Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » 1 év alatt térdsérülés miatt...

1 év alatt térdsérülés miatt 30 kilót szedtem fel, hogyan adjam le?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

a problémám a következő. Tavaly augusztusban haverral birkózás közben sikerült összeszednem frankó szalagszakadást és mellé porcleválást is a már régebben sérült bal térdembe. Azóta itthon ülve várok TB alapon a műtétre, ami két hét múlva lesz esedékes...


Ez alatt az idő alatt 178 centim mellé sikerült 71 kilóról kerek 100 kilóra felhíznom. Mit javasoltok, hogy tudnék nagyjából 2 hónap alatt egy 10 kilót leadni?


A sérülés óta elkezdtem mindennap masszívan italozni, ami azt jelenti, hogy elfogy 1 liter 10.5%-os bor és mellé 2 doboz 7.2%-os erős sör is.


Ez már lassan 1 éve napi szinten... mellette napi 3x eszem. Lehetséges ez az alkoholmennyiség és a térdsérülésem mellé az aktivitás nélküli egész nap itthon ülős életmód idézte elő ezt a nagy mértékű elhízást? Mit tegyek, hogy beinduljon nálam a fogyás? Műtét után még nem tudnék nagyjából 2-3 hónapig igazán mozogni... :(


Mióta sérült a lábam térdelve végeztem fekvőtámaszokat 2 naponta itthon és mellé kézisúlyzós bicepszezést és felüléseket is, de mégis ennyire durván rám jöttek a kilók 32 éves srác létemre. Amit még fontos tudnotok, hogy 13 éve fordított életmódot is élek, ami azt jelenti, hogy kb. 2005 óta éjjel 3-5 között fekszem le és dél-1 körül kelek fel. Ez is okozhatott a térdsérülésem és inaktív életmódom mellé ekkora mértékű elhízást? Nem szeretnék 32 évesen szívrohamban meghalni, se a műtét közben ott maradni az asztalon. Mit javasoltok, hogyan tudnék legalább egy 10-est ledobni magamról 1-2 hónapon belül?


Köszönöm előre is a segítségeteket!


32/F



2018. aug. 23. 04:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

Egy térdsérülés NEM AZT JELENTI, hogy otthon ülve sörözni kell!!!!


Elöször is sürgösen abba kellene hagyni az ivást, mert ezt már enyhébb alkohlizmus, és egyre súlyosabb lesz, ha így folytatod!

Másodszor térdsérüléssel is LEHET sportoigen sok lehetöség van, ahol a térdedet nem kell igénybe venni.

A napi 3-szor evés nem tudom, miért probléma, ettöl garantáltan nem kellett volna elhízni.

Harmadszor a sok alkohol, zabálás és mozgáshiány okozhatja az elhízást, de lehet egészseégügyi oka is, megérné orvosnál kivizsgáltatni.

Fogyni úgy tudsz, ha elkezdesz az életmódodnak emgfelelöen étkezni, amire a legjobb módszer a kalóriaszámolás. Jelentkezz be a kaloriabazis.hu-ra, és ott számold ki, hány kcal-ra van szükséged és mennyi az, amivel lassan (max heti fél kg) fogyni tudsz.

Emellett az ottani fórumon a többiek rengeteg segítséget, tippet adnak.

De 10 kg egy-két hónap alatt teljtesen irreális elképzelés, ennyi idö alatt felszedni sem lehet ennyit, pedig az könnyebb.

2018. aug. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Sürgős életmódváltás kell! Ennyi idősen nincs családod? Feleség, aki tudna támogatni, segíteni? Ez már alkoholizmus! Labor vizsgálaton voltál mostanában? Aki ilyen önpusztító életet él, sajnos sokszor visszafordítgatatlan károkat okoz magának. Jó úton haladsz az infarktus, cukorbetegség, érrendszeri betegségek felé, nem mellesleg impotencia és terméketlenség is a mértéktelen alkoholfogyasztás szövődménye. Kár lenne érted.
2018. aug. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
20%
Vigyél be feleannyi kalóriát. Auswitzban nem voltak kövér foglyok...
2018. aug. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Úgy, hogy nem zabálsz és piálsz.


Egy kg háj az kb, 7000 PLUSZ kalória. Neked sikerült egy év alatt 210.000 PLUSZ kalóriát bevinned.


10 kiló egy hünapon belül nem fog menni. De ha abbahagyod a zabálást és a piálást, akkor le fogsz fogyni.


Egyél kétharmad annyit, mint eddig, a köret legyen zöldség, semmi pia, semmi nass, semmi cukros lé és hopp: le fog fogyni.

2018. aug. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Első válaszolónak annyit, hogy mivel elszakadt térdemben a szalag még rögzítőben menés közben is többször úgy érzem, hogy ki akar fordulni a helyéről a térdem...


Heti 3 alkalommal végzek súlyzós edzést, de ezek szerint ez kevés volt ehhez, hogy ne hízzak ennyire nagyon fel egy év alatt. Laborvizsgálatra jelenleg mentővel tudnám bevitetni magam, mert hangsúlyozom a szalagszakadt térdemmel már se menni, se lépcsőzni nem tudok. Sokszor a lakásban is egy lábon ugrálva közlekedem... :(


Megpróbálom a piát most drasztikusan visszavenni szép fokozatosan, cukros löttyöket nem szoktam fogyasztani. Viszont van, hogy éjjel 1 körül vacsorázom, és még éjjel 1-2 körül lecsúszik 1-2 doboz sör...


Lehet a sört végleg kihúzom listáról, amíg leszokom alkoholról. Kenyeret se eszem már semmihez sem. Az megoldás lehet, ha barna rizsből is napi 100-200g-ot ennék csak szénhidrátként és inkább a hús, zöldségfélék dominálnának?

2018. aug. 23. 15:50
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te túl sokat eszel és piálsz. Súlyzózgatással annyit érsz el, amit most tapasztalsz.


Nem fokozatosan veszed vissza apiálást, hanem nem iszol mostantól.


Mindenből fele annyit eszel, mint eddig, reggel-délben-este, és nem éjjel.


Nulla nass.


Vizet iszol.


Nincs desszert.


És sétálsz, naponta egy órát, nem andalogva.


Ezzel lassacskn fogyhatsz.



És nincs olyan, hogy "lcsúszik" 1-2 sör. Te megiszod, mert meg akarod.

2018. aug. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Persze napi 180-250g alkoholról egyből álljak le hátha elvisz engem a koporsóba egy kellemes delírium tremenses bekómálás...



[link]

2018. aug. 23. 15:57
 8/16 A kérdező kommentje:

Továbbá írtam a sérült térdem miatt a LÁBON való mozgás nem megoldható. Viszont súlyzózni tudok, vagy próbáljak meg óránként esetleg minél több hasprést, vagy felülést végezni? Mondjuk óránként 50 felülés? Az is átmozgatja testet úgy ahogy, és több kalória elég így, mintha csak heti 3 edzéssel súlyzóznék itthon a székemben ülve.


Mi a véleményetek? Továbbá megpróbálok legkésőbb este 8 órakor enni, hátha az is segítene, és 13 év éjszak

ázás után visszatérni a rendes éjfél előtti fekvésre. Gondolom már ettől be kellene indulni egy kis fogyásnak alapjáraton, főleg ha a piát is csökkentem mellé.


Nassolni nem szoktam, és csokit utoljára 1 éve ettem...

2018. aug. 23. 16:23
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye olvastad, hogy idült alkoholistáknál jelentkezik a kórkép?
2018. aug. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem, kérdező.


A piálást azért hagyd abba, mert rohadtul hízlal.


A kis súlyzózás meg nem fogyaszt, max minimálian izmosít.


Plusz tuti, hogy legalább kétszer annyit eszel, mint kellene, mert egy év alatt 30 kg hízás az 210.000 PLUSZ kalória, fölösleges kalória, azaz extém túlzabálás.


A fogyás meg 70-80%-ban az evésen múlik, nem a mozgáson.


Ne igyál és egyélfele annyit. Le fogsz fogyni. A többi rizsa.

2018. aug. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!