Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen neveket adhatnánk...

Milyen neveket adhatnánk szerintetek a legkisebb babánknak?

Figyelt kérdés

Rövid, egy magánhangzós, mássalhangzóra végződő vezetnéknévhez keresünk keresztnevet.

Már meglévő gyermekeink nevei Milán, Viktória, Panni.

Még nem tudjuk a nemét, de a korábbi neveket elég modernnek, de mégis történelemben is fellelhetőnek találtuk, ezért választottuk őket. Gondolkodunk most a Gergelyen, Noelen, ha fiú lesz, és az Almán, Dalmán, ha lány lesz.

Tudnátok ezekhez hasonló neveket mondani? Szeretnénk fiatalos, "üdén" hangzó nevet találni a picinek, ami mégsem olyan, hogy nem lehet eldönteni, hogy fiú-e vagy lány a gyerek.



2019. aug. 5. 18:56
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
76%

Még egy nagycsaládos jelen!

Bár most ez nem a kerdésedre lesz válasz,mert már válaszoltam,csak kikívánkozik belőlem mikor jön valaki akinek az a problémája hogy valaki sok gyereket vállal.

5.gyerkőcünk van útban,valószínűleg ennyi is lesz,de nem zárkózunk el teljesen még egy baba elöl,ha esetleg összejön később meg.

Nálunk 6 évet töltötte márciusban a legnagyobb.4 és fél éves a kettes számú.Most lesz augusztusban 3 az egyik kisfiunk,11 hónapos a legkisebbünk és októberre várjuk az 5. babát.

Úgyhogy üzenem a 14-esnek,hogy igen 10 évig pelenkázunk gyakorlatilag megállás nélkül mert iszonyat pici a korkulonbseg a gyerekeink között de ez nem jelent problémát egyáltalán,bolond lennék emiatt nem gyereket vállalni.Mi így terveztük,hogy közel legyenek egymáshoz korban. Bár a két nagyobb után gondolkodtunk hogy várunk még egy 4 évet a következőig,de a baba jönni akart,mi pedig orultunk.És szerencsések is vagyunk hogy mindegyikőjük ilyen hamar összejött.

Egyébként nevekhez visszatérve.A mi gyerkőceink Luca,Milán,Zente,Sári(Sára egyébként de mi is Sárizzuk folyton mint ahogy ti kérdező használjátok a Pannit), és Róza(Rózi) lesz a pici.Ha fiú lett volna a Bálint vagy a Vince nevet kapja.

2019. aug. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

Én nagyon örülök, hogy ennyien vagyunk, akik sok gyereket szerentének, és ez még csak egy kérdés ezen az oldalon, szóval vajon hányan lehetnek még a kis hazánkban, akik nagy családot szeretnének? :)

Ha a Jóisten megáldott sok gyerekkel, én azért nagyon boldog vagyok, ennek ellenére én sem róhatom fel másnak, hogy miért nem akar gyerekeket. Ha nem akar, hát ne vállaljon, de ahogy én sem szólok egy rossz szót sem rá, ugyanúgy értékelem, hogy ha én sem vagyok emiatt kinézve. Sajnos tapasztaltam már, hogy mivel a húszas éveim elején született az első babánk, sok helyen megdöbbentek, ítélkeztek, azonnal beskatulyáztak, hogy biztos "besikerült". Hát nem. Gyerekkorom óta nagy álmom volt egy hatalmas család, és mivel a párom is ezen a véleményen van, mi nem vártunk sokat. :)

Köszönöm a névötleteket! A Luca nekem is tetszik, a nővéremet is így hívják, csak a párom vezetéknevével nem cseng össze, így elvetettük már az első lányunknál.

Azt kívánom Neked, hogy legyetek egészségesek és boldogok a babátokkal! :) És ne féljetek belevágni a hatodik gyerkőc projektbe... :)

2019. aug. 9. 17:05
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

Dalmára szavazok, mivel én is Dalma vagyok és imádom a nevemet. :)


Történelmi/ Magyaros lány nevek amiket ajánlok: DALMA :D, Emese, Luca, Réka


Történelmi/ Magyaros fiú nevek amiket ajánlok: Attila, Csaba, Márton


Mi első babánkat Emesének vagy Mártonnak fogjuk elnevezni

2019. aug. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%
Nevekkel kapcsolatban már én is válaszoltam korábban, így csak a nagy család témára térnék ki. Három testvérem van. Soha nem éreztem hogy hátrányom származna abból, hogy nagy családból származom. Lehet hogy nyáron nem mentünk annyit nyaralni, külföldre pláne, de nekünk a nyarak arról szóltak hogy labdázunk, pancsolunk a medencében, játszunk, bandázunk a szomszéd gyerekekkeln. Mindig volt társaságom, és most felnőtként is számíthatok a testvéreimre. Sok boldogságot nektek kérdező.
2019. aug. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

33-as: Ó, a Márton is de jó név! :) Nekem különösen tetszik, hogy a beceneve, a Marci fiatalos, aranyos, jól hangzik, míg a teljes név hivatalosabb, komolyabb, jobban illik egy másr felnőtt emberhez. Az egyetlen "gond", hogy a közeli családban már van Márton, így ezt a nevet sajnos nem hinném, hogy fel tudnánk használni mi is.


34-es: Én is pont így gondolom, a mai világban már mindent meg lehet pénzen venni, mindenhova el lehet utazni 24 óra alatt, így a tárgyi értékek nem olyan hangsúlyosak már, mint régen. Szerintem az élmények, emlékek azok, amik valóban boldoggá tehetnek. Köszönjük a jókívánságot! :)

2019. aug. 9. 20:00
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm a kitüntetet figyelmet,h ennyien válaszoltatok, pedig én csak a kérdezőtől kérdeztem egyáltalán nem támadólag és egyáltalán nem rossz szándékkal, h ez nekem gond lenne.

Nekem nem gond, ha vki nagy családos, hisz mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja, en egyszerűen nem ismerek ilyen családokat személyesen, max csak 3 gyerekeset.

2019. aug. 10. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a híres 14-es, ha már igy ennyi nagycsaládos összegyűlt, remélem nem gond egy újabb kérdés a kérdésben, ha gond, akkor ne válaszoljatok.

Amúgy én az első babámat várom most és rettegek a szüléstől. Ti nem féltetek? Vagy tényleg igaz az, h egyre könnyebb, csak az első nehéz? Vagy mázlitok volt és az sem volt nehéz?

2019. aug. 10. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
76%

14-esnek megy a válasz.(én vagyok akik az 5.babát várják)

Dehogynem féltünk,piszkosul.Főleg a pici korkülönség miatt.Ezért is akartunk várni a két nagyobb után.Nagyon nehéz,de megéri.Mindig vannak jobb meg rosszabb pillanatok nalunk például a fiukkal volt nagyon nehez,de sosem gondoltam hogy biztos azért mert fiuk.Most már ők a kis angyalok a családban és jelenleg a 11 hónapossal a legnehezebb,nem eszik,nem alszik,sehogysem jó neki.De ez is elmúlik majd.Remélem addigra lecseng mire jön a pici.De ha nem?Megoldjuk!

2019. aug. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

36-os: Az én részemről egyáltalán nem lett támadásnak felfogva, de szerintem a többiek is csak megosztották a véleményüket/tapasztalatukat a nagycsaládokról, hiszen sokszor egy "kívülálló" teljesen másképp gondolkodik egy adott dologról, másképp látja a helyzetet, mint az, aki benne él. :)


37-es: Én teljesen ugyanígy voltam az első babáink érkezése előtt, szinte elájultam, mikor kiderült, hogy ikrek. Óvodás koromban volt egy ikerpár a csoportunkban, akik mindig egyforma ruhába öltöztek, ugyanúgy hordták a hajukat, és az akkor annyira tetszett, hogy később is arról álmodoztam, hogy bárcsak ikreim lehetnének majd. Aztán ez valósággá vált, és rendesen rettegtem, pánikoltam, hogy valamelyikőjüknek baja esik a szülés során, valami komplikáció lép fel, sőt, az utolsó hetekben már olyan rémálmaim voltak, hogy a férjemnek kell majd választania, hogy a babák vagy én maradjak életben.

Aztán szerencsére minden jól ment a szüléskor, amikor beindult a dolog, szinte el is felejtettem, hogy milyen kételyeim voltak korábban. És ezt tanácsolom Neked is, hogy bízz magadban, az anyai ösztöneidben, mert hidd el, az agyad tudni fogja, hogy akkor, ott nincs helye pániknak, és nem fogsz rossz dolgokra gondolni.

Nekem maga a szülés egyébként nem volt nagyon fájdalmas, nem érzéstelenítettek epidurálisan, pedig azt mindenképp akartam előtte. Voltak olyan, egyébként alaptalan félelmeim, hogy nehéz lesz a szülés, mert én is, a férjem is, a családban mindenki nagyon nagy baba volt, úgyhogy lelkiekben arra készültem, hogy egy 4 és fél kilós újszülöttet hozok majd a világra. Aztán mivel ikreink voltak, így ők kisebb súllyal születtek.

Panni lányunk már súlyosabb termetű volt, de ott is rendben ment a szülés. És megint csak azt tudom mondani, hogy bíztam abban, hogy amikor eljön az idő, akkor nem fogok rossz dolgokra gondolni, csak koncentrálok, hogy én mindent megtegyek az ügy sikeréért. :) Az én szülésorvosom egyébként azzal viccelődött mindig, hogy egy gyerek sem maradt még bent. :)

2019. aug. 10. 16:58
 40/40 Aniko121 válasza:
83%

Áron, Ákos, Imre,Hunor

Anna,Elizabet, Jolán,Tímea,Olga

2019. aug. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!