Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit gondoltok a babával...

Mit gondoltok a babával alvásról? Együtt vagy külön alszotok?

Figyelt kérdés
2023. febr. 13. 05:40
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
0%
Pár hónapig egy szobában, de külön ágyban. 6 hónapos kora óta külön szobában alszik. Mosz másfél éves. Úgy 7 órát alszik egyben gentle sleep training által.
2023. febr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
100%
Pár hetes kora óta egy ágyban alszunk (akkor dőltem ki a fáradtságtól, épp mellettem volt a baba, azóta úgy maradt). Este a nagyágy mellé tolt kiságyba teszem le, éjjel kettő körül ébred egyszer, akkor átveszem vagy most már átmászik mellém. Amíg szoptatom éjjel, szerintem így marad. Később a mostani közös hálót fogjuk gyerekszobának használni.
2023. febr. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
59%
Első perctől külön. Mindenkinek jár a a nyugodt alvás a gyereknek és nekünk is.
2023. febr. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
30%
Ahany haz,annyi szokas tartja a kozmondas. En az agyam melle helyezett babaagyban altatom a gyereket attol a naptol,ahogy itthon toltottuk az elso ejszakat. Szerencsemre a kisbabam 4hetes kora ota vegialussza az ejszakat. Nem tudnam elkepzelni,hogy a gyerek kulon szobaban aludjon. Ahogy azt sem,hogy velunk egyagyban. Egyszer sem aludt meg velem. Tudom sokan kulon szobaba altatjak elso perctol ,mert a modern vilagunk mar ilyen,de nem tudom elkepzelni,hogy lehet egy csecsemot kulon szobaban altatni ja tudom bebior meg tarsai,de az nem a szulo. Sok csecsemohalal pont ezek miatt van ,mert a baba bukott es nem voltak ott a szulok meg stb. Le lehet pontozni,de ez a legszornyubb dolog,amikor egy csecsemot kulon tesznek. Jaaa jar a nyugodt alvas a gyereknek meg a szulonek is kedves utolso… Ezt nem tudom,hogy irhattad le…. Nyilvan billentyuzettel,de hat nah…. 😅😅
2023. febr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk is velünk alszik a baba, vagyis mi az ő szobájába, de azzal nem értek egyet, hogy ez miatt van a csecsemőhalál. A bukást csendben csinálja, sosem hallom meg, hiába vagyok mellette. Szimplán kényelmi oka van annak, hogy vele alszunk, mivel hamarabb meghalljuk a mozgolódását éjjel és már akkor készítjük a tápszert neki, míg a bébiőr csak akkor jelez, ha hangot ad ki
2023. febr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
65%
Együtt. A gyerekeimnek (már csak a kisebb alszol velünk) így a legkényelmesebb, én pedig ezt tartom legbiztonságosabbnak. Nekem is kényelmes így, megszoktam, és igazán semmi hátrányát nem tapasztaltam összesen hat év alatt. Nagyon könnyű volt így átszoktatni a nagyobbat a saját szobájába, problémamentesen zajlott.
2023. febr. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
100%
Mi ugyan külön alszunk, de azt gondolom, hogy teljesen egyéni. Akinek kényelmesebb együtt, az úgy oké, akinek meg külön, az is oké. A lényeg, hogy a baba és a szülők igényit figyelembe véve mindenki el tudja dönteni, hogy jobb nekik. Én pl nem tudok úgy aludni, hogy a baba keresztbe-kasul forgolódik mellettem. Így is kialvatlan vagyok, de úgy még durvább lenne a helyzet.
2023. febr. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
75%
Hogy lenne már a különalvás miatt a csecsemőhalál, jézusom? Te sem gondolhatod komolyan, hogy ott alszik a gyereked veled egy szobában, és te légzésfigyelő nélkül észreveszed, hogy nem lélegzik, ugye? Vagy hogy azért hal meg, mert nem vagyott vele? Ha ott van alatta a légzésfigyelő, akkor észreveszed, hogy ha ne adj isten nem lélegzik, ha nincs, akkor nem. Ezért fordulhatott elő olyan eset is, hogy az anyuka karjában érte a babát a hirtelen cs.halál, vagy hogy az állatkerti séta közben a babakocsiban. Bocs, a rémsztorikért (a többiektől), de az ominózus válaszoló akkora blődségeket hordott össze, hogy muszáj volt megemlítenem ezeket. Más sem hiányzik, hogy a magadfajták azzal presszionáljanak más anyákat, hogy ha nem alszanak együtt a babájukkal, akkor azok nagyobb eséllyel halnak meg. Hülye. Nem szoktam ilyet mondani, de nagyon felcsesztél. Ami meg a bukást illeti, na hát abban sem szokott több csecsemő meghalni.
2023. febr. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 A kérdező kommentje:

Álltalánosságban,tenyleg nehez rászoktatni később hogy külön aludjon ? Most az en kislányom 8 hos és 1 honapos kora ota velem alszik. Furcsa lehet de énis jobban alszom ha ott van mellettem. 1-2 éjszakát aludt kulon,en viszont akkor sehogy sem tudtam elaludni. Sokaktol megkapom hogy nem fogom tudni atszoktatni az ő ágyába. "Óvodás korában is velem fog aludni es ciki lesz,, es ehhez hasonlók

.

2023. febr. 13. 13:20
 30/59 anonim ***** válasza:
100%

29 es ha veled alszik ovis koraban?

Senkinek semmi koze hozza.nekem is mondták,hogy ne szoktasd magad melle a gyereket hulye vagy stb...oke,hulye vagyok,az en bajom 😂de ne mas mondja meg,mit csinaljak

2023. febr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!