Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ketogén diétához szeretnék...

Ketogén diétához szeretnék kis segítségét kérni, az Étrendet összeállításához. Valaki ért az ilyenekhez?

Figyelt kérdés

2018. nov. 25. 15:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Sokan nem szeretjük a százalékozást, mivel nincs sok köze a testünk igényeihez s egyes esetekben igencsak hibás eredményt ad.

A ketogén diéta elég kevés szénhidrát a ketózishoz, ennyi. A jó ketogén elegendő fehérjét is tartalmaz, persze, de GRAMMOKban adható meg ez, nem százalékban. Kinek 90%, kinek 60% a zsír, de van, akinek kevesebb vagy több. Ugyannannak az embernek kb. felére esik a fehérjeszázaléka, ha duplaannyi kalóriát visz be, hiszen a grammos igénye marad.

(S kinek 5, kinek 50 gramm szénhidrát ideális, de ez mindenképpen kis százalékot ad.)


Most már úgy tűnik, megdőlt az, hogy a sok fehérje árt a ketózisnak, de azért a 2g/feleslegmentes ttkg fölé nem érdemes menni, csak terheli a szervezetet.

2018. nov. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Kovács22 válasza:
diétának kevés, teljesen át kell állni örökre.
2018. nov. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem meg felesleges a grammokat számolgatni, kedves 11-es. Én két évig csináltam, és biztosíthatlak, hogy egy hadseregnek való kaja volt minden étkezéskor a tányéromon. Mégis fogytam, noha nem az volt a célom.
2018. nov. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én sem a számolástól fogyok, ha fogyok (nem is a ketótól, hanem a kalóriadeficittől, amit a ketó és a szigorú időszakos böjt, plusz a jól megválasztott ételek tesznek elérhetővé), de van, akinek muszáj számolni, mert pl. anélkül nem visz be elég fehérjét (vagy túl sokat visz be, velem megtörténik, bár ez mindig utólag derül ki számomra, mert utólag számolok :D). S nem a számolásról van szó, hanem hogy nem 20% fehérje kell, hanem megfelelő mennyiségű, grammban. Ezt nem számolni kell, csak bevinni. Ketóhoz pedig megfelelő mennyiségű ch alatt kell maradni, grammban. Ami persze függ az aktivitásunktól is. Hiába eszem 5% ch-t, ha az grammban túl sok a ketózishoz, illetve ehetek 10%-ot is, ha az elég kevés.


Ennek nem sok köze van a fogyáshoz, teljesen beteg, egészségtelen makrókkal is le lehet fogyni.

2018. nov. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
mit kell ezt túlfilózni? Olyan cuccokat keress, amiben sok a zsír és szinte semmi szénhidrát. Tojás, sajt, tejföl (zsíros), majonéz (a ~70g zsíros 100g-ben), kolbász, disznóhús, mogyoróvaj ... aztán ha a fogyás a cél akkor nem árt összszámolni kezdésnek egy kalória kalkulátorral miből mennyi kell, és úgy kajálni.
2018. dec. 8. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
én ált olyan 1600-1800 kalóriát eszek egy nap, mivel edzek és csak zsírból akarok fogyni viszonylag magas a fehérje, szóval kb napi 100-120 gram fehérje, 100-130 gram zsír, szénhidrát meg 5 gramm alatt, de az is csak a zöldségekben ami van
2018. dec. 8. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!