Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen neveket adhatnánk...

Milyen neveket adhatnánk szerintetek a legkisebb babánknak?

Figyelt kérdés

Rövid, egy magánhangzós, mássalhangzóra végződő vezetnéknévhez keresünk keresztnevet.

Már meglévő gyermekeink nevei Milán, Viktória, Panni.

Még nem tudjuk a nemét, de a korábbi neveket elég modernnek, de mégis történelemben is fellelhetőnek találtuk, ezért választottuk őket. Gondolkodunk most a Gergelyen, Noelen, ha fiú lesz, és az Almán, Dalmán, ha lány lesz.

Tudnátok ezekhez hasonló neveket mondani? Szeretnénk fiatalos, "üdén" hangzó nevet találni a picinek, ami mégsem olyan, hogy nem lehet eldönteni, hogy fiú-e vagy lány a gyerek.



2019. aug. 5. 18:56
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
* más történelmi
2019. aug. 6. 17:46
 22/40 anonim ***** válasza:
100%
Áron, Viola.
2019. aug. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
77%

Erna, Hanga, Rella, Rea, Réta, Réka, Ajsa


Kende, Kenese, Vajk, Vazul, Kolos, Kászon, Karsa, Kovrat, Zalán, Zerénd, Zaránd, Zádor, Kadosa, Kelen, Keve, Kartal, Bátony, Zsadány, Zólyom

2019. aug. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
95%

Bocsi az offért.....14-es válaszolónak...

Nekünk is 3 Gyermekünk van, de tervezzük a negyediket, sőt ötödiket is, és 5-nél megállunk majd :)

Nekünk nem okoz gondot a sok-sok évi pelenkázás és, hogy nem utazgatunk. Nekünk a Gyermekeink az Életünk és nem az utazás. Nem vágyunk utazásra és semmi másra csak arra, hogy nagy és boldog Családunk legyen. :) Mi így vagyunk boldogok :) De mindenkinek más okoz boldogságot. Nekünk a Gyermekeink :)

2019. aug. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%
Tímea
2019. aug. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
80%

Szia! Szerintem szuper, hogy ilyen nagy családotok van, és hogy ez nektek természetes.😊

Persze nem kell mindenkinek így gondolkozni és erre vágyni, de azért leszólni is durva... nekem meg az fura, hogy manapsàg a 30-40 évesek is még fesztiválokra járnak és eszükbe sem jut a gyermekvállalás.


Egyébként nekünk egy gyermekünk van, kisfiú: Dániel.

2 babát tervezünk. Én korábban hármat szerettem volna, de a férjem csak kettőt, így ebben állapodtunk meg.

Szeretnénk ha a második babánk kislány lenne, az nagyon szép volna. Nekünk ezek a nevek tetszenek: Rebeka, Sarolta, Bianka vagy esetleg az Orsolya.

Ebből talán az első 2 a legesélyesebb. Régebben tetszett az Anna, de annyira gyakori lett, hogy már nem választanám.

Ha kisfiúnk lesz masodjára is, akkor a Leventét választanánk.


Szerintem szép neveket adtatok a gyerekeiteknek. A mostani közül nekem is inkább a Gergely és a Dalma tetszik.

Azok közül amiket ajánlottak azok közül pedig az Olivér, Levente, Zsófia, Tímea. :)


Ha meglesz a baba írd meg végül mit választottatok!

2019. aug. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
Júlia, Róza, Rózsa
2019. aug. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim válasza:
87%
Elemér, Géza, Gyula, Jeromos, Aladár
2019. aug. 8. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a további válaszokat, ötleteket, néhány névvel feladtátok a leckét, mert most azok is felkerültek a listára.

Nagyon örülök, hogy sokan vannak még rajtunk kívül, akik nagy családot, sok gyereket szeretnének. :) Én megértem azt is, aki nem szeretne gyereket, hiszen az nagy önismeretre és józan gondolkodásra vall, ha az ember felméri a lehetőségeit, a helyzetét, a saját lelki világát, én inkább nemet mond a gyerekre, talán a pici érdekei miatt. Mi a párommal ezzel ellentétben már nagyon vártuk, hogy belevághassunk a baba projektbe, és nem mondom, hogy könnyű, de mivel ez mindkettőnk álma, így kitartunk. :) Mindig nagyon szerencsésnek érzem magamat, hogy ilyen lehetőségek adódtak nekem, hogy nem vagyok anyagilag rákényszerítve, hogy visszamenjek szülés után szinte azonnal dolgozni, és a férjem is vállalja, hogy többet dolgozik, de emellett mindig hatalmas támaszom. :)

2019. aug. 8. 19:15
 30/40 anonim válasza:
29%
pista
2019. aug. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!