Kezdőoldal » Fogyókúrák » Update módszer » 13 éves gyereknek (lány) is...

13 éves gyereknek (lány) is ajánlott a Norbi-féle táplálkozás, és torna?

Figyelt kérdés

Nem a termékeire gondoltam, hanem a rendszerre, tehát: reggelire szénhidrát, ebédre valamiféle saláta vagy főzelék,

este meg inkább már csak fehérjefélék. És hogy délután 2 után nem szabad szénhidrátot enni. Meg este fele az a torna.

Ebben a videóban van: http://www.youtube.com/watch?v=CfvDU-Fa0w0


2013. dec. 29. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

13 évesen ne fogyókúrázz és ne táplálkozz hiányosan.

Egyél változatos mindent, és mozogj sokat.

A szervezeted még fejlődésben van, ne akarj beteg lenni.

2013. dec. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Nála ez nem update lesz, hanem downgrade.
2013. dec. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Senkinek nem ajánlott, hülyeség úgy, ahogy van.
2013. dec. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem ajánlott.


1. mert nem kellene reggelire szénhidrát, mert a legtöbb szénhidrát amit enni tudsz az szennyezett mocsok, amitől csak megbetegszel majd - idővel.


2. ebédre nem saláta vagy főzelék kell (főzelékbe is sokan tesznek lisztet) hanem hús és zöldség, mint reggelire.


3. 2 óra után nem szabad szénhidrátot enni DE szabad. Zöldséget, mint 2 óra előtt.


4. Estefele ez a torna biztos nem. Hát egy fiatal gyereknek aztán szüksége lenne igazi edzésre. El kellene menni önvédelmet tanulni, küzdősportolni.. fejleszteni magadat és igazi terhelést kapni, nem alibitornát.


+ jó korban vagy még a mély izomzatod megerősítéséhez, jót tenne a keményebb edzés mellé például a Jóga is.

2013. dec. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Fogok küzdő sportolni, de a jógával anyukám már megjárta, nekem meg minek? Nincs mit nagyon tanulni belőle, meg amúgy is tudom az összes gyakorlatot. Amúgy sem való nekem az egy helyben ülés. Amúgy táncolok.
2013. dec. 30. 13:26
 6/11 anonim ***** válasza:

Fogj küzdősportolni.


A jóga összetett dolog, aligha ismer minden gyakorlatot egy 13 éves. Ha anyukád megjárta, akkor nem jó oktatótól tanulta.


Egyébként milyen ülésről beszélsz? Rengeteg jóga ászana van, mindegyiknek megvan a szerepe. Az lenne az értelme, hogy ne ilyen szánalmas és értelmetlen norbiféle baromsággal pocsékold el az idődet, és hogy küzdősport mellett valami egészséges edzése is legyen az embereknek. Merthogy bármilyen jó a küzdősport, a küzdősportolókkal kezdődik a sor, akiknek ki kellene egészíteni az edzésüket jógával (vagy qigonggal).


Miért? Mert az endokrin rendszerünket még a küzdősport sem erősíti, a testünknek jóga típusú gyakorlásra is szüksége van. És ezt nem igazán adja meg más.

2013. dec. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Persze hogy fejből nem tudom őket, csak megcsinálni azokat a gyakorlatokat, amik abban a "Joga a mindennapi életben rendszer" könyvben vannak. Mármint a szinteket, ezeket a tisztító gyakorlatok nem, hogy vizet kell hányni, mert azt már bevallom nem mertem. Anyunál meg nem az volt a baj hogy rossz volt az oktató, hanem egyszerűen nem volt neki való, elvileg felszabadította a "Kundalinit"(nem tudom hogy kell írni, bocs), persze ez már más téma, és gondolom

nem mindenki hiszi el.(de rád számítok, mert ahogy látom érted a jógát) Amúgy lehet hogy ez a Norbi izé nem jó ötlet csak jobban hangzott az átlagnál,(bár gondolom nem véletlenül) de azért kösz, meggondolom. Most majd valószínűleg belefogok az Aikidoba, nekem szimpi! Az ülést

meg úgy értem hogy azok a "szintes" gyakorlatok már mennek, és nem igényelnek nagy mozgásteret. Tudom hogy a lelki egészség és ellazulás is fontos, de én ezt mellőzném.

2013. dec. 30. 21:40
 8/11 anonim ***** válasza:

Persze hogy igényled a mozgást is!


Én sem ajánlom, hogy a Jóga legyen az elsődleges.


Aikido, az jó lesz, valóban különleges mozgás.

2013. dec. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Én már több éve benne vagyok "táplálkozástudomány"-ban, és a legjobb amit mondhatok, hogy ne hallgass senkire, semmire, amit te éppen abban a helyzetben jónak gondolsz, edd azt. Viszont ahhoz, hogy jónak tudd gondolni, a lehető legtöbb ismeretet meg kell szerezned az ételekről. Itt NEM a pontos kalóriatáblázatra gondolok, ( de nem árt, ha tudod, melyik ételben kb. hogy aránylanak egymáshoz a fő tápanyagok) pl. tudom, a banánban sok a szénhidrát, ezen belül is cukor, ami gyorsan energiát ad, a többi energia-szolgáltató tápanyag kevesebb, akkor sportolás előtt eszem, hogy legyen közben energiám, és hiába cukor, mivel azonnal elégeted, nem hízlal. (Amúgy gyümölcsökben lévő cukor, a fruktóz hízlal a legjobban, viszont tele vannak vitaminnal, így csak sport előtt ajaánlatos enni.)

Ahhoz, hogy minden szempontból az abban az időpontban neked megfelelő ételt edd, bizony sok TAPASZTALATRA, ezzel sok időre lesz szükséged. De megéri, mert tudod, hogy téged étkezéssel nem tudnak becsapni, és tökéletesen karbantartod magad. (Amióta így étkezek, nem vagyok egyáltalán beteg. Kb. 2 éve.) Sok sikert és kitartást!!!

2013. dec. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sport, edzés előtt sem (és máskor sem) ajánlott cukrot enni, mert a hirtelen megemelkedő vércukorszint hirtelen le is esik. Ezért se fizikai, sem szellemi teljesítmény előtt nem célszerű cukrot enni.


Gyümölcscukor nem nagyon emeli meg a vércukorszintet, azonban éppen az izomsejtek nem tudják hasznosítani, tehát gyümölcscukor edzés előtt újfent értelmetlen. Ennyit a táplálkozástudományi ismeretekről szerintem.


Azért egy paleo táplálkozást (vagy hasonlót) elvi szinten megéri megismerni mindenkinek, és minél inkább tartani az ajánlásait.

2013. dec. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!