Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Nem tudom tartani az előírt...

Nem tudom tartani az előírt mennyiséget, nem fogyok?

Figyelt kérdés
150g ch, 1200 kalória diétán vagyok február óta. Ezidáig leadtam, több mint 15 kilót. Az a helyzet, hogy ebben a melegben nem tudom megenni ezeket a mennyiségeket és azóta nem változott a súlyom. Viszonylag nehéz fizikai munkát végzek. Nagykonyhán vagyok szakács, rengeteget emelek stb. Lehet az oka annak, hogy nem fogyok, hogy kevesebbet eszem, mint ami szükséges? Mit változtassak? Köszönöm!

2019. jún. 16. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Hany kilo vagy hány éves? 1200 mindenkinek kevés. És igen, lehet az oka ez annak hogy nem fogysz.
2019. jún. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
bőven kevesebbet eszel, tejóég. nehéz fizikai munkával (és mindegy milyen magas vagy, hány kiló) legalább 1800 kalória kellene, de legalábbis minden ami 1500 alatt van, az éhezés. aztán innentől a súly és magasság függvényében, meg egyénre szabva lehet menni felfelé. de 1200 az nagyon kevés.
2019. jún. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jelenleg 155 cm, 103 kg. IR, Pcos miatt lett ez kiszabva.
2019. jún. 16. 19:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Ki lett szabva. Konzultálni az dietetikusoddal konzultálj.

Semmi más kalória nem megy be? Folyadék formájában sem?

2019. jún. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak vizet iszom. Ahogy bejöttek a nagyobb melegek, kicsit több, mint három liter is elmegy egy nap.
2019. jún. 16. 21:30
 6/9 anonim ***** válasza:
17%

Izgalmas elmélet, hogy az ember hízik ha nem eszik :D

Az erőltetett koplalástól azért hízik az ember, mert pszichésen túlevést vált ki.

De ha nem kényszerből nem eszünk, hanem azért,mert nem vagyunk éhesek...... attól hízni XD

Ezt is a fitness ipar találta ki h eladhassa a fehérjeporokat, fehérjeszeleteket.....


A betegséggel kapcsolatban nem tudom, ezt tényleg csak orvos vagy dietetikus tudja.


De egészséges ember ha nem eszik, nem hízik.....

2019. jún. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Az energia szinted mennyire érzed jónak ? Lehet hogy lelassult az anyagcseréd mivel régota tart a kemény diéta. Szerintem 1 db csalónapot kellene beiktatnod amikor is azt eszel amit szemed szad megkivan. Teljessen kifogaz cserélodni es lesz energiad energiat leadni. Tudom hogy kemény a munkád de 1 2 kardionapt be lehetne iktani vagy valamilyen kardicionális mozgást. Az etelek amiket eszel mennyire finomak ? Pl zab viz ilyenek? Mert kell valami változatosság. Lehet jobban reagálnál arra ha kicsit megemelnéd a zsírbeviteled es a cht lejjebb. De ha profi dietetikus van akkor ő ezt tudni fogja. Meg ne vegyed minden szavát kenyérnek mert sajnos azök közt is van jo és mégjobb.
2019. jún. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Amióta elkezdtem dolgozni, úgy érzem magam, mint akit agyonvertek. Fél négykor kelek, messze van a munkahely. Utána fél nyolckor vagy azután tudok először enni. A kaják finomak, magamnak főzöm, számolom. Néha mondjuk már kicsit unom, hiába finom. :D A héten talán tudok beszélni a dietetikusommal, egy helyen dolgozunk. Főként délután vagyok éhes, amikor hazaérek és ideje van az uzsonnának. Azt tudom nehezen "elmulasztani".
2019. jún. 17. 07:23
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

A dietetikusod ezek szerint nem ért az IRhez és a pcos hez ha ezt ajànlotta. Ezek többnyire kapcsolatban vannak. Nekem is ezek vannak. Plusz pm alulműködés. Ennyi kalória kevés, tovàbbà IR esetében 150g szénhidràt rettenet sok, hosszútávon, a legtöbb IResnek nem segít. Nagyon gyanús ez az 1200 kalóriàs keret, főleg fizikai melóval. Még úgy is ha nem vagy magas. És igen, a nem fogyàs attól is lehet, ha túl keveset eszel. Alapvetően a hízàs fogyàs hormonàlis vàltozàsoktól függ a testben, attól függően, milyen minőségű tàpanyagot adsz neki és milyen arànyban.

Én is dietetikus tanàcsait követem de màsikét. Ő eleve nem ajànlja a kalóriaszàmolgatàst. Az ajànlàsa pedig az hogy IR-el kevesebb mint napi 100gramm legyen a szénhidràt . És ha nem szükséges, akkor nem kell napi 5-6 étkezés. Nem jó. Csak ha éhes vagy .

Esetemben pontosabban maximum 95 gramm a ch, de többnyire kevesebb. És napi 3 étkezés elég. Plusz emelni kellett a zsírfogyasztàson jelentősebben, és a fehérjén is. Így megvan az egyensúly, a szervezet nem fog kevés energiàhoz jutni csak mert korlàtozni kell a szénhidràtot. Az energia nagy része ilyenkor zsírból szàrmazik. Én ezzel tudok fogyni.

Ha fizikai munkàt végzel, tuti hogy több energiàra van szükséged mint 1200 kalória. Szerintem jobban jàrnàl a tàpanyagarànyok vàltoztatàsával és ne kalóriàkon görcsölj, hanem a tested jelzéseire figyelj. Ha érdekel bővebben, írj privit. Széles körben elterjedt tévhit hogy ilyen 160-150 g szénhidràt mindenképp kell egy embernek. IR esetén plàne nem. De ha az emberekkel tudatnàk,a gyógyszeripar nem jàrna jól.

2019. jún. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!