Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ki az a szakember, aki kitalál...

Ki az a szakember, aki kitalálta, és esetleg le is írta, hogy az újszülött ill. nagyon fiatal csecsemőnek meg kell tanulnia minél előbb egyedül, ágyban elaludni?

Figyelt kérdés
Én ezzel a tévhittel még soha, sehol, semmilyen szakkönyvben, szakfolyóiratban nem találkoztam, a köztudatban mégis úgy kering az anyukák egy részének körében ez a hülyeség, mintha a világ legtermészetesebb és pszichológiailag legmegalapozottabb gyermeknevelési alapelve lenne. Végre szeretném tudni, ki indította útjára ezt a baromságot, mert lassan ott tartunk, hogy a rideg-korlátozó és egyben eléggé kényelmes anyukák osztják az észt altatás témakörben azoknak, akiket esetleg valóban érdekel az is, hogy a gyerekük hogy érzi magát a bőrében. Nem provokációnak szánom a kérdést, tényleg érdekel a vélekedés gyökere és esetleges pszichológiai megalapozottsága.
2016. máj. 6. 22:47
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
19%
Hadd kegyen már meg a véleményem. Megengeded? A személyeskedést meg te kezdted.
2016. máj. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
13%
Amúgy meg ha nem lenne rád igaz amit írtam, nem is törődnél vele... Ha szerintted alaptalan, akkor mit háborogsz? Menj tovább és kész.
2016. máj. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
54%
Te egy idióta,primitív majom vagy,ennyi a véleményem.Ismeretlenül leszólni anyákat,hogy nem szeretik a gyereküket,ezt kértem ki magamnak minden édesanya nevében.Hogy te mit gondolsz rólam,mit sem számít,hiszen azt sem tudod ki vagyok.Bár ha gondolod megismerkedhetünk,kíváncsi lennék akkor is ennyire határozottan képviselnéd-e a véleményed te tökéletes anya :D
2016. máj. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
14%
Mit idegeskedsz? Nincs jobb dolgod mint itt túráztatni magad? Mondtam, én így gondolom, te nem. Nem kell egyetértenünk.
2016. máj. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Én a nagyobb lanyom anno, magam melle vettem az agyba mert bizony lusta vagyok. En ejszaka mindig be alszom a szopinal, 3 eves mult es esze ágában nincs nélkülem aludni. 3-an az apjával nem férünk el. Rendben van a magánéletünk barmikor ossze bujhatunk a hálószobába, de ha nem vagyok a gyerek mellette tuti felébred ejszaka...

A kicsi 3 hetes, tudom en természetes igénye, hogy velem legyen, de bevallom be állítom az orat, hogy 40-50 percen belul felkeljek es vissza tegyem a kisagyba, nem azert mert nem szeretem-imádom- de azert nem akarok meg 3 evet a gyerekszobaba tölteni...

Sajnos mostanaba biztos lesz egy komolyabb beszélgetés a nagyobbal, hogy anya a helyen marad most mar...


Független attol, hogy törekszem a kisagyba, ha baja van es szüksége van ram nem gondolkodom, hogy velem aludjon...


Kérdező, ot meg nem szabad sírni hahyni(szerintem) de eszközöket adhatak a kezébe, hogy meg tanuljon magatol ellazulni-Cumi, szundikendo, anya illatú póló stb

2016. máj. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim válasza:
26%

15/25... Édesem, az a kijelentésed, miszerint azok akik különszobába különágyba altatják a gyerekeiket, nem szeretik őket pofátlanság és bunkóság! Már ne is haragudj!

Csak hogy lásd mennyire nincs igazad! Az én lányom első perctől kezdve különszobába és külön ágyba aludt, MERT a férjem súlyos fekvő vesebetegeket hord, hajnali 3óra 15kor kel és mivel életekért felel, azt gondoltam, nem lenne jó, ha éjféltől 2ig üvöltene a gyerek mellette...(bár nem volt sűrűn ilyen, de előfordult!) Én a gyerekszobába aludtam 3hónapig a lányom mellett egy kanapén, most már 7hónapos és egyedül alszik a szobájában! És hogy a kérdést feltevőnek válaszoljak! Nekem volt 4hónapos korában, hogy egy héten keresztül, óránként kelt amint kézbe vettem aludt...Napközben semmit nem aludt, nyűgös volt, sírt, csak kézben maradt meg vagy még ott sem! Nem bírtam, hiszen neki sem volt jó ez az állapot, így egyik éjszaka, mikor hallottam hogy nyöszörög, nem mentem oda hozzá...majd reggel negyed 8kor keltünk :) Majd aznap amikor láttam, hogy álmos, leraktam aludni, elköszöntem és ott hagytam a szobában...Volt hogy egyből elaludt, volt hogy sírt maximum 10 percet...Ez egy két hétig tartott...Azóta csendben elalszik és csak a kacagást hallom amikor felébred! Szóval nem annyira hülyeség ez a dolog... De nyilván, mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja!

2016. máj. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
37%
Először is nem vagyok az édesed. Másodszor pedig, mindenki máshogy szeret. Én ugy, hogy magam mellé veszem és hozzábújok, te ugy, hogy átrakod a másik szobába és hagyod sírni. Amiket írtál az az én olvasatomban csak kifogás. Nincs olyan élethelyzet, amihez ne lehetne hozzászokni egy gyerek kedvéért. Én így gondolom és pont.
2016. máj. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem érdemes a gyerek helyébe gondolni magunkat, hogy hogyan érzi magát, amíg hozzászokik, hogy hiába sír, egyedül van.


Persze mindenhez hozzászokunk, csak idő kérdése. De mi marad a hozzászokás alatti időben átéltek miatt a lelkünkben, az rejtély, hiszen tól kicsik vagyunk, hogy el tudnánk mondani, vagy pontosan meg tudnánk fogalmazni.


Szerintem nem lehetett olyan szakember, aki ilyesmit vállalt volna.

2016. máj. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó válaszoló, nagyon jól megfogalmaztad.
2016. máj. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
60%

És mi van azzal a babával, aki szinte születése óta pár perc nyöszörgés után magától elalszik és szinte soha nem igényli az altatást?

Mert szerintem sok ilyen baba van, csak a szülők nem hagyják őket, mondván az milyen lelketlen.

Érdekes, nekem egyik gyerekem sem igényelt órákon át történő altatást. Volt egy rutin, simi, puszi stb, majd simán elaludtak maguktól, nem volt sírás, hiszti és kipihenten ébredtek.

Biztos szerencsém van vagy nem tudom.

Mindenesetre ma sem csinálnám másképp, nekünk így jó volt. Igen, a gyerekeimnek is.

Aki meg éjszakákon át sétálni, meg énekelni akar és a 10 éves gyerekkel is együtt aludni, az tegye azt, ha neki az a jó.

Csak ne szólja le a másikat.

2016. máj. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!