Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szálkásítani szeretnék, de...

Szálkásítani szeretnék, de valamiért nem fogyok (37F). Attól tartok valamilyen belgyógyászati probléma áll a háttérben. Járt már valaki igy?

Figyelt kérdés

Részletek:

175/89-kgrol indultam, tehat nem voltam extremen tulsulyos, de amolyan aputestű.

2 éve fel ev alatt keserves munkával es drasztikus etrend modositassal lefogytam 13kg-t (kb 0.5kg/het).

0% cukor, kenyer, rettenetesen keves szenhidrat es kb 1000km futas volt mogotte, azonban megallt a fogyasom 76kg-nal es sehogy nem tudtam lejjebb tornaszni, pedig meg volt a hasamon felesleg. probaltam zsiregetoket, az sem segitett. Par honap sikertelen kuzdelem utan felkerestem egy dietetikust, aki azt mondta az etrendem tokeletes, csak baromi keveset eszek, szerinte mar raktarozo uzemmodba kapcsolt a szervezetem. Elkezdtem jarni edzoterembe, heti 4x 1.5ora, de a kaja (hianya) miatt nem tulsagosan fejlodtem eroszintben sem, ugyhogy feladtam a dietat es elkezdtem ovatosan tomegelni. Erzesre kb azt a mennyiseget ettem, amit a dietikus anno a dietara irt elo, felszaladt 10-12kg, az eroszintem megugrott, latvanyosan jottek fel az izmok is es a sulyok is, boldogsag volt, viszont ennek nagy resze a hasamon is megjelent, ugyhogy fel ev alatt ujra 90kg lettem - nagyjabol tisztan kajaltam tovabbra is. semmi cukor, minimalis kenyer, tiszta CH forrasok, zsirmentes, szaraz husok, stb.

Ugy dontottem itt az ideje megprobalni ujra a dietat, szamolom a kaloriakat, merem a kajakat, az eloirt kaloriadeficit alatt vagyok minden nap + heti 3x kardio (1 ora biciklizes vagy sulyzos edzes utan 25-30p taposogep/ellipszis/futopad). Az eroszintem megcsappant, azonban 3 het alatt kb 1kgot fogytam, ha picit tobbet eszek akkor meg 0-t.

Azt gondolnam, hogy ilyen drasztikus valtozasok mellett az elejen sokkal tobbet kellett volna veszitsek, de meg se mozdul a merleg nyelve. Van, hogy napokon at dekara pontosan ugyanannyi a sulyom reggelente, hiaba tartom a dietat, edzek, kardiozok.

Ezt a kaja mennyiseget keveslem, de ha ennel tobbet eszek akkor meg kb hizok (es ez meg mindig az osszes kalkulator/dietetikus ajanlas, stb altal ajanlott mennyiseg alatt van)


Voltam urologusnal, hogy merje meg a tesztoszteron szintem - olvastam, h ez is okozhat gondot - de ramnezett es azt mondta, teljesen felesleges merni, mert akinek keves az nem igy nez ki, mint en, elobb belgyogyaszatra menjek.

Az utolso labor eredmenyeim jok voltak, nem vagyok cukros, stb.


Arra lennek kivancsi, hogy jart-e mar igy valaki es hogy mi lett a megoldasa, esetleg tenyleg valami belgyogyaszati dolog allhat e mogott?


a kajam jellemzoen igy nez ki:

reggeli 6:00

60-80g CH (zab, nemi chiamag)

1.5 pohar sovany joghurt

30g feherje

reggel 7:00

1.5o sulyzos edzes

utana 30g feherje

ebed 11-12:00

50g feher rizs

100-120g csirke vagy pulykamell

zold salata vagy 100g brokkoli feleseg

5g olivaolaj + ami a hus alatt volt kb szinten 4-5g

uzsonna 15:00

50g feher rizs

100-120g csirke vagy pulykamell

zold salata vagy 100g brokkoli feleseg

5g olivaolaj + ami a hus alatt volt kb szinten 4-5g

heti 3x 18:00

1ora biciklizes kozepes tempoban

estebed 18-19:00

120g csirkemell vagy 140g tonhal konzerv (olaj lecsopogtetve)

zold salata (jegsalata, hagyma, paprika, uborka, paradicsom, nehany g olajos mag (tokmag, szotyi vagy 3 szem olivabogyo)

kb 50g sovany kefir

5g szolomagolaj vagy a tonhal sajat lecsopogtetett olaja

esti kaja 22:00

120-250g sovany turo

1 pohar zsirszegeny joghurt

lefekves 23:00

30g kevert feherje


folyadek: kb 3L/nap

(1.5L tea edesito + citromle, 6dl viz C-vitamin/magnezium tablettakkal, 3x0.4L feherje)


nagyjabol ez alkotja az etrendem gerincet, ezen felul mondjuk NEHA be-be csuszik 1-2dl tej, par szem dio, esetleg 1-2dl frissen facsart narancsle.


a dietetikusom szerint ez kb egy 50kg-os testepito NOI dietanak felel meg, a builderen ezt kb 70-75kgos dietazoknak ajanljak. Ezert furcsa, hogy nekem meg se mozdul tole a 90kg :(


heti 1x megiszok 1 felest rokonsagnal, egyebkent sem alkoholt, sem udito nem iszok, sutemeny, teszta, kenyer, csoki, nasi, mittomen nincs az etrendben.


No, most mar mindent tudtok :) bocs, ha hosszu lett, de igy legalabb nem kell megvalaszoljam egyesevel a kerdeseket.

ti merre indulnatok? szeretnek egy kicsit leszalkasodni es ujra erositeni.

koszonom ha valaki tud segiteni:)



2018. jún. 30. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
igen
2018. jún. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
koszi. :DD esetleg bovebben?
2018. jún. 30. 12:45
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

Bővebben: igen, jártam már úgy, hogy nem tudtam fogyni. Amikor 90kg-s voltál akkor a testednek mondjuk X mennyiségű kalóriára volt szüksége ahhoz, hogy szinten tartsa magát. Te ehhez képest elkezdtél kevesebbet enni és csak Y mennyiségű kalóriát vittél be, plusz sportoltál. Elkezdtél fogyni és megálltál annál a súlynál amit ezzel az életvitellel a kalóriabeviteled fedez. Semmi bonyolult nincs benne, ezért tök felesleges regény írnod. Egyél kevesebbet vagy sportolj többet.


Bár leginkább azt javaslom, hogy békülj ki azzal, hogy 37 évesen már nem leszünk svarceneggerek.

2018. jún. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

amikor megallt a fogyasom 76nal akkor mar hiaba ettem kevesebbet, nem hasznalt.

most probalnam okosabban csinalni

2018. jún. 30. 13:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Szokj visza a több evéshez és sportolj többet.
2018. jún. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

koszonom a tippet. sajnos az idombe nagyjabol ennyi fer bele 3 gyerek mellett.

meglatjuk.

2018. júl. 3. 10:32
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kevesebbet kell enni, hanem okosan.


Az a baj, hogy egesz nap eszel, de osszesen keveset. Azzal, hogy egesz nap eszel folyton inzulinra lesz a testednek szuksege, hogy a bevitt kajat feldolgozza. Amikor az inzulin jelen van a testben, akkor fizikaliag keptelen a fogyasra, mert ahhoz az inzulin ellen hormonja kell, a glukagon.


Amikor a tested keves kajat kap, de az inzulin miatt fizikailag keptelen a maradek szukseges energiat a sajat raktarakbol eloallitania, akkor jon az, hogy kenyszer megoldaskent leviszi az alap energiaigenyt, ergo belassitja az anyagcseret. Ez tortent veled.


Megoldas: ne egyel egesz nap. Tudom, mindenki azt mondja, egyel sokszor keveset, de latod, mi az eredmenye. Magadon tapasztalod. Van felesleged, megsem tudod leadni.


Haggy idot a testednek, hogy csinalja azt, amire hivatott: a glukagon segitsegevel hasznalja a sajat tartalekat. Hogyan? Idoszakos bojtolessel.


12 ora nem eves utan indul be igazan a folyamat, amikor a test a sajat tartalekaihoz nyul. Azzal, hogy te este 11 es reggel 6 kozott "bojtolsz" csak, nem hagysz eleg idot arra, hogy a tested tenylegesen a zsirodbol vegye az energiat.


Egyel ugyanannyit, mint eddig, de csak egy 8 oras idotartamban (hogy reggeltol delutanig vagy delutantol esteig az mindegy, ahogy neked jol esik). Mindig meglesz a kalora deficited, de legalabb hagysz eleg idot arra, hogy zsirt bontson a tested. Mert most nagyon nem hagysz neki idot, nem csodalom, hogy nem fogysz.

2018. júl. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

ez egy erdekes megkozelites, amit most hallok toled eloszor, de koszonom, hogy megosztottad velem.


ki fogom probalni

2018. júl. 3. 15:03
 9/9 anonim ***** válasza:
A dietetikusod bevonásával és felügyelete mellett próbáld meg a ketogén diétát.
2018. júl. 5. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!