Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ki az a szakember, aki kitalál...

Ki az a szakember, aki kitalálta, és esetleg le is írta, hogy az újszülött ill. nagyon fiatal csecsemőnek meg kell tanulnia minél előbb egyedül, ágyban elaludni?

Figyelt kérdés
Én ezzel a tévhittel még soha, sehol, semmilyen szakkönyvben, szakfolyóiratban nem találkoztam, a köztudatban mégis úgy kering az anyukák egy részének körében ez a hülyeség, mintha a világ legtermészetesebb és pszichológiailag legmegalapozottabb gyermeknevelési alapelve lenne. Végre szeretném tudni, ki indította útjára ezt a baromságot, mert lassan ott tartunk, hogy a rideg-korlátozó és egyben eléggé kényelmes anyukák osztják az észt altatás témakörben azoknak, akiket esetleg valóban érdekel az is, hogy a gyerekük hogy érzi magát a bőrében. Nem provokációnak szánom a kérdést, tényleg érdekel a vélekedés gyökere és esetleges pszichológiai megalapozottsága.
2016. máj. 6. 22:47
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
0%

akkora okosok vannak itt

de orvosilag kimutatott hogy egészséges külön ágyban egymás mellett aludni így stabilabb a csecsemő oxigén ellátása.

mellesleg a baba 6 hónapos koráig fel sem fogja lélekben hogy nem egyek anyával ..

mellesleg az ilyen együtt alvások miatt a bbánk légzés elégtelenségei lehetnek!!!

Jöhetnek azok hogy jaj régen is együtt aludtak igen 50%al nagyobb is volt a csecsemő halálozás és 80% ban a bolcsőhalál szülőkkel együtt alvó vagy hason alvó babáknál fordul elő 20%reflux koraszülés és egyéb tényezők

ennyit a felelőségről

2016. okt. 29. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
"mellesleg a baba 6 hónapos koráig fel sem fogja lélekben hogy nem egyek anyával .." Ezt a végtelen nagy bölcsességet honnan szedted? Egyébként a kérdés nem az együtt alvásról, hanem az ALTATÁSRÓL, ELALVÁSRÓL szólt.
2016. okt. 30. 19:34
 33/38 anonim ***** válasza:
Pszichológia szakkönyv:)
2016. okt. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Én arra akartam kilyukadni hogy a baba nem érzékeli lelkileg hogy vele vagy nélküle alszol és egészségügyi szempontból az a legoptimálisabb ha a kiságy közvetlen az anya ágya mellett van ...!!!!
2016. okt. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
62%

A pszichológiai szakkönyvek tartalma is jelentősen változik az idők folyamán.


Bár elég tágan lehet értelmezni a "lelkileg" fogalmát is.


Nem tudom, hogy végeztek-e pl. MRI összehasonlító vizsgálatokat, és követték-e az így és úgy "tartott" újszülötteket, hogy hogyan alakult az érzelmi -"lelki"?- fejlődésük.


Vagy; mivel gyerekeken nem lehet kísérletezni, inkább csak a pszichológia könyv írója készpénznek vette a teóriáját.


A magam részéről én nem fosztanám meg az éppen megszületett gyermekemet a szagom, érintésem, levegővételem hangja ingereitől. Elalváshoz a szíven dobogásának érzésétől, amihez hozzászokott.

Meg lehet nézni az újszülöttek arcát, hogy hogyan kisímul, az anyja testéhez idomulva.


Még árva kisállatoknak is árulnak az anyja szívdobogását utánzó párnácskákat, hogy azon aludjanak. Pedig hát az állatok "lelki" fejlődése....


Persze jó üzlet állatoknak a dobogószíves párna, na meg embereknek 30-40 év múlva a pszichológus is. Mi meg bevesszük, mint a Spock-ot is, aztán visszavonta.

2016. okt. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
A te feszergésed sokkal inkább felkelti .. ha elalszik és az ágyába rakod még aludhatott el a mellkasodon
2016. nov. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
14%
És nem mellesleg előidézheted a bölcső halált...azzal hogy együtt alszotok.. De te tudod... te nem tudod elengedni a gyerek még nem fogja fel cs 6-7honaposan onnantól meg kisebb a bölcső halál kockázata tehát ha az anyu nem bírja h sír utánna a baba akkor hát vegye magához de addig felelőtlenség,lustaság és gyengeség...
2016. nov. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Jesszus!
2020. szept. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!