Kezdőoldal » Fogyókúrák » Update módszer » Segítség! Bármit csinálok,...

Segítség! Bármit csinálok, képtelen vagyok fogyni. Mit tegyek, hogy végre meginduljanak a kilók?

Figyelt kérdés

29 éves nő vagyok. Egy éve szültem. Amióta kitettem a lábam a kórházból, a súlyom megállt. (174/77)

Megpróbáltam mindent, amióta nem szoptatok. Próbáltam éhezni, persze duplán jött vissza. Próbáltam kiegyensúlyozott szénhidrátszegény diétát, futással spékelve, egy kiló lement, aztán beadta a kulcsot a térdem, az egy hét lábadozási idő alatt pedig visszajött három.

Közben pajzsmirigyalulműködést állapítottak meg, de nem adtam fel.

Jelenleg update módszert követem, és a baba miatt vettünk itthonra egy elliptikus trénert. Három hete minden nap lelkiismeretesen taposom, mellette tartom a diétát. A fiam miatt csak fél órát tekerek, de azt lelkiismeretesen minden nap. Tudom, hogy nem sok, de nem tudok több időt eltölteni rajta.

Ma ráálltam a mérlegre. Majdnem 78 kiló vagyok.

Teljesen el vagyok keseredve. Már soha nem leszek olyan, mint régen?

Mit tegyek, hogy meginduljanak a kilók? Fogyasztószereket és hormonokat szeretném mellőzni.

Kérlek Titeket, segítsetek.



2012. dec. 3. 10:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A pajzsmirigy alulműködésed miatt szedsz valami gyógyszert? Amíg nincs gyógyszerrel megfelelően beállítva a hormonszinted, addig nem valószínű, hogy le tudsz fogyni. Másrészt ilyen problémával szakemberhez kellene fordulni, aki összeállít neked egy megfelelő étrendet, mert az itt elhangzó általános dolgok nem biztos, hogy használnak neked is, lévén hogy pajzsmirigy problémád van.
2012. dec. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval: ha tényleg mindent megtettél, és nem fogysz, akkor valami egészségügyi probléma áll a háttérben, és emiatt orvoshoz kéne fordulnod.
2012. dec. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Amíg a pajzsmirigyed nincs rendben, csinálhatsz bármit, ehetsz bármit, mozoghatsz akármennyit, nem fogsz lefogyni. Ha azt rendbe hozod, valószínűleg magától lemennének a plusz kilók.
2012. dec. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

Pajzsmirigy alulműködést az elhízott emberek 50-90%-ánál megállapíthatnának, mivel a gabona gluténje autoimmun pajzsmirigy gyulladást okoz..


A paleolit táplálkozást az ilyen és más civilizációs betegségek gyógyítására, megelőzésére lett kialakítva az emberi test valódi tápanyag igényét szem előtt tartva, a mérgező táplálékokat kizárva. Hajrá.

2012. dec. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%
Rendszeresen fogyasztok gabonát, még sincs semmilyen gyulladásom és a pajzsmirigyem működése is rendben van, ne riogasd baromsággal az embereket. Most volt vérvételem, tudom, hogy minden értékem rendben van. A húgysavam magasabb, mert mostanában több húst ettem...ha csak húst ennék, és paleoznék, nem is tudom, mennyi lenne.
2012. dec. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%

Lehet ilyen következtetést is levonni. De nem téves-e..?


A vesénk kiválóan tud húgysavat kiválasztani, ha ezt fruktózzal nem zavarjuk meg. A tested sokkal több húgysavat termel mint amennyit a több húsevéseddel okoztál. A több fehérje fogyasztás növeli a húgysav kiválasztást.


Téves következtetéseket levonni a mostani állapotodból, bár nagyon örülök a jó állapotodnak. Gabona fogyasztással nehéz lesz ezt megőrizni. C reaktív fehérje vizsgálat volt? Vagy milyen vérvizsgálat?


Illetve lassan kialakuló krónikus betegségekről beszélhetünk szerencsés esetben a gabonák kapcsán. Szerencsétlen esetben akut betegségekről. Bár ki tudja, akinél akut problémát okoz a gabona, az elhagyja.. és egészséges lesz. Akinél látens panaszokat vagy krónikus megbetegedést okoz, az élete végéig egyre jobban szenved tőle. Melyik is lehet a jobb? Ezt mégsem tisztem eldönteni..

2012. dec. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Persze, hogy volt CRP, onnan tudom, hogy nincs gyulladásom.
2012. dec. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Amúgy meg nem is értem, miből gondolod, hogy a crp majd kimutatja, ha valaki gabonát eszik. Édesanyám laborasszisztens volt 30 évig, sosem találkozott olyannal, hogy valakinek azért magas a crp-je, mert a gabona gyulladást okozott, ilyen a valóságban nem fordul elő...
2012. dec. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34%

Jajj, ne foglalkozzatok ezzel az emberrel, nem látjátok, hogy folyamatosan idiótaságokat hord össze?

Már ezerszer ki is lett tiltva innen, csak mindig újra regisztrál különféle neveken.

Nem is kell reagálni arra, amit ír, majd megunja.

2012. dec. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

ezzel az akárkivel tényleg fölösleges foglalkozni.. annyira okosnak hiszi magát, hogy az már vicces. :D


kérdező: én is azt mondom hogy először a pajzsmirigyedet kell kezelni, és csak utána a fogyással foglalkozni.. :) utána könnyebb lesz..

2012. dec. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!