Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak szülők még, akik nem...

Vannak szülők még, akik nem magukért, hanem a gyerekért vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés
Akik méltósággal összeülnek, megbeszélik hogy csinálnak gyereket, aztán mikor megszületik, nem posztolják ki lájkvadászat céljából hanem örülnek a pillanatnak. Szülők, akik hűségesek maradnak egymáshoz, hogy együtt neveljék fel a gyereküket, mert a gyerek az első, akit igyekeznek jó emberré nevelni, és nem hagyják hogy az internet, a tablet, a telefon nevelje fel helyettük? Léteznek még szülők, akiknek nem becsúszik, akik nem a kiégett életük állóvizét akarják felkavarni egy gyerekkel, hanem őszintén szeretnék? Nem társadalmi nyomásra, nem "divatból", nem a közösségi médián való villogásból, hanem mert szeretnének egy jó embert nevelni? Létezik még a "régimódi" klasszikus szülő modell?

2019. okt. 4. 13:09
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
88%
3-as vagyok. Örülök neki,hogy meggyógyultál,de az, hogy ki hogyan vélekedik a dolgokról az tényleg a saját döntése. Az ismerőseim között pedig közeli barátok és rokonok vannak,nem ismerősök innen-onnan. Egyszerűbb volt posztolni egy képet, minthogy több,mint 50 rokonnak és barátnak elküldeni üzenetben, mert ugye kíváncsi volt rá mindenki. Egy újszülött mellett nem ér rá az ember írogatni meg képet küldözgetni mindenkinek. Vannak olyan rokonaim,barátaim,akik mondjuk fekvőbetegek, külföldön élnek. Nekik hogyan máshogy mutattam volna meg?Egyébként mindenki látta,aki akarta és direkt nem tettem addig ki semmit még az utolsó ember el nem ment,aki akart jönni. Szóval megvolt a varázs,ahogy mondtad.Nagyon nem értek egyet veled,de tiszteletben tartom a döntésedet,de ne tartsd már rossz szülőnek azokat az anyákat és apákat,akik olykor-olykor mernek kitenni egy képet a gyerekükről. Nem ezen múlik... ennél sokkal nagyobb dolgokon.
2019. okt. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
80%

Nézd, valaki attól boldog, ha egy barlangban magányosan ülve feltalálja a tűzgyújtást, más meg attól, ha ezzel a hírrel utána körbeszaladhat, és a többiek megdicsérik, esetleg utánozni kezdik.

Most a második fajta ősember szerinted beteg volt? :)))

2019. okt. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
71%
En csak a 10-es valaszra reagalnek. Kulfoldon elunk, mindenkitol tavol. Az unokatesom es a legjobb baratnom gyerekeit igy lathatom. Neked van gyereked, Kerdezo?
2019. okt. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
7. hónapban vagyunk de az biztos hogy a gyerek nem lesz kirakati baba, majd ha eltelik pár és, és eléri azt az életkort, hogy tudjon saját döntést hozni, majd ő eldönti, akar e tündökölni a közösségi médiában vagy sem.
2019. okt. 4. 15:25
 15/29 anonim ***** válasza:
98%
Nem az a hülye, aki másképp gondolkodik, mint én, hanem az, aki nem tudja elfogadni, hogy minden ember más, más véleménnyel és értékrenddel. Kinek mi a fontos, tudod. Ne itt éld ki a messiás komplexusodat, hagyd, hogy más is úgy élje a saját életét, ahogy akarja.
2019. okt. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
88%

"A számodra értéktelen embereknek meg mi köze hozzá?"


Nos, nekem nincsenek ismeretlen ismeroseim vagy "értéktelen emberek" a Facebookomon. Ne magadból indulj ki.

2019. okt. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Nekem facebook-om sincs, úgyhogy nem magamból indultam ki, hanem azokból, akik még a Toportyánfalvi Kucsmás Ede kutyáját is bejelölik, és lájkolják még a nagymama halálhírét is.
2019. okt. 4. 15:57
 18/29 anonim ***** válasza:
97%
Ha nincs Facebookon akkor honnan tudod hogy ki mit csinál ott? Meg ami a lenyeg: miért érdekel? Te ne tedd fel a gyereked kepet sehová. Ennyi
2019. okt. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Onnan tudom, hogy van munkahelyem, és látom mit csinálnak a kolléganők egész nap az irodában.


Persze egyszerű lenne struccként nem tudomást venni a dologról, de van hogy nem küzdhetsz az érzéseid ellen. Könnyű azt mondani hogy ne foglalkozz vele. Aki például szereti az állatokat, annak se mondhatod hogy ne foglalkozzon az afrikai orvvadászattal, mert nincs hozzá semmi köze. "Te nem ölöd az állatokat, ők ölik, ennyi. Fogadd el." Ugye könnyű lenne ezzel lerendezni? De ha érzed belül hogy valahol valami nem helyénvaló, az zavarni fog. És engem zavar hogy 0 éves gyereknek már insta profilt csinálnak, és úgy bánnak a gyerekkel mintha az valamiféle kisállat lenne önálló akarat nélkül. Kolléganőm behozta a három hónapos gyerekét, feldíszítette mindenféle ruhákkal és kiegészítőkkel mint valami elő karácsonyfát, a gyerek meg már rúgott-kapálózott sírt, de annak a kicseszett "boldog karácsonyt kívánok a világnak -üzeni Pannika" fényképnek és posztnak mindenképp meg kellett születnie, miközben a gyerek mindent kívánt az őt alázó anyjának, csak épp boldog karácsonyt nem. Aztán meg erre érkeznek a lájkok meg a kommentek, hogy jaj de aranyos a Pannika így meg úgy, hogy boldog karácsonyt kíván a világnak, miközben még öntudatánál sincs. Ezt valaki aranyosnak gondolja, én ezt emberi jog sértésének. Attól hogy egy gyerek csecsemő, még lehetne tisztelni.

2019. okt. 4. 16:24
 20/29 anonim ***** válasza:
83%
18 titokban álnéven tuti fent van és leskelődik. Irigy, ezért pampog. Nem tetszik neki, hogy másoknak is gratulálnak. Máskülönben hidegen hagyná a dolog. Az meg, hogy itt dicsekszik a maratonjával, közben tőle ez távol áll. Facén az ismerősöknek nincs köze hozzá, de vadidegeneknek azért elmondja.😆 Ne haragudj kedves kérdező, de neked még fingod sincs az anyaságról. Ne mások szapulásával foglalkozz, hanem a saját gyerekedre készülj fel.
2019. okt. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!