Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit gondoltok a babával...

Mit gondoltok a babával alvásról? Együtt vagy külön alszotok?

Figyelt kérdés
2023. febr. 13. 05:40
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
Ja,12-es voltam
2023. febr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
100%

"Óvodás korában is velem fog aludni es ciki lesz" kinek lesz ciki? Miért? Meg amíg nektek ez így jó és pihentető, miért érdekel másokat, hol alszik a gyerek?


Egy korábbi válaszoló vagyok: nálunk a nappali alvások egyébként is a saját ágyban zajlottak, így nem volt hatalmas törés az esti altatást is ott kezdeni. Egyrészt szakaszosan szoktattuk oda, másrészt hullámokban tör rá az együttalvás-iránti igény, amikor bár a saját ágyában alszik el, éjszaka valamikor hozza közénk a fél plüsshadseregét és befekszik a kupac közepére. Ezt csinálja 2-3 napig, majd egy hétig semmi, reggelig a saját ágyában marad. Szeptembertől ovis, nem érzem cikinek, sőt, inkább örülök neki, hogy a férjemmel rugalmasan tudunk az igényeire reagálni és ő ennyire biztonságban érzi magát velünk, hogy ennyire természetes mellénk bújnia éjszaka.

2023. febr. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenkinek jár a a nyugodt alvás a gyereknek és nekünk is."


Én nem értem az ilyen kommenteket, szerintetek azért alszunk együtt a gyerekekkel, mert az olyan kényelmes? :D


Ahogy itt többen le is írtuk az elején, nem így terveztük, de egyszerűen a mi babának nem aludt el a kiságyba. Én komolyan csodálom, ha valaki leteszi a gyereket az ágyba, esetleg kicsit megsimogatja és az már alszik is, de nem értitek, hogy ez a babák többségénél nem így működik?


Próbáltuk. Újra meg újra. Hagytuk sírni, nem hagytuk sírni, ki vettük, nem vettük ki, egyszerűen nem aludt az ágyban, öbölben, mózesben, sehol. Mellettünk igen.


Hát ez ilyen. Én elhiszem, hogy vannak babák, akiket elég letenni az ágyukba, mikor megszületnek és onnantól alszanak, ti miért nem hiszitek el, hogy vannak babák, akik viszont nem?

2023. febr. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
100%

33 teljesen igazad van..az en fiam kb kinebet ha elkezdem simogatnibot,hogy aludjon...fogja magat,megfordul es siman felall...ha visszafektetem 100× akkor is felall,nem alszik..

Igy mellem veszem,en is aludni akarok valamemnyit nem harcolni a gyerekkel a kisagy felett.

Ha meg sirni hagytam,annyira sirt,hogy a szivem szakadt bele.mondtam,soha tobbet nem hagyom sirni.

2023. febr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
33%
Kedves 28-as! Igen is SOK SOK SOK problema elkerulheto,ha a gyerek velem egyszobaban alszik! Mi az,hogy te egy embert lehulyezel ,azert mert mas szokasa,vagy gondolkodasa van ,mint neked!? Ki vagy te? Hogy josz te ehez!? Bizony volt nem egy,nem ketto ilyen eset,hogy elkerulheto lett volna az a bizonyos dolog,haaa szulo ott van! Igen erheti barmi baj a gyerekeket barhogy,de most nem allatkerti setarol van szo,egyuttalvasrol!!! De biztosan azert jott pont ez eszedbe,mert onnan jottel az allatkertbol! 🙂 Ekkora barmot mint te…… Aludjon a gyerek szerintem egy masik hazban,aztan jarkaljatok oda-vissza. Ugyan mar legzesfigyelo,bebior. En vagyok az anyja majd en figyelem! Ami elkerulheto, annak nem adok eselyt.. :) Nyugodtan irj barmit,ha mar ugyis felcsesztelek ,remelem ettol jobban felfoglak 😘 😃😃Legyen szep napod!
2023. febr. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
17%
35 en nem a 28 vagyok,de annyiiira egyetertek veled.
2023. febr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
0%

35-os vagyok.

36# lehet,hogy azert vagyok ennyire “paramami”,mert sajnos a kisfiam szuletese ota ugy kohog mint egy rossz szamar egy gegeporcgyengeseg miatt,de ha nem lenne,ez a gond akkoris igy velekednek. A lanyomnak hala istennek nem volt ilyen baja ,de neki meg kisleguti szukulete volt. Elkepzelni sem tudtam mar akkorsem,hogy kulon tegyem! Konyorgom! Igenis elkerulheto ha a baba velem alszik sok minden! Nemreg olvastam egy sztorit,hogy a kisbabajukat lefektettek a szokasos modon,elmentek a szulok lefekudni,reggel mentek be a baba szobajaba es halott volt. Ugye milyen jo a bebior!? Meg a legzesfigyelo es tsai ilyen esetekre!? Megszuletik egy gyermek annak kene a normalisnak penni,hogy a szulovel egy szobaban aludjon! Viszik az ujszulottet kulon szobaba egybol,mintha az a szoba elszaladna es nem raerne betenni akkor amikor a gyerek megerett a kulon alvasra. Mindennek ideje van,elerkezik. Az ocsem 12 eves koraig anyammal aludt! Es? Mi tortent? Viszik kulon a babakat,mert nem tudnak aludni es jar a pihenes. Egy gyerek gonddal jar. Vannak nagyon jo,nagyon rossz babak. Akik maguk melle teszik az agyba annak is oka van,azt elfogadom,de a kulon szobaba alszik a baba,mert ez meg az meg amaz na azt en nem,de mki mast fogad el.

2023. febr. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
86%

“ Igenis elkerulheto ha a baba velem alszik sok minden! ”


Például? Remélem nem a hirtelen csecsemőhalálra gondolsz, mert annál b@szhatod, hogy egy szobába alszol a gyerekkel.

2023. febr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
10%
36 vagyok...igen 37,en sem tennem a kicsit kulon szobaba...sőt a 9 eves lanyom is egy szobaba van velunk egyenlore.ezert majd most biztos kapok,hogy rossz vagyok mert nem raktam meg kulon a lanyomat,de o meg nem szeretne ott aludni..be van neki rendezve a szoba,de nalunk is van egy ágya amiben alszik.
2023. febr. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
13%

38# Tul lett targyalva,hogy a “sok minden” alatt nem a hirtelen csecsmohalalra lett ertve.

Vigyetek a gyermekeitek kulon szobaba,hazba csak,hogy nyugodtan alhassatok,mert az a lenyeg es ennyi :)

2023. febr. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!