Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak szülők még, akik nem...

Vannak szülők még, akik nem magukért, hanem a gyerekért vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés
Akik méltósággal összeülnek, megbeszélik hogy csinálnak gyereket, aztán mikor megszületik, nem posztolják ki lájkvadászat céljából hanem örülnek a pillanatnak. Szülők, akik hűségesek maradnak egymáshoz, hogy együtt neveljék fel a gyereküket, mert a gyerek az első, akit igyekeznek jó emberré nevelni, és nem hagyják hogy az internet, a tablet, a telefon nevelje fel helyettük? Léteznek még szülők, akiknek nem becsúszik, akik nem a kiégett életük állóvizét akarják felkavarni egy gyerekkel, hanem őszintén szeretnék? Nem társadalmi nyomásra, nem "divatból", nem a közösségi médián való villogásból, hanem mert szeretnének egy jó embert nevelni? Létezik még a "régimódi" klasszikus szülő modell?

2019. okt. 4. 13:09
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
96%
Komoly gondok vannak veled, kerdezo. Az orvvadaszatot és az internetre feltett gyerek fotókat csak egy idióta képes egy témában összehozni. Mi a jó ég közük van hozza?
2019. okt. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
86%
Mamámék idejében beásták a gyereket homokba, hogy míg dolgoznak ne legyen baja. Ezt sírod vissza? Vagy arra gondolsz mikor régen megpálcázták a gyereket? Nekem ezek jutnak eszembe, ha a régimódi nevelést emlegetik.
2019. okt. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
68%

Azért az sokat elmond, hogy a legtöbb gyerek, amikor már tudja, akkor kéri, hogy ne tegyék fel a netre a képeit... ez valahol marhára szomorú, hogy nekik több eszük van.

Ismerek olyat is, aki facen kíván boldog szülinapot a saját babájának. Na az valami nagyon fura.

2019. okt. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

23!


Az emberek többsége nincs megelégedve a külsőjével, pláne kamaszként. Akkor különösen ciki számára, pláne a babakori kepek. Az én időmben nem volt Facebook, de én se értékeltem, amikor anyám a gyerekkori képeimet mutogatta a családban.

2019. okt. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

20-as, pontosan azért mondtam el itt a maratoni teljesítményeket, mert itt senki nem tudja ki vagyok, és így dicséretet se várhatok el senkitől. Ha lenne instám, vagy facém, és oda tölteném fel a saját nevemmel, és fényképemmel, akkor egy önfényező egoista barom lennék. Így viszont szépen az ismeretlenség ködéből nyugodtan elmondhatom bárkinek is. Ez nem nyilvánvaló? Ez olyan, mint mikor illegálisan összefirkálnak egy aluljárót. Néha tényleg csak rongálás az egész, máskor viszont gyönyörű festmények, és műalkotások születnek. De az alkotó rejtve marad, mert illegális dolgot tett, és senki nem tud róla hogy ki festette. Ez az igazi önfeláldozó művészet, és egyben garázda rongálás is.


Az orvvadászos dolgot példának hoztam. Jó lenne, ha a példát példaként vennétek, nem pedig a szavaimon lovagolnátok. És ha már itt tartunk, az állat a társadalomban alacsonyabban van sorolva mint az ember. És azon is lehetne vitatkozni, hogy mi nagyobb bűn, egy állat leölése, vagy egy emberi csecsemő kínzása és megalázása.

2019. okt. 4. 17:02
 26/29 anonim ***** válasza:
77%

24!

Nem kamaszokra gondolok, ők már nem engedik, hogy feltegyék őket. De nem egy óvodást ismerek, aki már kéri, hogy ne... pedig nagyon nem is fogják át agyilag, csak egyszerűen nem szeretnék a telefonban sem visszanézni magukat, meg a nagyinak elküldeni.

2019. okt. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
26 pontosan. Ha én óvodás koromban megtudtam volna, hogy egészen csecsemő korom óta fel vagyok posztolva mindenhova, akkor kegyetlenül berágtam volna. Egy óvodás büszke, és szégyelli a csecsemő korát. Egy iskolás pedig szégyelli az óvodás korát. Fel kell nőnünk ahhoz, hogy minden életszakaszunkra büszkén nézhessünk.
2019. okt. 4. 17:09
 28/29 anonim ***** válasza:
97%
Ők, menthetetlen vagy. A fénykép feltöltés nem kínzás és nem megalázás. Ennek felfogásához kell egy minimális intelligencia, ami nálad nincs meg. A példa pedibb akkor példa, ha kapcsolódik a témához. Az orvvadaszat nem kapcsolódik ide. Ennyi erővel idepottyantom, hogy szerintem vegán kellene hogy legyen mindenki, mert mert veszelyben a föld. Passzol a témához, ugye?
2019. okt. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Na ez a baj! Te magadból indulsz ki kérdező! Ez te vagy, hogy szégyenled a múltad és a kinézeted! Ne magyarázd már meg, hogy mindenki olyan szorongásokkal él mint te. Én büszkén vittem be általános suliba a babaképeimet, ami a tablónkhoz kellett. Belegondolva sosem szégyelltem a külsőm, pedig nem vagyok tökéletes. Az óvodás lányom is büszke a babakori fotóira.
2019. okt. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!