Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nagy baj ha babánk a saját...

Nagy baj ha babánk a saját szobájában, kiságyában alszik kezdettől fogva?

Figyelt kérdés
26 hetes vagyok, még odébb van a baba érkezése, de tudom,hogy mit hogyan szeretnék csinálni. Csak van egy csomó minden amit nem úgy akarok mint ahogy sokan erőltetni akarják. Ilyen pl,hogy hol alszik a baba. Nem nagy a lakás, ( szomszéd szobában lennénk, lesz légzésfigyelő,babaőr) Inkább felkelek annyiszor ahányszor csak kell, de nem akarom hogy rászokjon valamire amiről utána alig lehet leszoktatni. Így vagyok a cumival is( ne legyen), szoptatással is( 3óránkénti mellett vagyok).

2018. aug. 8. 11:51
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy baj, az én fiam csak úgy szeret aludni :)

Pedig hasfájós volt, fogzunk és anyatejes baba. Az én férjem hajnalban kel, és nagyon rossz alvó. Nem szerettük volna magukhoz szoktatni. A fiammal működik is szépen a külön szoba.

Annyi, hogy mi betettünk egy egyszemélyes felnőtt ágyat a gyerekszobába az éjszakai szoptatásokra. Így fekve, felalomban megszoptatom majd jövök vissza a férjem mellé.

2018. aug. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
63%
Én is így gondoltam, hogy ezeket befogom tartani. Viszont a 3 óránkénti etetést lehetetlen volt, mindig 2 óránként kért az elején, viszont éjszakát emiatt végigaludta. Cumit muszáj volt, mert akkor még gyakrabban kért volna enni. A külön szobába való altatásnásnál pedig attól féltem bármi baja lenne nem hallom meg.
2018. aug. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
Na ez eszembe se jutott,hogy a cumi erre jó lehet. 😮
2018. aug. 8. 14:37
 24/40 anonim ***** válasza:
45%

A lányom lassan 20 hónapos.

Még a terhesség alatt (ahogy te is) eldöntöttük, hogy márpedig ő az első naptól a saját szobájában alszik.

Aztán megszületett, és olyan kis pici és törékeny volt, megbeszéltük hogy habár saját ágyban de az elején a mi szobánkban alszik, hogy ha valami van rögtön lássuk. Ha csak egyet szusszant ugrottunk. Egyikünk sem aludt, mert izgultunk mi van vele (pedig bébiőrös 2 lapos légzésfigyelőnk volt), meg hát ugye 2 óránként felébredt 1 órára...

Aztán egyik este a férjem ölében aludt el, és ő ahelyett hogy visszatette volna a kiságyba, közénk tette. Ez volt az első éjszaka amit átaludt a baba.

Következő nap már a mi ágyunkban ágyaztunk meg neki, és ott aludt kb. 6 hónapos koráig. Minden éjjelt átaludtunk.

Utána 6-11 hónapos kora közt visszatettük a kiságyába, de még a mi szobánkba, majd pedig 11 hónapos átment a saját szobájába.

Én féltem hogy hogyan fog átszokni, de már az első éjszaka sem volt gond, és mára már csak ott hajlandó aludni: saját ágy, saját szoba.

Még délután sem akar mellettem aludni, neki a mi ágyunk csak ugráló, aludni csak az ő szobájában lehet.


Szóval nem akkora gond az átszoktatás, mint amit itt írsz és persze alhatsz épphogy csak félálomban, és hallgathatod az állandó sírást, vagy pedig hagyod hogy a baba döntsön arról hogy mi legyen.


Napközben amúgy a nappaliban aludt utazójárókában, sosem hordoztam, nemhogy otthon de ha elmentünk valahova akkor is csak babakocsi, mikor már nem aldut egész nap akkor pihenőszékben volt mindig úgy elhelyezve hogy lássa mit csinálok. Ha sírt akkor felvettem megvigasztalni, megnyugtatni, de szerencsére olyan volt egész életében aki csak akkor sír ha tényleg baja van, és ráadásul minden probléma esetén kicsit más volt a sírása, így tudtam mit csináljak.

Neked a baba lelki támaszának kell lenned, aki biztonságot ad ebben a nagy új világban, valaki akihez kötődhet, akiről tudja hogy bármi van megvédi, aki elveszi a fájdalmát. Ha hagyod sírni mert "csak a hasa fáj" akkor gátlod az érzelmi fejlődését és nem fog kötődni hozzád. Ráadásul bizalmatlan lesz a világgal szemben. Ezt gondold át.


A 3 óránkénti szoptatásról: ha 2-2,5 óra után éhes és sír akkor hagyod szenvedni 1 órát? Te ha éhes vagy akkor nem eszel rögtön? Vagy ha éppen alszik mikor letelt a 3 óra, akkor ahelyett hogy várnál 15-20 percet, inkább felébreszted? Nyilván ne egyen óránként, meg 5 óra se teljen el 2 evés között, de azért ne ragaszkodj már a fix 3 órához, hagyj egy 2-4 órás intervallumot neki. (mondom ezt úgy, hogy a lányom igény szerint volt szoptatva, és ennek ellenére kb. óramű pontossággal 3 óra telt el az evések között)


Én azt mondom hogy ne hallgass másokra, és csinálj úgy mindent ahogy szeretnél (főleg hogy mindenki mást javasol) de ne ragaszkodj görcsösen az elveidhez, hanem igazodj a babád igényeihez. Ha a baba a saját ágyában is jól alszik, nem kér cumit és 3 óránként kér enni, akkor csináld azt, de ha 2,5 óránként enne akkor ne éheztesd, és ha semmi baja csak nyugtalan és nem tud aludni akkor adj neki egy cumit ami megnyugtatja és elaltatja.

2018. aug. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
22 már ne is haragudj de ha a baba éhes miért nem enni adsz neki?? Mi a baj azzal ha enni kér és te adsz neki? Miért tömöd be a száját cumival?
2018. aug. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

A 3 honapos növekedési ugrásnál nálunk például másfél óránként szopizott a kislànyom.

Ha nem igény szerint szoptatsz megcsappanHAT a tejci.nem törvényszerű de tény

2018. aug. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem,hogy percre pontosan 3 óránként vagyok hajlandó megetetni, csak van olyan aki minden kis neszre mellre teszi,mert biztos éhes. Ezt nem szeretném. Van egy ilyen barátnőm, aki így tett(hordozás,velükalvás,állandóan mellen stb) és most kb 3 éves a gyereke és velük alszik,és nem alszanak jól a szülők, a szopásról is alig tudja leszoktatni, egy pár perces telefonbeszélgetést nem tud úgy elintézni hogy ne visítana a gyerek hogy mi az hogy nem ővele foglalkozik,és nekem ez így elég elrettentő példa.
2018. aug. 8. 15:36
 28/40 anonim ***** válasza:
44%
#25 azért "tömöm " a száját cumival, mivel a pici babák sajnos még nem tudják hol a határ, és a kérdezőnek igaza van a 3 órás etetéssel( nekem még nagymamám is ezt javasolta, hiszen a gyomra úgy tud megnyugodni), bár nekem sem sikerult betartanom. De mi lett volna ha mindig adok neki enni amikor kér? Végig hányta volna az egész napot. Így is rengetegeg eszik feleslegesen, amit kibukik. Nem éreztem ezek után, hogy akkor adjak amikor kér, szenvedés lett volna a napja és most kétszer annyi lenne a súlya, pedig most sem sovány..
2018. aug. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
.. * ami nem lenne már egészséges szerintem..
2018. aug. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
46%
bizony, az enyém folyton bukott és iszonyat hasfájós volt az első 4 hétben, elvittem az első státuszra, 2! kg-ot hízott az első hónapban...(2700 grammal született)....2 hónapos korára már duplázott, óránként evett volna és nem keveset. nekem a védőnő is azt javasolta húzzam ki az etetéseket és ne akkor adjak amikor kéri...de javasolnia sem kellett, mivel az első lányom ugyanilyen volt babának, és tudtam, hogy nem jó a pocaknak az óránkénti etetés...csak azok rakják óránként cicire akik máshogy nem tudják megnyugtatni. a cumi erre tökéletes, ha elfogadja. csak sajnos nem fogadja el mindegyik
2018. aug. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!