Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen neveket adhatnánk...

Milyen neveket adhatnánk szerintetek a legkisebb babánknak?

Figyelt kérdés

Rövid, egy magánhangzós, mássalhangzóra végződő vezetnéknévhez keresünk keresztnevet.

Már meglévő gyermekeink nevei Milán, Viktória, Panni.

Még nem tudjuk a nemét, de a korábbi neveket elég modernnek, de mégis történelemben is fellelhetőnek találtuk, ezért választottuk őket. Gondolkodunk most a Gergelyen, Noelen, ha fiú lesz, és az Almán, Dalmán, ha lány lesz.

Tudnátok ezekhez hasonló neveket mondani? Szeretnénk fiatalos, "üdén" hangzó nevet találni a picinek, ami mégsem olyan, hogy nem lehet eldönteni, hogy fiú-e vagy lány a gyerek.



2019. aug. 5. 18:56
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%

Ez alapján a Gergelyt nem adnám, hanem a tesóknak hagynám meg, mint alternatíva, ha akarnak saját gyereket és fontos lesz nekik, vagy a feleségeiknek a saját név tovább vitele. Habár nekem nem tetszik, mint hagyomány.


Egyébként nem tudok más javaslatot adni sajna, nem fog az agyam. Csak ez megütötte a szemem. :D

2019. aug. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
75%
A Villő nagyon szép név, nem kell becézni.
2019. aug. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rögtön az Abigél ugrott be, szerintem illene a sorba szépen.

A Gergely nekem is tetszik es a Dalma is.

Szép neveket adtatok!

2019. aug. 6. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
24%

Bocsánat az offért, de milyen indíttatásból vállal vki 4. gyereket?

Nem érzitek úgy, h akkor csak a gyereknevelés az életetek és semmi más?

H közel 10 éven keresztül pelenkáztok és nem tudtok annyit utazni?

Nincs rossz szándék, csak számomra meglepő és érdekelne.

2019. aug. 6. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%
14es, miért szerinted 4 gyerekkel nem indul a kocsi és nem engednek fel a repülőre? :-D Aki akar utazni az simán megoldja. Ráadásul van aki nem is szeret kimozdulni, ez egyénfüggő.
2019. aug. 6. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek egygyerekes családokat, akik a villamosra se képesek felszállni, mert "ennyi idős gyerekkel korlátozottak a lehetőségek" (2 éves). Szóval ez nem függ a gyerekek számától.
2019. aug. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%

Gergely helyett nekem inkább bejön a Gergő.

Fiúnak még Dorián, Adrián, Zoltán, Zalán


A lányneveitek nekem nagyon furcsák. Nem értem, hogy a Viktória és a Panni hogy fér meg egymás mellett. Mert még ha Anna lenne... Na, mindegy.

Alma és Dalma részemről hidegrázós. De egy Viktória után jól hangzana pl egy Regina, Barbara, Zsófia, ehh, csak szegény Pani lóg ki nagyon a sorból :o

2019. aug. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
91%
Egyetértek utolsó. Végre valakinek feltűnt, hogy a Viktória hogyan fér össze a Pannival. Közel sem egy kategória. A Viktória komoly, de ugyanakkor szép is, a Panni ennek épp ellentéte. Az Anna jobban illett volna hozzá. Viktória, Anna, Zsófia / Abigél szép trió lett volna.
2019. aug. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

Emilia, csak így rövid i-vel. :)

A kislányom neve is ez, mi imádjuk. Becézni Millinek, Emilinek szoktuk.

2019. aug. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! :)

Mivel a sógoroméknak annyira nem jön be, hogy a gyerekeiknek a saját nevüket adják, így nekünk tervben van. Egyébként az Olivér név most megfogott, majd még rágódom rajta és páromnak is felvetem. Az Oli becézést nagyon édesnek tartom. :)

A mi Panninkat hivatalosan Pannának hívják, úgy van anyakönyvezve, csak megszoktam már, hogy őt mindenki csakis így hívja. Egyébként szerintem annyira nem összeférhetetlen a Viktóriával. Sajnos már történelmi, de nem túl felkapott, "öreges", és nem utolsó sorban nekünk tetsző nevet még nem találtunk, ami passzolna hozzá. Az Emília (nekem inkább hosszú í-vel) nem lenne rossz, csak hát van egy ismerősünk, akit így hívnak, és nem a kedvencünk.

Az Alma és a Dalma egyébként nagyon hasonló, de pont emiatt nehéz választani. Almi vagy Dalmi, mindkét becenév imádnivaló. :)

Nem tudom, miért baj az, hogy mi nagy családot szeretnénk a párommal. Ő is négy gyerek egyike, én nekem két testvérem van, és szerencsére természetes volt mindkettőnknek, hogy sok gyereket szeretnénk. Mondjuk én nekem megadatott az, hogy már korán belevághattam a baba projektbe, mert a párom munkája mellett én megtehet, hogy egy ideig még otthon maradok. Megértem azt is, ha valaki ettől ódzkodik, nem akar eltartott lenni (pedig egy férfinak nem kellene, hogy kellemetlenséget okozzon, hogy a gyerekeit nevelő felesége nem megy vissza dolgozni a szülés után azonnal). Én egyelőre ezt tartom ideálisnak, aztán ha a gyerekek kicsit nagyobbak lesznek, majd visszamegyek én is dolgozni. :)

2019. aug. 6. 17:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!