Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Alapanyagcsere + mozgás?

Alapanyagcsere + mozgás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 20 éves, 95 kg-os 175 cm magas lány vagyok. Szeretnék egészségesebb lenni és tartósan fogyni, heti fél -max 1 kg lenne a célom.


A helyzet az, hogy kiszámoltam az alapanyagcserém: ez 1795 kalória. Ugye ezt elvileg akkor is elégeti a szervezetem, ha csak fekszem az ágyban és nem csinálok semmit. Elvileg ha napi általános mozgásról beszélünk (jelen esetemben egyetemre menés, mászkálás, ügyintézés) kb. 2100 kalóriát kéne ennem. És ekkor még nem mozogtam egy grammot sem.


Általában egy héten 3x mozgok (szeretnék nem átesni a ló túloldalára) és a 60-70 perc intenzív aerob mozgás alatt kb 400-450 kcal-t elégetek.


A kérdésem annyi, hogy akkor most mennyi kalóriát kellene ennem edző napokon, és mennyit "sima" napokon? Már teljesen össze vagyok zavarodva, nem tudom, hogy mit és hogyan csináljak.


Számolom a kalóriabázis.hu -val az étkezéseim tápanyagértékét, és pl. ma is csak 1500 kalóriát sikerült ennem -ez pedig alatta van az alapanyagcserémnek. Én tényleg szeretnék egészségesen, tartósan fogyni, a jojó-effektust pedig 10 km-es sugarú körben elkerülni. Mit csináljak most? Konkrétan ma is kvázi tömtem magamba a kaját, hogy legalább ezt a számot elérjem (bár tény és való, hogy mozogtam ma 330 kalóriát). El nem tudom képzelni, hogy egészséges táplálkozással, sok zöldséggel és fehérjével hogy a búbánatba lehet ezt elérni. Segítsetek please!


Köszönöm válaszaitokat! :)



2015. jan. 8. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a kalóriabázis a mozgással elégetett kalóriákat igen durván többnek számolja, mint amennyit valójában ér, szóval én erre nem alapoznék. Vezess 1600 kcal-os étrendet, mozogj rendesen és le fogsz fogyni.
2015. jan. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kicsit túlgondolod ezt a kalóriaszámolgatást. Szerintem kalóriákat számolni nincs túl sok értelme. Sokkal több értelem lenne ha tudnád, hogy melyik makrotápanyagból mennyit viszel be. Ezt amúgy sem úgy kell elképzelni, hogy most akkor edzés napon ennyit égetsz el és ennyit kell enned, pihenőnapon pedig annyit, ugyanis az energiaszükségleted a pihenőnapok és az edző napok összessége fogja kiadni.


Nem tudom, hogy gondoltad, hogy átesel a ló túloldalára, ez még kevés is, aerob edzésből szerintem nem igazán tudsz túl sokat csinálni (ez persze nem azt jelenti, hogy egész nap aerob edzést kell csinálni). Jó az aerob edzés de mellé kéne valamilyen anaerob jellegű edzést is végezned, ha azt szeretnéd, hogy hatásosan tudj fogyni. Elsőrendűen a súlyzós edzést ajánlanám, egyrészt ott célzottan meg tudod edzeni az adott izomcsoportokat, illetve, ha jól csinálod elég sok szénhidrátot használsz.

2015. jan. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat, de a sok információ tengerében tényleg elvesztem egy kicsit, úgyhogy fogadok 2-3 alkalomra egy személyi edzőt, hogy felmérje az állapotom, összeállítson egy számomra megfelelő étrendet és megtanítson helyesen használni a gépeket. :)
2015. jan. 9. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!