Ez így jó lehet?

Figyelt kérdés
160 cm, 55 kg-os nő vagyok. KB 5 kg-t szeretnék leadni. Ebben kérném a segítségeteket. Reggeli 1 dl kefír, egy kis kanál zabkorpával, útifűmaghéjjal, lenmaglisztel. Tízórai 1-2db gullon keksz(telljes kiörlésű, zabos) Ebédre 15 ch-nyi mennyiségű barna rizs vagy bulgur kB 10-15ch-nyi zöldséggel, sok husi al. Általában csirke mell vagy comb. Ritkán sovány sertés. Uzsi van hogy elmarad.. Vagy egy alma esetleg. Vacsi 10dkg sovány túró, 1dl natúr joghurtal és 15-20dkg erdei gyümölcs.. Szóval mit gondoltok?
2018. jún. 25. 19:23
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja igen, az lemaradt, hogy közben igyekszem sokat mozogni. Itthon végezhető gyakorlatokat, illetve majdnem mindenhova gyalog megyek
2018. jún. 25. 19:24
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jó, + hogy a reggeli változatosabb legyen, csinálj néha turmixot, azt idd/edd meg egy kis zabkásával. Vagy kolláth reggeli
2018. jún. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez valami iszonyú koplalásnak tűnik ránézésre. Reggelire igazából nem is eszel. Jó ez neked? Komolyan kérdezem, semmi gond nem lenne a reggeli kihagyásával, ha jóllakottan kelsz, de ez az extrémfogyizós "eszem is valamit, nem is" keveseknek adhat energiát (hisz szinte semmi energia nincs benne).
2018. jún. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a durva, hogy reggel szinte egyáltalán nincs is étvágyam. Mondjuk megiszom korán egy "vödör" kávét mert az kell a 3 gyerekheu :). Ebédre azért már éhes vagyok rendesen. Egyébként ezt csinálom már egy ideje de nem megy le egy dkg se. Nem értem miért. Mit rontok el? Vacsira szoktam igazán éhes lenni. Ezért a 20dkg gyümölcs. Már arra is gondoltam, hogy az lesz a ludas..
2018. jún. 25. 20:15
 5/9 anonim ***** válasza:

Hoppá, pedig ránézésre ettől fogynod kéne. Nos, akkor jön az, ami macera, de mit lehet tenni? Kalóriaszámolás s akkor már a makróké is. Ha sok jön össze, több mozgás, ha kevés, kivizsgálás.

A gyümölcs elvileg nem okozhat gondot, csak ha amiatt ennél sok kalóriát (engem sose laktatott a gyümölcs, így nagyobb mennyiségnél akadályozza a fogyást. de van, akit laktat s direkt sok gyümölccsel fogy jól. másnak pedig csak belefér és kész).

2018. jún. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
S mi van, ha nem reggelizel (ha már úgyse tudsz enni akkor)? Mert ha én reggeliznék, én is megéheznék ebéd előtt, de mivel nem teszem, pompás jóllakottság van délután 2-4-ig. Ez viszonylag ritka típus, de ilyen is létezik és nincs vele baj, nem kell mindenkinek egész nap enni.
2018. jún. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Öö.. Mi az a makró számlálás? Hogy is kellene azt? A kcl sem sok szerintem nekem napi szinten. Olyan 1800-2000lehet talán, de nem szoktam nagyon bele mélyedni inkább a ch-t számolom komolyan. Ettől függetlenül igyekszem kalória szegény egészséges ételeket enni. A kenyeret pl szinte telljesen elhagytam. Ritkán előfordul, hogy eszem. Ugyanez a krumpli, rizs(fehér), tészta. Lisztet is csak telljes kiörlésűt, vagy zabpelylisztet eszem. Gyümiből is inkább a kalória szegények. Semmi banán meg cseresznye. Azért reggelizem ezt amúgy mert nekem ez sok tejet csinál... Igen, szoptatok. Tudom, hogy nem annyira kellene fogyózni ilyenkor. Az előző szüléseim után ezzel a módszerrel simán leugrott az a maradék pár kg, de most... Nem értem. Akkor szerintetek mit egyek vacsira? Néha van hogy salátát(150gr-ot) eszem csirkemell el, pici bulgurral, sajttal, kefírre, de ezt nem tudom minden nap..
2018. jún. 25. 20:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Kezdtem volna, hogy 2000 kcallal ne is várj fogyást 55 kilósan, ha nem vagy aktív, de szoptatsz, az más. Ilyenkor nem célszerű rámenni a fogyásra, mert árthat a tejtermelésnek... Én csak a jó életmódra fókuszálnék, később majd keményíthetsz :)

Hiába számolja az ember a ch-t, ha az összkalória túl sok...


Nem tudhatom, neked mi a jó vacsora, az a helyzet. Rengeteg opció van. Nem érzed, hogy mit ennél szívesen? Korábban írtad, hogy a vacsora fontos étkezésed. Régen nekem is az volt, úgyhogy sok kalóriát kellett odacsoportosítanom, laktató ételekből. Pl. egy nagy rántotta vagy maradék ebédről, az nekem elég tipikus vacsora volt. De ez egyéni. Ma már képes vagyok egy pofa málnát enni vacsorára, node ehhez alapos ebéd is kell s az, hogy jól bírjam a sok órán át nem evést. Tapasztald ki, neked mi működik, nyilván nem jó, ha éhesen fekszel le.

2018. jún. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdezted a makrókat is. Nos, a 3 makrotápanyag a szénhidrát, a fehérje és a zsír. Az arányuk pont nem számít, de a grammok fontosak lehetnek. Van egy kicsi minimális zsírigényünk, egy jelentősebb fehérjeigényünk (de a túl sok sem jó), ezen felül nagy a mozgástér, de bizonyos emberek jobban reagálnak a nekik passzoló makrókra, mások kevésbé érzékenyek erre. Általában a zsír és a ch egyike alacsonyan van s a másik adja az energiát s ennek az aránya húz el, ha nő a kalóriakeret (mivel a fehérje eléggé kötött és egy makró kb. minimalizált).

Nekem jelenleg nincs igen alacsonyan tartott makróm és ismerek olyat, akinek az nem is működne, de általában jó, ha az egyik kicsi s egy másik hordozza az energiabevitel terhének zömét (kivéve parányi kalóriakeretnél, ahol a kötelező fehérje, zsír, némi ch majdnem lefedi az egészet).

2018. jún. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!