Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mit egyek, hogy fogyjak...

Mit egyek, hogy fogyjak szénhidrát anyagcsere típussal?

Figyelt kérdés
Jelenleg azokat eszem, ami egy fehérje anyagcsere típusúnak lenne megfelelő (leginkább rizs, csirke), és nem is meglepő, hogy nem fogyok tőle semmit.

#étel #fogyókúra #szénhidrát #anyagcsere. anyagcsere típus #étkezés. segítség
2019. márc. 20. 06:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
31%

Nem a kalóriadeficit a lényeg. Ez nem ilyen egyszerű. Az sem mindegy mit eszik az ember. A makró tápanyagok aránya is rohadtul nem mindegy.:)

Kérdező, ha túlsúlyod van, esélyes, hogy magas az inzulinszinted. Az inzulin pedig egy zsírraktározó hormon. Minél több túlsúlya van valakinek, ez annál esélyesebb. Ha fogyni akarsz, le kell vinni az inzulinszintet, vagyis szénhidrátszegény életmódra kell váltani. Ha érdekel, privádban írj rám, és küldök linket. Többrészes videó egy dietetikustól fogyni vágyóknak.

2019. márc. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok fehérjével is lehet hízni, bár a legjobb út a hízáshoz (vagy nem fogyáshoz) a sok gyors szénhidrát sok zsírral. A fehérjetöbbletnek is van inzulinválasza.

Nem tudom, milyen az a "szénhidrát anyagcseretípus", de ha már elmentél ehhez a tanácsadóhoz és fizettél neki, igazán elmondhatná neked, miket is egyél pontosan. Aztán megírhatnád nekünk, hátha okosabbak lennénk, meg úgy még véleményt is írhatnánk róla :)

2019. márc. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
69%
Az ilyen kamu életmód tanácsadók 99%-a egy ordas átba*ás. Dietetikus tanácsai meg főleg nem mérvadók. 70es évekből visszamaradt tananyagot taníttatnak velük. Láttam már dietetikus által írt étrendet. Napi 4 x etetett volna a hozzá jároval fehér kenyeret meg zsemlét.
2019. márc. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
52%

13.

Az a dietetikus, akit én a neten találtam PONT NEM ezt ajánlja, hogy napi 4x egyél fehér zsemlét. Egyrészt finomított lisztből készül- gyorsan felszívódó szénhidrát, másrészt tele van szénhidráttal, tehát a mértéktelen fogyasztása nem javasolt, ha valaki fogyni akar.

Amúgy meg ha szénhidrát csökkentett étrendet tart valaki, némileg kénytelen megemelni a fehérjét, és az fölé picit a zsírt, mert különben szarul fogja magát érezni. Nekem speciel több az energiám mint valaha, amióta mérsékelten alacsony a szénhidrát bevitelem, és ehhez több a zsír.

A mai napom aránya speciel

21% szénhidrát

23% fehérje

56% zsír


Az arányok nyilván pár grammokkal eltérnek napi szinten, mert nem minden nap eszem ugyanazt a zöldségköretet az ebédhez, és nem minden nap ugyanazt a húsfajtát eszem. De nagyságrendileg hasonló arányokkal eszem, és sokkal jobban érzem magam azóta, mióta így eszem, és koplalás nélkül elkezdtem fogyni is. (ami nálam az elsődleges cél most)


Lehet bátran húst enni, de nem kell húst hússal enni. Ennyi.

2019. márc. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!