Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hagynátok egyedül a lakásba...

Ti hagynátok egyedül a lakásban a másfél éves, ha alszik?

Figyelt kérdés

Jöttem haza a munkából és egy ismerős hölgy kinn ült a padon és beszélgetett, kérdeztem tőle merre van a babája, mire közölte, hogy fenn alszik. (panel lakás, második emelet)


Szerintem nem kéne csak így egyedül hagyni, akkor sem ha alszik, de ő csak annyit mondott, hogy nyitva van az a lakja, és rácsos kiságyba van, amiből nem tud kijönni egyedül, meg hallja ha felébredt.


Mi van, ha késik az ágyből? Vagy tűz üt ki?


Szóljak a gyámügynek?


2019. szept. 12. 11:54
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
84%

Persze és hívd a tüzoltókat és a rendörséget is.


Èn nem hagynám így egyedül a gyereket.


DE ha tényleg a másodikon lakik és ott ül az ablak alatt, akkor ez olyan mintha családi háznál kimennél a kertbe kertészkedni míg a gyerek alszik. A kiságyból nekem sem mászott ki soha sem, és ha másik szobában van a gyerek akkor sem lenne jobb, ha kimászna.

2019. szept. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
16%
Mennyi idióta van. Én is ismerek ilyet. Nagyon felelőtlen szülő az ilyen. Esetleg a védőnőnek szólj.
2019. szept. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
22%

Nem hagynám egyedül a lakásban. Szerintem másfél éves simán kitud mászni a rácsos ágyból is, ha akar. Aztán ki tudja, mit csinál. A gyerekeink ennyi idős korban már jártak, szóval nem olyanok, mint egy 2 hónapos csecsemő, hogy ott marad, ahova rakod.

A gyámügynek viszont nem szólnék csak ezért.

2019. szept. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
91%
Mi kertes házban lakunk. És igen, biztonságos körülmények között bent hagyom a fiam aludni, mert nem, nem tud kimaszni az agyából és tűz nem üt ki, ha senki sem használ semmi olyasmit odabent. Ugyanakkor a kutyát is meg kell etetni, a dolgokat is le kell takarítani, amit vele már nem tudok megoldani. Bocsáss meg, hogy nyitott ablak mellett meghallom ha sír, vagy ébred és 1-2 perc múlva megyek csak oda megmosott kézzel együtt. Ruhák sem fogják magukat odakint kiteregetni. Ismeri a babája szokását, valószínű kompetens az ellátására, nem a boltba ment, nem kocog egyet a parkban ahol nem hallja. Ne essünk már túlzásokba...
2019. szept. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
Tényleg a másodikon lakik, mert voltam náluk, és pont arra néz a gyerekszoba ablaka, ahol a pad van, de ez szerintem is felelőtlenség. A gyerek szobából mondjuk nem tud kijönni egyedül, mert gyerek biztos zár van rajta, és a gyerekszoba bababiztossá van téve, de a kiságyból simán kieshet.
2019. szept. 12. 12:02
 6/48 anonim ***** válasza:
25%

"DE ha tényleg a másodikon lakik és ott ül az ablak alatt, akkor ez olyan mintha családi háznál kimennél a kertbe kertészkedni míg a gyerek alszik"


Hát nem. Egy másfél éves már kimászik az agyból és a nyitott ablak tok jó arra, hogy onnan kiessen

2019. szept. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a fenti példával semmi gond nincs. Mondta is, hogy hallja, ha felébred, ez kb olyan, mintha a nappaliban lenne.

Egy kicsit levegőzik, rendben van. Hosszútávra én sem hagynám magára a gyerekeket (nekünk 2 van), de ha alszanak, akkor gyorsan le lehet szaladni valamiért. De komolyan, a wc-re se mész be, mert mi van, ha felébrednek?

2019. szept. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
Jajj nem tárva nyitva volt az ablak, csak bukón
2019. szept. 12. 12:05
 9/48 anonim ***** válasza:
79%
Hát a te másfél évesed kimászik, az enyém még képtelen, mert nagyon alacsonyan van a rács végéhez. Kiságyfüggő és gyermekmagasságfüggő. A kanapéra nem bír mászni, nem hogy a magasabb kiságy rácson kimásszon. Szerintem továbbra is mindenki ismerje a saját gyerekét és cselekedjen saját belátása szerint.
2019. szept. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
21%

9!


Aztán nehogy meglepődj majd

2019. szept. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!