Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nagy baj ha babánk a saját...

Nagy baj ha babánk a saját szobájában, kiságyában alszik kezdettől fogva?

Figyelt kérdés
26 hetes vagyok, még odébb van a baba érkezése, de tudom,hogy mit hogyan szeretnék csinálni. Csak van egy csomó minden amit nem úgy akarok mint ahogy sokan erőltetni akarják. Ilyen pl,hogy hol alszik a baba. Nem nagy a lakás, ( szomszéd szobában lennénk, lesz légzésfigyelő,babaőr) Inkább felkelek annyiszor ahányszor csak kell, de nem akarom hogy rászokjon valamire amiről utána alig lehet leszoktatni. Így vagyok a cumival is( ne legyen), szoptatással is( 3óránkénti mellett vagyok).

2018. aug. 8. 11:51
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Én igény szerint szoptatok és mégsem óránként kell cicire rakni.. Nem is kéri. Én miért ne lehetne máshogy is megnyugtatni a babàt? Szerinted az igény szerint szoptatott babàval az anyuka nem tud mit kezdeni? Ne viccelj 😊


Kérdező ahogy látod mindenkinek más elvei vannak


Ne halgass másra csak magadra.

2018. aug. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

A legelejétől a kiságyában alszik ennek több oka is van.

1.Mind a ketten a férjemmel forgolódunk éjszaka a férjem néha engem is eltalál a különböző testrészeivel.

2.Egymastól a két szoba egy nagyobb lépésre van.

3.Úgy is le kéne róla szoktatni egy idő után valószínűleg nem értené,hogy eddig miért lehetett most meg miért nem...

Mi azt csináltuk,hogy 3-4hós koráig mi költöztünk át az ő szobájába. De mindenki úgy csinal mindent ahogy szeretne van,akinek ez válik be van akinek az. Én pl. nem is tudnám a fiam hordozni kézben sincs el sokáig. Nos ha más megszólna,hogy az anya közelsége kell...stb. Akkor valószínű jól kiröhögném,hogy ne ossza az észt,ha semmit nem tud. Mi is össze szoktunj bújni fóleg amikor cicizik. Mindent úgy csináljatok,ahogy nektek jó. Boldog babavárást! ☺

2018. aug. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
73%
Első perctől kezdve külön szobát terveztünk, de mindenki mondta, hogy úgy se fog sikerülni. Erre mi történt? Első nap magam mellé fektettem, üvöltött. Beraktam a saját ágyába, a saját szobájába, elnyúlt és aludt. Azóta is átalussza az éjszakát és tiszta " beteg" ha egy szobába kell aludnia velünk a nagyszülőknél. Kettő hétig " nyomorgott" egy kenyereskocsiba ( amibe tologatják őket a kórhazban) mert fertőzést kaptam szülés után. Szerintem egy életre elege lett a szűk helyekből.
2018. aug. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, ha kicsit erős leszek, de itt szerintem a legkisebb probléma az, hogy hol fog aludni a gyerek. Neked láthatóan lövésed sincs, milyen lesz egy csecsemővel. Ezt ott szűrtem le, mikor azt írtad, hogy mindent megteszel, hogy ápolt, tiszta, és jóllakott legyen.

Ez mind nagyon szép, de egy csecsemő nem csak ennyiből áll. Elő fog fordulni, hogy bizony hiába lesz ápolt, tiszta, és jóllakott, sírni fog. Látszólag ok nélkül. Mert csecsemő. Ezekre a helyzetekre, készítsd inkább magad, hogy lesz olyan helyzet, amit nem tudsz uralni. Ne legyél merev.

2018. aug. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
Úgy látom elég sok olyan babás kérdés van itt az oldalon,amire ilyen válaszok érkeznek hogy "ez legyen a legnagyobb gondod" Akkor kb az anyukáknak semmi gondjuk,mert szinte mindenre van ilyen válasz h ez legyen a legnagyobb gondja. Lehet hogy nekem tényleg ez lesz..nem lehet tudni előre. Csak szeretnék minél több mindennek utána járni,érdeklődni. Nem úgy állok hozzá,hogy ahogy esik úgy puffan. Azt meg,hogy miért fog sírni most még felesleges találgatni.
2018. aug. 15. 15:35
 36/40 anonim ***** válasza:

Nem a felkészülésről van szó, az nagyon becsülendő, csak szerintem hiányzik valahogy az érzelmi töltet. És igen, egy csecsemővel nagyon sokszor van az, hogy ahogy esik, úgy puffan.Kinyilatkoztatod, hogy mi hogy lesz pl. három óránkénti szoptatás, és ha a babád olyan lesz, hogy két óránként szopik kevesebbet, akkor mi lesz?Hagyod sírni?

Vagy ha szerinted jóllakott , nem fáj semmi neki, de látszólag ok nélkül sír, nem veszed fel?

Bár úgy látom, hiába próbálok magyarázni, te úgysem fogadod meg, csak azokat a véleményeket, amik neked pozitívak. Csak azt nem értem, miért tetted fel a kérdést, ha úgyis mindent eldöntöttél, és nem fogadsz ellentétes véleményeket.

2018. aug. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

Minden vélemény érdekel. És nem hagynám sírni,és fel is venném,de hogy milyen baba lesz akkor derül ki ha végre megszületik.Az is lehet hogy nyugis lesz

és mindent úgy tudok csinálni ahogy terveztem. A közelmúltban a talákoztam olyan esettel hogy 9 éves gyerekeket nem lehet ottalvós kirándulásra elvinni,mert még Soha nem aludtak az anyukájuktól külön. Ezért is írtam a kérdést,mert ezt túlzásnak érzem.

2018. aug. 16. 09:11
 38/40 anonim ***** válasza:
Persze, ilyen is van, de nem kell végletekben gondolkodni. A kisfiam 2 éves koráig velem aludt, mert egyébként nem aludt. Két évesen egyik-napról a másikra külön ágyban aludt, pár hónap múlva külön szobában. Erre próbálok célozni. Az, hogy eleinte nem alszik külön szobában, nem jelenti azt, hogy 9 évesen sem fog.
2018. aug. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 Coffelia ***** válasza:
100%

Nekünk nem volt opció a külön szoba a másfél szobás lakásban, de elsősorban nem ezért aludtunk egy szobában, hanem azért, hogy együtt legyünk. Ez marha egyszerűen hangzik, de igazából csak ennyi az oka. Most kétéves, először kiságyaztunk a nagyágy mellett, aztán 8 hónapos korában beütött az őrzés. Amikor nem enged el, és a legmélyebb álmából is felébred, mert nem érzi a testmeleged vagy a bőrkontaktust. Ilyenkor szokott jönni az első szeparációs szorongás.

Ami meg a szopit illeti, ez nem csak evés. Ivás, fájdalomcsillapítás, nyugtatás, kapcsolattartás. Az újszülött nem tud mozogni, és alig lát, idegrendszerileg abszolút alkalmatlan az életre, a szopóreflexe es a szaglása gyakorlatilag a világ neki. Vannak kivételesen fejlett, vagy nagyon nyugodt babák, bar az utóbbiak izomzatát megvizsgáltatnám, mert a nagy nyugalom enyhe hipotóniát is jelezhet, amit könnyű kikezelni.

Na de visszatérve a szopira, a minden nyekkre szopi teljesen természetes az első hat hónapban. Én is ezt csináltam, es közben mindig figyeltem, hogyan fejlődik és mire van éppen készen. Néha csak megölelgettem, ha segített, akkor lépett egyet előre, ha nem, akkor ott volt a cici. Ez a természet rendje, a mell erre lett kitalálva, a cumi ennek a mesterséges pótlása, ha eleged van, de érdemes tudnod, hogy a biológiai norma a testközelség és az agyba-főbe szopizás. Ezeket tudod egyszerűbben megadni neki, ha nem vagytok külön szobában.

És ez az egész beállítódás függvénye, a szemléleted pedig a tájékozódás, az infók, és az útközben szerzett tapasztalat alapján alakul majd ki. Nekem természetes volt az, higy a gyerekemet nappal oda teszem le aludni, ahol én vagyok, vagy ahova nonstop rálátok, vagy sétáltam vele, es amíg ő a babakocsiban elaludt, addig én olvastam egy padon, vagy kirakatokat nézegettem. Aludt kanapén, ágyon, karban, ölben, kendőben, ahol érte, es ahol épp jó volt neki. A légzésfigyelő számomra értelmezhetetlen, nem is lett volna hová tenni, és egyszerűen pánikba estem a gondolattól, hogy helyettem vagy az apja helyett egy élettelen gép, egy program gondjaira legyen bízva. De ez is beállítódás, én magamat biztonságosabbnak tartom egy ketyerénél. Az első hónapokban rengeteget ébredtem mellette hogy megsimogassam. Arról nem is beszéltem még, hogy a testközelség a baba légzését, testhőmérsékletét és szívverését beszabályozza, csökkenti a kortizol hormonját. A babák természetes alvása felületes, amit könnyebb fenntartani, ha nincs egyedül, tehát szuszognak és forognak mellette mások is.

Tájékozódj, aztán ismerd meg a babád és ússz az árral.

2018. aug. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Utolsó nagyon szépen összefoglalta. Én is erre próbáltam célozni, hogy a baba nem egy gép, nem lehet előre megtervezni, mi hogyan lesz. Bár szerintem a kérdezőt nem nagyon hatja meg a dolog.Számomra felfoghatatlan, hogy első gyerekét várva legnagyobb gondja az, hogyan foga trenírozni a gyereket a saját elképzeléseinek megfelelően. Dehát nem vagyunk egyformák.
2018. aug. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!