Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 15 hónapos gyerekem ezzel a...

15 hónapos gyerekem ezzel a módszerrel átaludhatja az éjszakát?

Figyelt kérdés

Hello, segítségre lenne szükségem.

Igen, tudom, sokan vagyunk ebben a cipőben, sőt nem csak ennyi idős gyerekkel, hanem idősebbekkel is. Tudom. Most nem is erről szeretnék vitát, stb.


Kikészülök.. Másfél óránál többet nem alszik a gyerekem éjszaka egyhuzamban. Leginkább óránként kel, ritka, ha jó másfelet kibír. Anyatejes.

Próbáltam többször, hogy szopi nélkül megnyugtatom, elringatom. Sikertelenül. Kell neki. Van, hogy 10 perc és visszatudom tenni, van, hogy fél óra kell. Van, hogy másfél óránként 1 órát vagyok fent.

Hosszú hetek óta megy ez így. Igazából még kicsi volt, pár hónapos, amikor párszor átaludta az éjszakát, aztán azóta sem.


Tehát én most szeretném kérdezni, hogy van e bevált tapasztalata valakinek az átaludt éjszakára való szoktatásban?


Találtam egy ilyen receptúrát erre: [link]


[link]


Nem lenne egyszerű, lehet az első éjszakát sem bírnám, hogy ne vegyem fel magamhoz, mert már most hallom, mennyire sírna..


Próbálta valaki, van valakinek tapasztalata, hatásos lehet?


2022. márc. 2. 11:44
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
31%
9.-10. Ha adna neki mást is, nem emeli ki külön, hogy ANYATEJES. Ha csak komfort szoptatná, akkor nem lenne releváns.
2022. márc. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Derjaderja ***** válasza:
67%

Szinte kizárt, hogy csak anyatejes lenne a 15 hónapos.

Gondolom, azért emelte ki, mert a rosszul alvó szoptatott babák általában mellen alszanak vissza, ami főleg az anyát terheli.

Ebben a korban a WHO ajanlás szerint kb 50 százaleka kell legyen az etel és az anyatej/tápszer amúgy, így abszolút van jelentősége, nem mondható komfortszoptatásnak a táplalékbevitel 50 százalékát biztosító módszer.

2022. márc. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
24%

Mivel más táplálékra vonatkozóan nem tért ki, semmit sem lehet kizárni…

Akármit ajánl is a who 15 hónaposan már normális kaját kellene ennie a gyereknek mint ahogy a mellékelt ábra is mutatja.

2022. márc. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 Derjaderja ***** válasza:
68%
A mellékelt ábra nem mutat semmit, mert nem tudjuk, mért ebred a kicsi, csak ötletelünk.
2022. márc. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Derjaderja ***** válasza:

Amúgy meg a gyerektől függ a hozzátáplalás üteme, az én kisfiam ugyanennyi idős, és kb 2 hete tapasztalom, hogy a tízórai kivàltható nàla, és a reggeli szoptatastól kb 4-5 óra is ki tud maradni a következőig. Ő ilyen. Sosem fogadta el hogy etessék, maga tesz pár falatot a szájába.


A lányom 9 hónapos koraban csak reggel meg este és éjjel szopizott.

2022. márc. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Azért a te gyereked sem az átlag. 15 hónaposan már azért a 99,9% anyatejen kellene él, meg pár falatot eszik. Akármit is ajánl a who.
2022. márc. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 Derjaderja ***** válasza:
Nem tudom értelmezni azt, hogy valaminek az egészségügyi világszervezet ajanlása elleneben KELLene lennie, azért mert szerinted csak.
2022. márc. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
51%
Ha valakinek nem teher és a gyereke tényleg igényli, miért ne szoptathatná, ameddig egyik tényező se változik? Nyilván feltételezve, hogy tisztában van vele, hogy 6 hónapos kor után nem fedezi a tápanyagszükségletet az anyatej. Akinek meg teher vagy úgy érzékeli, hogy a gyerekének nincs rá igénye, az nyilván el fogja választani. Na most az éjszakánként ötmilliószor szoptatás az szerintem erősen a "teher" kategória és láthatóan a kérdezőt is zavarja, különben nem írta volna ki a kérdést. Tehát tökmindegy, mit ajánl a WHO, ha ő kivan, akkor kivan. Én továbbra is amondó vagyok, válassza el, 15 hónaposan már nem létszükséglet a szopás, neki viszont létszükséglet az alvás!
2022. márc. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Derjaderja ***** válasza:
30%

Én ezt nem vitattam, az elválasztast is elfogadható döntésnek tartom ha megalapozott és kivihető. De azért erdemes lenne előtte próbálkozni mással is pl fogzik-e vagy a vacsora stb amiket írtak/írtunk.

Elég szívás lehet egy még arra nem kész gyereket elválasztani.

2022. márc. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
44%

Itt szó sincs arról,hogy le kellene választani.

De arról se,hogy vacsorára ne kellene elsődleges étkezésnek valami laktatónak lennie és legfeljebb azután elalváshoz szoptatni.

Nem a szoptatás a probléma sosem,hanem hogy egy idő után sokan nem találnak egyensúlyt és nem látják a fontossági sorrendet.

Minél idősebb a gyermek annál kevésbé fontos a szoptatás,és annál fontosabb a szilárd táplálék.Lehet pattogni,hogy de a brit tudósok nem ezt állapították meg kr.e. 800-ban,de ha egyszer a gyerek 50x felkel az éjszaka az anyatejért akkor ott az a gond,hogy nincs jól lakva.Éhes.

Az éhes ember nem alszik jól.


És kétlem,hogy egy szendvics ne férne bele az étlapba az anyatej előtt,15 hónaposan aligha van valami ami nincs bevezetve normális esetben.

2022. márc. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!