Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nagy baj ha babánk a saját...

Nagy baj ha babánk a saját szobájában, kiságyában alszik kezdettől fogva?

Figyelt kérdés
26 hetes vagyok, még odébb van a baba érkezése, de tudom,hogy mit hogyan szeretnék csinálni. Csak van egy csomó minden amit nem úgy akarok mint ahogy sokan erőltetni akarják. Ilyen pl,hogy hol alszik a baba. Nem nagy a lakás, ( szomszéd szobában lennénk, lesz légzésfigyelő,babaőr) Inkább felkelek annyiszor ahányszor csak kell, de nem akarom hogy rászokjon valamire amiről utána alig lehet leszoktatni. Így vagyok a cumival is( ne legyen), szoptatással is( 3óránkénti mellett vagyok).

2018. aug. 8. 11:51
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
82%
Nem baj, a lényeg, hogy nektek jó legyen! Nem kell foglalkozni a család, rokonság kritikajával, ha lesz! Nekünk az első naptól külön szobában aludt. Kicsi lakásunk van, az egész 70 négyzetmeter, nekem sem volt megerőltető átmenni, hallottam is. Mellé vettünk légzésfigyelőt, bébikamerát és még kaptam ajándékba egy bébiőrt is. Ha főztem, ruhát teregettem is vittem a tabletet és láttam/hallottam rajta. Sokkal kényelmesebbnek, nyugalmasabbnak gondoltam mindhármunk számára ezt a megoldást. Már igazi kisfiú :) 2 éves, ha néha bebújik közénk én már nem is tudok tovább aludni.
2018. aug. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
82%
nálunk mindkét gyerek külön szobát kapott azonnal. jó ha be tudtok tenni egy kanapét, mert az első pár hétben nagyon sokat fogsz ott éjszakázni :) és ha meg is szoknak valamit 3 nap alatt le lehet őket szoktatni :) csak az a titka hogy még 1 éves kor előtt, mielőtt kinyílik az akaratuk...3 évest már hiába próbálsz az ágyába átkönyörögni, mint ahogy ciciről is leszoktatni.
2018. aug. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
Mindent úgy csináljatok, ahogy nektek jó... bár tény, hogy ennyi idős terhesen nekem is ilyen és ehhez hasonló elveim, terveim voltak. Aztán kb minden máshogy lett, de közel sem azért mert más megmondta, hogy legyen. Mi hárman családként kialakítottuk azt a rendszert ami mindannyiónknak jó.
2018. aug. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekem ez is fura még hogy a "baba dönt" mármint persze mindent megteszek,hogy ápolt,tiszta és jóllakott legyen, biztos agyon is fogom szeretgetni, és úgy kell majd rávennem magam h letegyem és ne legyen állandóan kézbe...de ezt úgy értitek,hogy inkább fel fogom adni az elveimet csak ne sírdogáljon/nyöszörgjön? (Még akkor se ha csak pl pukiznia kell azért rossz kedvű? )
2018. aug. 8. 13:17
 15/40 anonim ***** válasza:
69%

Nem nagy baj, csak nem ideális. Tudod, nincs az a gyerek,amelyik, miutána szülőkkel egy szobában aludt x hónapig vagy évig, 14 éves korában még mindig aszüleivel aludna, azaz nincs olyan, hogy "alig lehet leszoktatni".


Ne ragaszkodj a dolgokhoz görcsösen. A gyerek lelki és testi igényeire figyelj, ne másra.

2018. aug. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%

14

Nem kérdező, ez nem ezt jelenti.

Ez azt jelenti, hogy minden újszülött mást igényel, de gy biztos: sokkal (!!!) több testi kontaktust, mint hiszed. Neked pedig nem az a dolgod, hogy trenírozd a pár hónapost az egyedüllétre (ami egyébként a stabil kötődése rovására mehet, nem véletlenül), hanem hogy segítsd neki az anyaméhből az életbe való átmenetet.


Gondolj bele: megszületik egy 37 fokos közegből, ahol egézs nap hallotta a szíved dobogását, és egyéb hangokat, alig lát foltokat és beteszik egy üres, hideg, néma szobába ...


Amíg baba, addig "dönt", addig nem lehet elkényeztetni. Egyszerűen van valami kis baja, testben vagy lélekben, és nincs időérzéke sem, azaz ami most van, csak az van. Tehát neki ha fáj/fél/hideg/éhes/akármi, az azonnal van és csak az létezik.


Mi okod lenne ezeken nem átsegíteni?


Trenírozni majd kísőbb kell, nem pár hetesen-hónaposan.

2018. aug. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
82%

Ez azt jelenti,hogy vannak elveid aztán a baba pedig egy külön személy aki máshogy gondolja. Máshogy viselkedik mint ahogy te elképzelted, hogy hogyan reagál bizonyos szituációkban.


De ez nem is baj


Nálunk is várta a kis birodalma a babàt..Aztán sürgősségi császár után bekerült az ágyunkba.Férjem javaslatára mert ő úgy volt nyugodt ha látta. Látja, hogy lélegzik 😊 aztán a császár miatt én sem tudtam úgy pattogni

És mindenki kiphint. 3 hónapos. Nappal az ágyában alszik


Nem akartam felkapkondi. Mert elkapatom ...Aztán szülés közben majdnem ott maradt szegénykém, és orvosi hibák sorozata miatt problémák voltak, így állandóan szeretgettem. Most 3 hónaposan már ő maga sem igenyli,hogy kézben legyen.

Szoptatni sikerül így soha nem kapott üveget. De ezt nem véstem kőbe, hogy hogy legyen.

A cumis elvemhez kitartó voltam.Így soha nem kapott. De így is jókedvű 😊

2018. aug. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
93%

17es vagyok


A 16os valaszoló is szépen leírta.

Nem hiába hívják a szülést követő állapotot a 4.trimeszternek


[link]


Olvasd el

2018. aug. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Elolvastam,köszi hogy elküldted. Tetszik főleg az eleje. De pl a hordozásnál az már nem annyira,hogy evés és wc-zés közben is rajtam legyen. Meg azért én sem szűnök meg létezni talán,mégha másodlagos is leszek.
2018. aug. 8. 14:11
 20/40 anonim ***** válasza:
73%

Szívesen

1x vagy 2x fordult elő,hogy magamra kötve kellett ennem és pisilni de csak azért mert nem voltam otthon és egyedül voltam a babàval. Hová raktam volna? 😅

De amúgy persze ez túlzás. Én is simán tudok enni zuhanyozni olvasni netezni körmöt festeni szóval nem kell alárendelni magad neki 😊 pár hét után úgy is rendeződnek a dolgok. Nálunk is van szép napi rend pedig én nem is erőltettem. Egyszer csak azt vettem észre ,hogy kb beállt a dolog. Pedig én rugalmas eljárogatós vagyok

Gratulálok a babához. Biztos mident jól fogsz csinálni.

2018. aug. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!