Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 15 hónapos gyerekem ezzel a...

15 hónapos gyerekem ezzel a módszerrel átaludhatja az éjszakát?

Figyelt kérdés

Hello, segítségre lenne szükségem.

Igen, tudom, sokan vagyunk ebben a cipőben, sőt nem csak ennyi idős gyerekkel, hanem idősebbekkel is. Tudom. Most nem is erről szeretnék vitát, stb.


Kikészülök.. Másfél óránál többet nem alszik a gyerekem éjszaka egyhuzamban. Leginkább óránként kel, ritka, ha jó másfelet kibír. Anyatejes.

Próbáltam többször, hogy szopi nélkül megnyugtatom, elringatom. Sikertelenül. Kell neki. Van, hogy 10 perc és visszatudom tenni, van, hogy fél óra kell. Van, hogy másfél óránként 1 órát vagyok fent.

Hosszú hetek óta megy ez így. Igazából még kicsi volt, pár hónapos, amikor párszor átaludta az éjszakát, aztán azóta sem.


Tehát én most szeretném kérdezni, hogy van e bevált tapasztalata valakinek az átaludt éjszakára való szoktatásban?


Találtam egy ilyen receptúrát erre: [link]


[link]


Nem lenne egyszerű, lehet az első éjszakát sem bírnám, hogy ne vegyem fel magamhoz, mert már most hallom, mennyire sírna..


Próbálta valaki, van valakinek tapasztalata, hatásos lehet?


2022. márc. 2. 11:44
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nem éhség miatt kel ennyiszer. Simán csak élő cuminak használja az anyukáját. Megszokta, hogy mindig így alszik el, nem lett kialakítva egy tarthatóbb altatási rutin. Elalszik miközben szopik, majd anya leteszi (írja, hogy visszateszi), kimegy, eltűnik, ő meg felébred ellenőrizni, megriad, hogy nem így aludt ő el, kell neki újra anya.

Meg semmi egyéb infót nem osztott meg velünk a kérdező, azon kívül hogy anyatejes a gyerek🤷‍♀️ több tényezőnek kellene teljesülnie ahhoz, hogy hosszabban aludjon, alvástréning nélkül. Nem csak az a fontos, hogy egyen, hanem legyen egy megszokott napirendje, hogy tudja mikor mi következik, plusz egy esti rituálé, hogy ráhangolódjon arra, hogy este van, aludni kell. Tudom, hogy sokan ellene vannak, de a napirend nem az ördögtől való, sőt...

Másik kérdés, bár a Kérdező nem nagyon reagált eddig, hogy milyen ez a megébredés, valóban felébred vagy csak nyöszörög és egyből megy is ringatni, szoptatni vagy vár egy kicsit, hogy mi történik? Az én gyerekeim álmukban is felsírtak néha, meg kuncogtak, nyöszörögtek stb... ilyenkor várni kell pár percet, nem szabad azonnal ugrani, lehet csak vaklárma...

2022. márc. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
44%
Nem azért szopik 15 hónaposan többször is egy éjjel, mert éhes, hanem mert ezzel az ingerrel tud elaludni, ezt szokta meg... Senki nem azt mondta, hogy ne legyen rendesen megetetve - persze, hogy legyen, nyilván. Szopjon is, ha ragaszkodnak hozzá mindketten. De ne ez legyen az elalváshoz szükséges inger, mert akkor persze, hogy enélkül nem fog tudni visszaaludni.
2022. márc. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Derjaderja ***** válasza:

20. Ha megnézed, pont azt írtam én is az első kommemtben (a vacsorát).


Ettől függetlenül de ha már írod a szendvicset: az én kisfiamat én normalis módon kezdtem hozzatáplni 5,5 hónaposan, mindent kapott időben, sőt inkább rugalmasan, rég be van vezetve bármi, de ha odateszel elé egy un.szendvicset, akárhogyan darabolva, akkor fog enni egy harapást a kenyérből, kettőt az uborkából meg hármat a sonkából, utána még enged betenni egy falatot a szájába ha jókedve van, meg esetleg valami kis kefírt (azt pont szereti) mondjuk 3 kis kanállal. És ennyi, de ez a legjobb variáció. Nem eszik mennyiséget.


Ezért jó elvileg a tejital v tejbegriz v ilyesmi estére (utóbbiva én nem teszek cukrot ha csinálok), mert az jobban lemegy. Ez a lányomnál amúgy működött, de a fiam ugyanúgy szopizik, csak ha kapott előtte tejitalt akkor csuklik meg bukik meg már sok neki.


Én nem vagyok abszolút anyatej fanatikus, napi 5x kapnak a gyerekek normális ételt. De pl ha alvásból ebred akkor először szoptatni kell mert különben nem ül be az etetőszékbe vagy a földhöz vágja az ételt, viszont a szoptatás utan nem éhes. Mivel közben all át 2 alvasról 1 délutanira, így ez is nehéz, nagyon lassan alakul ki minden nála, hónapok után most már úgy nez ki, hogy a reggeli és a tízórai alakul, de pont este amikor már amúgy is fáradtak, nem könnyű. A lányom pürésen volt taplálva de ő is hamar szilárdra állt, ahogy írtam, hamar el lehetett venni a szopikat nappal, masrészt éjjel ő is tudott dolgokat. De teljesen más a 2 gyerek, szóval nem az én dilimről van szó.

Másrészt a kisfiú 1 eves korára 3x-ozta a születési súlyát ami tökèletes, minden szempontból jó a fejlődése, okos, èlenk, kiváncsi, fáradhatatlan, a kajalás érdekli alapból, igazából mindenből eszik egy picit. És a WHO azért ha nem os szentírás, de azt gondolom, azon már nem fogok szorongani hogy a gyerek taplalasa a who előírásnak megfelel, csak xy-nak nem, aki a 3 hónaptól hozzatàplalós, pürés, kanalat a gyerek szájába tevős módszeren szocializálódott.

(Amúgy itt volt most a covid, 2 hétig nem evett ételt, ebből egy morzsát sem, szerintem neki is elmehetett az ízérzése a torokfájás mellett, ez is picit visszavetette, de nem ezen múlik sztem).


Amúgy egy anyuka látja hogy milyen a gyerek és mikor reális elválasztani, ha tényleg csak nyöszög kicsit és elfogadja a simogatást, éneklést, akkor az is más, meg ha 5 órat ordít a rosszullétig, az is. Baja biztos nem lesz attól, ha nincs elválasztva, míg az erőszakos elválasztásnak és alvástréningnek mèly pszichés és egyéb következményei lehetnek. De még így is, ha az anya végkimerülése fenyeget, lehet hogy az elválasztás a kisebbik rossz.


Nem érdemes ezekben merev dolgokhoz ragaszkodni, általanosítani, az adott helyzet dönt.

2022. márc. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Derjaderja ***** válasza:
40%
21. Milyen az amikor vki a napirend ellen van? Nem provokatív, már máskor is érdekelt h a napirend pártiak szerint mi a napirend, és akkor mi az ami nem az.
2022. márc. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%
Még jó, hogy a nagy who 5-10 évente saját magának mond teljesen ellent. 😅
2022. márc. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
47%
Te nagyon bele vagy b*zulva ebbe a who-ba.Remélem azért gyereket nem az segített csinálni.
2022. márc. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Derjaderja ***** válasza:
43%

A belebuzulás mást jelent. Nem vagyok belebuzulva pl a hasaltatásnál nem teljesen egyezem az ajánlással, nem azért mert csak, hanem mert egy szakemberrel és iskolajával értek egyet.


A hozzátáplálasnál részletesen leírtam, mit gondolok a fiamnál erről. Ha a who meg a gyerekgyógyász ajánlások plusz a saját tapasztalatom a saját gyerekemmel áll azzal szemben, hogy xy szerint hogyan kell enni egy gyereknek, hát bocs, nem xy-nak hiszek.

A blw-sek is amúgy sokkal lazábban veszik ezt a témát, ott ha nem érett meg a gyerek, hónapokkal is halasztjak a HT kezdetét. Az érdekli őket hogy a gyerek saját maga rakja a kaját a szájába. Megerőszakolni nem lehet (a példámban ugyan en is írtam szajbarakást, ami egy blw fanatikusnak biztos hiba, de nem is jellemző rànk, a kisfiam se igen hagyja, inkább viccnek megy el neki).

2022. márc. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
48%

24: Nem 21 vagyok, de (nekem) pl napirend az, hogy a gyerek alvása(i) mindennap nagyjából ugyanakkor van(nak), ugyanott. Nem egy olyan hozzászólást olvastam itt már, hogy "ha egy nap nem alszik, semmi baja nem lesz", "majd elalszik, ahol vagyunk, ha elég álmos", stb. Olyat is többet olvastam már kifejezetten napirend-têmájú kérdés alatt, hogy az anyuka nem tudja előre, mi hánykor történik másnap,mert "sosincs két egyforma nap" (nagyobb gyerek, nem 0-6 hónapos csecsemő, az oké, hogy még kaotikus)... Ez szerintem az, hogy valahol nincs napirend.

Amikor van napirend,az azt jelenti, hogy +/- 30-60 perc pontossággal meg tudom mondani, mi lesz másnap: mikor ébred a gyerek, mikor eszik, mikor alszik (esetleg mikor kakil!), mikor megyünk levegőre.

2022. márc. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Na, hali! :)


Köszi a sok választ..

Anyatejes..igen, úgy értettem, hogy még nem vált le rólam (én magam nem fogom megvonni tőle, nem a szoptatással van a gondom, hanem az éjjeli ébredésekkel.)

Reggel, este és éjszaka szopizik csak, illetve napközben olykor, ha kéri. Szeretnék mindenkit megnyugtatni, hogy jó evő, minden be van vezetve, ki vannak váltva az étkezések, tejitalt, tejpépet is kap, a súlya rendben van.

A szoptatást azért említettem, mivel az ébredések után csak szoptatással tudom altatni. Teljesen hülye nem vagyok, így pl azt tudom, hogy nem éhes ilyenkor (éjszaka), kb 2-3 perc szopi után már pilled, majd alszik...viszont idő kell, mire ágyba tudom fektetni, mert abban a pillanatban, ahogy ezzel próbálkozom és még mondjuk nem vártam elég időt, már ébren is van, és velem akar lenni.

Sokszor alszik velünk az ágyban, középen. Ezen éjszakák sokkal nyugisabbak, 1-2szer ébred fel max.. Szóval, így abszolút okés is lenne. Ebből látom, hogy az éjjeli ébredések oka, ha az ágyában alszik, leginkább én lehetek, hiányzom neki. Nagyon szoros is a kapcsolatunk, anyásnak mondható a gyermek.

Továbbá, szeretném kibiztosítani magam, ha ez szükséges, hogy a gyerekem a legfontosabb számomra. Nem szeretnék neki ártani semmiképp. CSak tanácsot próbáltam kérni olyanoktól, akik hasonló cipőben jártak, vagy járnak.

Nem szeretek ítélkezni, de lehet, hogy a hozzászólók között több olyan személy is akad, akinek véleménye van csak, tapasztalata kevésbé.

Lehet, hogy hiba ilyesmi megoldásokat keresnem a problémámra, ez igaz, azóta én is átgondoltam többször is, sőt, nem is fogom ezt bevetni.


Kibújt egy újabb fogacska 2 napja :)


Első gyermekes Anyuka vagyok, sokmindent kell még megtapasztalnom.


A kérdést 1 hete írtam ki, azóta is sokmindent tanultam.

Előzményben szerepel még annyi, hogy többször voltam teljesen kimerülve, szó szerint rosszul voltam, vagy éjszaka megébredtem,ránéztem az alvó gyerekemre a kiságyában, és a légzésfigyelő ellenére is azt hittem, hogy... pánikba estem... ilyen kimerülések utáni napokban én is alszom vele együtt a délutáni alváskor, és rendben vagyok.

Laborban is voltam, minden rendben.


Köszönöm annak a pár hozzászólónak, aki empátiával fordult felém, csipegettem a leírtakból, köszönöm :)

2022. márc. 9. 18:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!