Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lett divat “szenvedni”...

Miért lett divat “szenvedni” a kisgyerekekkel?

Figyelt kérdés
Játszótéren, családban, barátoktól is azt hallom, ahol van 2 gyerek 1-2 év korkülönbséggel nagyjából, hogy “bele akarnak halni” az anyukák. Nincs semmire idejük, kimerültek, idegbetegek. Régen se volt másképp, mégse panaszkodtak ennyit az anyák. Mit fognak csinálni, ha visszamennek dolgozni? Akkor aludni se fognak? Nem provokációnak szánom, egyszerűen tényleg nem érteM.
2019. nov. 4. 13:31
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
85%

#9 a barátnőd neked adja ki a gőzt. Szerintem a legtöbben nem a gyereküknek panaszkodnak, éppen ezért nem biztos, hogy anyukádnak is nem telt be néha a pohár.

Régen nem lehetett panaszkodni, de hidd el volt bőven panasz csak magukba folyatották. Szerintem az már a másik véglet.

2019. nov. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
11%

Milyen gőzt?? Egész nap semmit sem csinál, néha feltakarít. Férje hazajön a munkából, ő vásárol be , ő főz meg viszi ki a gyerekeket. Csaj meg elvan a "gyereknevelésbe" 2 gyerek. Mi lenne vele, ha csinálna is valamit vagy dolgozna. Na itt kezdődik a baj. De megtalálja a saját társaságát, ahol lehet panaszkodni. Én elengedem. Mondjuk mellőle le fog lépni a férje, ez szinte biztos, kezdi unni és fárad. Itt a férj is panaszkodhatna.,.,

Persze mindenkinek nehéz, nekem is, másnak is, régen is, most is. De mennyivel jobb panaszkodni folyton??Kicsit uncsi. Hidd el, akinek igazi oka van, annak nincs panasza. az teszi a dolgát.

2019. nov. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
67%
De itt is látszik, aki nem panaszos, az le van pontozva, aki jogosnak érzi, az meg fel. Ennyi.
2019. nov. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
19%

"6-sonak, meg elég baj az neked ha így élsz! Épp leszbbbrom, hogy ki mit gondold. Senkinek nem akarok megfelelni! A családom nyugalma, békéje, szeretete mindennél fontosabb!!! Mások véleménye olyan nekem, mint a fing..:)"

Most komolyan, ez miért 0%???? Mások véleményéért éljünk??? akkor kap az ember jó pontozást???

2019. nov. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
73%

Régen is biztos lett volna ok panaszra csak akkor nem volt divat beszélni erről. Mint ahogy a szexről sem beszéltek. Meg nem volt hol. Most itt az internet ahol mindenki akár arc nélkül is felvállalhatja a gondjait. Ha valakinek ez nem tetszik, nem kel elolvasni. Ha meg barátnő és nem bírod elviselni hogy kibeszéli a problémáit akkor elég szar barát vagy. Inkább ne is találkozz vele.

Én azt mondom hogy igenis jó az ha az ember nem magába fojtja hanem kibeszéli. Mint bármilyen más problémát. Mert pl ha valaki a pasi gondjairól beszél az ugye nem szenvedés

2019. nov. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
20%

Na jó, ez a lepontozó eskü beteg...pontozgass csak én megyek az állatokhoz almozni a hátsó udvarba, 3 gyerek mellett!!!

Tudjátok kedves ismerősöm 3 kicsi gyermeket hagyott itt, a világ össze munkáját, nehézségét szó nélkül bevállalta volna 80 évig panasz nélkül! De nem adatott meg neki, 30 évesen, 3 kicsi gyermeke siratja.

De panaszkodjatok, meg higgyjétek, hogy az öregeknek jó volt, főleg a háborúk idején. Merthogy akkor volt jellemző ez az együttélés. Nem kívánom ezt a korszakot nektek, mert akkor magammal is kiszúrnék.

2019. nov. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
76%
Sokkal nehezebb, mint amilyenre számítottam. Alapvetôen egy nyugodt ember vagyok, de a saját gyerekeim ki tudnak hozni a sodromból. Szófogadatlanság, állandó ellenkezés, állandó csetepaték, amint leülnék tuti, hogy van valami kívánságuk, nincs egy egész perc két "anyaaa" között. Folyamatosan résen kell lenni, hogy ne csináljanak életveszélyes butaságot. Igen, ez fárasztó, kimerítô, és felôrli a türelmemet. Nem is fizikailag érzem fárasztónak. Inkább idegileg, mentálisan fáradok el. Hogy ez panaszkodás, vagy tények közlése, mindenki döntse el maga. :)
2019. nov. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
35%
15-ös, nem vagyok jó barátnő, merthogy idézőjelbe tettem. Nem beszéltünk ezer éve. az ilyet megunja az ember, főleg, hogy a bőrt lehúzta rólam anyagilag. De ezekszerint nem ismered az idézőjelet. Csak azért a barátnő szó, mert úgy kezdtük, azt hittem azok leszünk, de kaptam egy enregiavámpírt.
2019. nov. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a céltalan panaszkodást én sem értem. Amikor viszont valaki tippet, tanácsot vár, ahhoz el kell mondania, mi a helyzer. Az tényleg bosszantó, amikor csak a picsogás megy, de ha tippet adsz, akkor vagy letorkollnak, hogy ne szólj bele vagy csak a kifogások jönnek.
2019. nov. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
78%
15 vagyok. Nem tudom honnan láttad hogy neked van címezve amit írtam. Általánosságban írtam a dolgokról, de faszán sikerült 1 mondatot kiragadni.
2019. nov. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!