nem etted a gabonát?

És mennyire súlyos az IR-ed?

2015. júl. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!