Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » 40kg leadható egy év alatt...

40kg leadható egy év alatt egészséges módon?

Figyelt kérdés
2018. dec. 15. 23:44
1 2
 11/16 eakos1 ***** válasza:

Az elhízásnál mindig van valami lelki ok ezt kell megkeresni egyébként nem lesz sikeres a fogyókúra. Vagy az evést használod valami pótcselekvésnek vagy valamitől meg akarod védeni magadat.

Persze utána kell sport is és mint ahogy az előzőek már írták a kenyeret és a gabonaféléket kell elhagyni elsősorban és helyette főként zöldséget kell bevezetni.

2018. dec. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Simán, akkár dupláját is egy kis edzéssel. Ha tudsz napi egy órát szánni rá és nem vagy lusta, mint én akkor sikerülni fog. Nem kell ide kondi terem otthon is nyomhatod.
2018. dec. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Aranyhal és három kívánság! :-)


Nem vagyok orvos, ám nekem is hasonló problémám van. Orvosok szerint 40 kilót kb. 3 év alatt kell leadni, akkor mondhatod, hogy "egészséges módon" szabadultál meg a feleslegtől.

Eleinte nem szabad akkora lendülettel nekiállni sportolni, megvonni magadtól ennivalókat, mint ahogy a legtöbben teszik. A nagy terhelés megviseli a szervezetet! A hirtelen megvonás pedig depressziós tüneteket okoz. Fokozatosság legyen a jelszó!

A mozgást kezd avval, hogy minél többször felállsz a tévétől, számítógéptől, stb. Szervezz magadnak egyre több programot. A legjobb, ha jó nagy sétákkal kezded, majd kirándulásokkal, kerékpározással.

Tornázhatsz is, de szintén csak fokozatosan.

Életmód váltás! Miután kezdtem aktívabb lenni, leszoktam a liftezésről is, inkább lépőzök (4-en lakunk), egy-két buszmegállót inkább lesétálok, ha tehetem kerékpárral megyek vásárolni, dolgozni, nem autóval.

Ami jó mozgás még az a kertészkedés! Hasznos és sokszor felér egy edzéssel. (van egy kertrészünk itthon és van telkünk is)

Kiadós szex is jó mozgásforma! ;-)

2018. dec. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Megagéza válasza:
71%
Nekem egy év alatt sikerült 104-ről 72-re, majd újabb három hónap alatt 69-re fogyni. Ezt, kis odafigyeléssel, hetenkénti méréssel évek óta tartom. Egy táblázatba minden szombaton beírom a mérlegelés eredményét, így pontosan nyomon tudom követni a változásokat. 70-nél már odafigyelek, 71-nél bejelez a vészcsengő, és akkor nagyon odafigyelek, mit eszem, mit iszom, mennyit mozgok. Az edzéseket személy szerint baromságnak tartom, mert ha túlsúlyos vagy, tönkre teszed az izületeidet, és az edzés után nagyon éhes leszel, és többet eszel a kelleténél, és megint fújtak a fogyásnak. Ha például ülő munkát végzel, megdöbbentően kevés kalóriát égetsz el, és ezért meglepően (önkínzóan) keveset szabad csak enni. Én reggelire egy szendvicset ettem teával, 11 órakor egy almát, délután egykor egy fél szendvicset, öt óra körül a másik felét, este hatkor egy joghurtot, és annyi. Sok csilis, csillagánizsos, kurkumás, fahéjas gyömbérteát ittam, naponta kb. másfél litert. Ki lehetett bírni, mert 104-ről visszafogytam 69-re. És ezt általában tartom is. Vigyázz, mert a sör és a pálinka aránytalanul hizlal. Ha beüt valami vendégség, családi ünnep nagy zabálássál, poharazgatással, nincs semmi baj, szombaton meglátod az eredményét, és tudsz megint változtatni. Nem jártam sem futni, sem konditerembe, mégis sikerült.
2018. dec. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Le, én 10 hónap alatt fogytam ennyit.
2018. dec. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Le lehet adni. Anyukám dietetikushoz járt (sztk alapon) és ő határozta meg neki, hogy mit és mennyit egyen. 3hó alatt 15 kilót fogyott. Közben pedig rendszeresen vissza kellett járnia dietetikushoz, aki mindig ellenőrizte, hogy betartja e az előírt étkezést és mozgást, így anyum motiválva is volt, hogy ne adja fel.
2018. dec. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!