Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ki az a szakember, aki kitalál...

Ki az a szakember, aki kitalálta, és esetleg le is írta, hogy az újszülött ill. nagyon fiatal csecsemőnek meg kell tanulnia minél előbb egyedül, ágyban elaludni?

Figyelt kérdés
Én ezzel a tévhittel még soha, sehol, semmilyen szakkönyvben, szakfolyóiratban nem találkoztam, a köztudatban mégis úgy kering az anyukák egy részének körében ez a hülyeség, mintha a világ legtermészetesebb és pszichológiailag legmegalapozottabb gyermeknevelési alapelve lenne. Végre szeretném tudni, ki indította útjára ezt a baromságot, mert lassan ott tartunk, hogy a rideg-korlátozó és egyben eléggé kényelmes anyukák osztják az észt altatás témakörben azoknak, akiket esetleg valóban érdekel az is, hogy a gyerekük hogy érzi magát a bőrében. Nem provokációnak szánom a kérdést, tényleg érdekel a vélekedés gyökere és esetleges pszichológiai megalapozottsága.
2016. máj. 6. 22:47
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom ki találta ki,nekem két hónap kóma után viszont elegem volt abból,hogy hajnali 1-ig ringassam a gyereket,aki reggel 5-ig még felkel 1-2-szer enni,aztán 5-től meg indul a nap.Kb 2 hetembe tellett beszoktatni az ágyba,beraktam,kapott cumit,volt mellette egy kanapém,oda leültem mellé,ha sírt,rázogattam a fenekét,susogtam,énekeltem,de nem vettem ki.2 hét után elértem,hogy beraktam az ágyba,és aludt sírás nélkül.most 5 éves kiegyensúlyozott,anyás,okos kisgyerek.Este 8-tól alszik reggelig kb 5 hónapos kora óta.

De aki kínlódni akar 5 évig,annak hajrá.

2016. máj. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
59%
Hermann Alice: Emberré nevelés című 1946-ban kiadott könyvében is ez van. Bár nem vagyok szakember, a könyv engem a freudizmusra emlékeztetett, úgyhogy gondolom, legkésőbb valamikor a századfordulón ez már egy létező elmélet volt.
2016. máj. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
32%
Csak tipp, de szerintem azok a gonosz emberek találták ki, akik kifejlesztették a légzésfigyelőt azon szintén gonosz szülők számára, akik félnek a bölcsőhaláltól. De csak tippelem.
2016. máj. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
50%

Azta, szóval az az anyuka, aki hagyja magától elaludni a babáját, amikor az álmos, az rideg és korlátozó, na meg kényelmes.

Wow, ezt is meg kellett tudnom, ezért már érdemes volt feljönnöm a gyk-ra!

Köszönöm az infót, a gondolkodó és előrelátó anyukák nevében is, akik az anyaként is emberek maradtak...

2016. máj. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
22%
Én mindig minden fórumon csak azt olvasom, hogy a szülők kínlódnak éjszaka azokkal a gyerekekkel, akik külön alszanak tőlük. Nem értem miért kell ehhez ennyire ragaszkodni.. Egy kisbabának még egyáltalán nincs szüksége külön ágyra, külön szobára. Az egyetlen amire szüksége van, hogy az anyukája mindig vele legyen. A mi babánkat magam mellé fektetem a közös nagy ágyba 5 perc alatt elalszik és reggelig durmol. Pedig nappal egy hisztigép+szuperaktív kis felfedező, de éjjel békésen alszik velünk együtt 1 napos újszülött kora óta. Most 14 hónapos és még mindig nem feküdtünk rá. Az az anya, aki képes külön altatni a babáját, az nem szereti igazán, emiatt lelkiismeretfurdalása van ezért mindenhol a különszoba mellett kampányol, hogy az sokkal egészségesebb meg stb.. Én csak úgy tudok nyugodtan aludni, ha a kis babám velem van, nekem ez a természetes. És most lehet lepontozni.
2016. máj. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
55%

Utolsó.

Persze persze, mesélj még...

Aztàn majd a magadfajta okoska gyerekkel együttalvók jönnek panaszkodni meg tanàcsot kérni,hogy 4-6 éves gyereket hogyan szoktassa àt a sajàt àgyàba mert nem megy... Hogyan is menne,ha a gyereknek ez a normàlis?

És nem még mindig nem normàlis a gyerekkel együtt aludni. Persze nem pàrhónapos csecsemőről beszélünk. De egy 1-2 éves vagy idősebb gyerek màr nem oda való. Azt azért ne keverjük,hogy anyuka nem tud elszakadni a babàtól vagy épp ez a kifogàs egy szar kapcsolatban a no szexre azzal,hogy mi a gyereknek a megfelelő a fejlődéséhez.

Van olyan baba aki igényli a közelséget és van olyan aki nem. A kisfiam nem tudott pl velem aludni,egyszerüen minden mozdulatomra felébredt én meg elzsibbadtam és kb éber kómàban voltam,mert nem tudtam mellette aludni. Külön àgyban pedig nyugodtan végigaludta az éjszakàt akàr 9-10óràt is baba koràtól. Nyugodt kiegyensúlyozott gyerek volt picinek is, nappal pedig egy igazi kis örökmozgó.

Szóval nem kellene osztanod az észt plàne ilyen stìlusban...

2016. máj. 9. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
42%

Utolsó. Senkit nem akarok bántani. Az én véleményem az, hogy a gyereknek az anyjánál van a legjobb helye egészen addig, amíg azt igényli. Hol olvastál olyanokat, hogy "nem tudom a 4-6 éves gyerekemet külön szoktatni", mert én sehol. Mindig a kicsikkel van ilyen probléma és ez érthető is. Mi a testvéremmel kicsiként a szüleinkkel aludtunk és önként mentünk külön szobába, amikor eljött az ideje.

A szexről csak annyit, hogy kevés olyan tüzes párt ismerek, mint mi vagyunk a férjemmel. Szerencsére nagy a házunk és nem csak a hálóban van ágy. Ezt a pár évet kibírjuk úgy, h nem a hálóban éljük a szexuális életünket.

És mit tapasztalok? Mindig amikor gyerektársaságba megyünk, azok a gyerekek, akik külön (ridegtartásban) alszanak, kevésbé barátkozóak, félősek. A lányom mindenkihez szeretettel fordul, simogat, ölel, puszil (általában ezek a gyerekek menekülnek előle).

Arról nem is beszélve, hogy milyen csodálatos érzés arra ébredni, hogy össze vissza puszilgat, simogat minket reggel a férjemmel.

Mi felismertük, hogy így sokkal jobb mindenkinek, nekünk így a jó.

2016. máj. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
72%

"Az az anya, aki képes külön altatni a babáját, az nem szereti igazán, emiatt lelkiismeretfurdalása van ezért mindenhol a különszoba mellett kampányol, hogy az sokkal egészségesebb meg stb."



Kikérem magamnak!Szégyelld magad!

2016. máj. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
31%
Akinek nem inge, ne vegye magára... Ha te magadra vetted, az már a te dolgod.
2016. máj. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
69%

Felesleges személyeskedned.Az a primitív emberek fegyvere.

Általánosítottál,ráhúztad mindenkire aki külön altatja,így felesleges ilyennel kibújnod a dolog alól.Majd legközelebb odaírhatod,hogy "tisztelet a kivételnek"....

2016. máj. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!