Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lett divat “szenvedni”...

Miért lett divat “szenvedni” a kisgyerekekkel?

Figyelt kérdés
Játszótéren, családban, barátoktól is azt hallom, ahol van 2 gyerek 1-2 év korkülönbséggel nagyjából, hogy “bele akarnak halni” az anyukák. Nincs semmire idejük, kimerültek, idegbetegek. Régen se volt másképp, mégse panaszkodtak ennyit az anyák. Mit fognak csinálni, ha visszamennek dolgozni? Akkor aludni se fognak? Nem provokációnak szánom, egyszerűen tényleg nem érteM.
2019. nov. 4. 13:31
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
71%

Hát nem tudom, más hogy van vele, én a szoptatás második felében netezek, amikor a baba már nem igényel szemkontaktust. Vagy amikor ülök mellette játszásnàl, de egy kicsit elvan. Németül is szoktam olyankor tanulni meg cikkeket olvasni, de egy kis chat is belefér. Vagy amíg várom egy kaja elkészültét, de már megterítettem, a többi rész is kész.

Nem nagyon van más emberi kapcsokatom (a kollégáim ugye nem érnek rá, akik meg kisgyerekes ismerősök, ők messze laknak, itt nálunk simán napokig nem találkozom más emberrel. A nyár jobb volt, meg ha picit nagyobb lesz, lehet már progtamokra vinni, de egy ekkorának pont a szabad mozgásra kell csomó idő.

Szóval a FB meg a GyK az a túlélés eszköze.

2019. nov. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
70%

30# valakinek a netezes pihenés.

Én szerencse svagyok, heti 2x pl tudok edzeni anyukám vigyáz kisfiamra.

Nekem ez a kikapcsolódás, feszültség levezetés. Mások engem emiatt hülyének néznek, en meg azt aki telefont nyomod mikor tehetné, ami miatt rinyal.


Aki csak nyavajog, de nem tesz semmit, annál nem fáj eléggé.

2019. nov. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
85%
Félre értettetek. Az aki állandóan panaszkodik, hogy semmire sincs ideje, de közben mikor pl pihenni, takarítani, mosogatni stb tudna ott lóg a neten. Nem kell magatokra venni.
2019. nov. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
41%

Az azért durva, hogy valaki itt szidja a "barátnőjét"... Nem értem, az ilyen hogy nevezheti magát barátnak?! Nekem is volt időszakom, mikor panaszkodtam 0-24 (igaz, nem a gyerekek miatt). Mégis meghallgattak, ha kellett, akár 10x is ugyanazt a sztorit, ott voltak velem, nem pedig kibeszéltek ország-világ előtt. Köpj egyet, aztán állj alá! Ha akkora a szád élőben is, mint itt, miért nem mondod neki, hogy nem érdekel, ne mondja a baját?



Amúgy de, régen pont, hogy másképp volt. Ott voltak egy házban/telken a nagyszülőkkel. Természetes volt, hogy segítettek egymásnak, több generáció lakott együtt. Nagyi megfőzött, máris lekerült egy teher az anyukáról. Gyerekek is kivették a részüket a házimunkából, vagy vigyáztak a kisebbekre. Régen nem volt divat a kötődve nevelés, ha sírt a gyerek, hát sírt kicsit, senki nem rohant felvenni rögtön.


Ma meg máglyára vetnék sokan azt az anyukát, aki a nagyszülőkre bízza akár 2 órára is a gyereket, meg nyígnak, hogy "lepasszolooood", "minek szülteeed". Persze hogy anyuka már stresszel előre, hogy mi lesz velük, hiszen a társadalomtól is csak az elítélést kapja, ha segítséget mer igényelni, hiszen "magadnak szülted, nem?!". Ha meg esetleg amiatt, mert 0-24 a gyerekkel van, és kevesebb ideje jut magára, esetleg a kilók sem tűnnek el nyomtalanul, megkapja, hogy joggal lépett le a férje, mégis mit gondolt. Szóval nem csak az anyukákkal van ám baj, hanem a társadalom nagyrészével is.

2019. nov. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%
Regen mashogy neveltek a gyerekeket, nem volt ennyi elvaras az anyakkal szemben...nekem 2.5 eves es 3 hos van. Nem konnyu valoban, de azert nem halok bele.
2019. nov. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
36%

34-es, über gáz vagy, ha képes vagy bármi miatt, 0-24-ben panaszkodni. Még az sem teszi, akinek meghal a hozzátartozója.

Nem fogom magam leköpni, inkább magaddal tedd ezt, ha ennyire terheled a környezeted. Ne panaszkodj non-stop , hanem old meg a problémádat. Szerintem téged ezerrel kidumáltak.

Én nem beszéltem ki a "barátnőmet", csak elmondtam, hogy a semmire panaszkodik, miközben a családját kikészíti. És ez nincs rendjén, amivel azt akartam jelezni, hogy pont az panaszkodik, akinek nincs különösebb oka. És nem..nem barátnőm. Mindenki az értékrendje szerint választ barátot. Én vele mellényúltam, hisz aki panaszkodik, de nem fogad semmi segítséget, nem is akar magán segíteni, mert kva kényelmes neki másokat kicsinálni, aztán meg úton útfélen panaszkodni, az nem az én értékrendembe való. Tehát nem barátnő, csak tudnod kellene olvasnod, nem fröcsögni.

Rákbeteg ismerősöm nem panaszkodott folyton mindenkinek, minden lehetőséget megragadott, hogy jobb legyen az életük. Valószínű közvetlenjeinek elmondta a lelke legmélyén lévő dolgokat, de azzal, ha panaszkodik, azzal neki nem jobb. Belemosolygott a világba, szerencsére jó kifejlett lett a vége. Mindeközben lusta panaszkodós "barátnőm" évente új barátokkal rendelkezik, mert idővel mindneki megunja, hogy bizony őneki ez így jó, csak sajnálja mindenki, kényelmesen nézze a sorozatait és ennyi. Óriási különbség van panasz és panasz között. Te pedig ritka undorító vagy, hogy értelmező olvasás helyett máris ocsmányságokat írsz nekem-rólam.

2019. nov. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
16%

Plusz ez a régen dolog...régen az anyuka szülés után már kint volt a földön. Te képes lennél e rá??? Hagyjuk már ezt a réget, Régen háboró is volt, menj élj úgy te is, persze de jó lesz, hisz együtt van a család. Hát kvára nem volt jó.

Elvárások: elég gáz , ha vki más elvárásai szerint él. Kit érdekel ki mit mond. Család a fontos, senki más véleménye nem számít

2019. nov. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
36%

Ez a régen másképp volt csak hülye szöveg. Régen nem volt oltás meg gyógyszer gyerekeidnek a fele meghalt. Semmilyen mosógép elektromos sütő nem volt lehetett mosni kézzel meg begyújtani fával. Mehettetek kapálni a földre különben nincs mit enni. Szegények voltatok nem volt ruhátok. Gyerekeket idő előtt kivették az iskolából hogy ők is tudjanak a földön dolgozni. A nagyszülő meg nem feltétlen azért volt hogy a te életedet megkönnyítse. Sokan férjhez mentek és az anyósok egyszerűen rabszolgának nézték az új asszonyt. Aki nem hiszi egy kicsit keressen rá néprajzos oldalakon hogy ez a régen jobb volt minden egyáltalán nem igaz.


Kérdező kíváncsi lennék a véleményedre. Én csak annyit fűznék hozzá hogy igazad volt divat szenvedni és a hozzászólók többsége is ezt teszi itt.


Háromgyerekes kertes anya te meg ne húzd fel magad! Nem éri meg ezeken pörögni.

2019. nov. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
68%

"Semmilyen mosógép elektromos sütő nem volt lehetett mosni kézzel meg begyújtani fával. Mehettetek kapálni a földre különben nincs mit enni. Szegények voltatok nem volt ruhátok. "


Ez így van. Viszont volt, aki vigyázzon a gyerekekre, amíg anyuka mosott vagy kapált a földön. Illetve ha magukkal is kellett vinniük a gyereket, senkit sem érdekelt, ha hisztizett. Ma kinézik a kisgyerekes anyukákat, mert nehogy már gyerek sírás törje meg az idilli bevásárlást. Miért nem neveli meg vagy egyáltalán minek viszi magával, nyilvánvaló unalmas neki a vásárlás. De ha valaki előre odaad egy kis rágcsát, jajj neki, mert miért csak.így tudja elhallgattatni.... Miért nem osztja be jobban a napirendet stb.

Én is hallottam régi vidéki sztorikat. "De akkor még "könnyebb" volt az utcára kivágni a gyereket és sötétedésig maradhatott. Eljátszottak a jószágokkal. " Ezt egy idős nénitől idéztem.

2019. nov. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
29%
Nagymamám (80 éves) mesélte, hogy ő vitte magával mind a 4 gyerekét a szőlősbe dolgozni, a 2 nagyobb segített neki, a 2 kisebb meg a fészerben várt, 3 éves nagynénémre volt bízva az újszülött anyukám, ha sírt kapott máktejet vagy dianás cukrot.. Nem parázták túl a dolgot, és igen ha nem mentek vissza dolgozni akkor nem volt mit enni. Nagypapám fegyőrként dolgozott napi 18 órát, este aludni kellett, hát sírni hagyták a gyereket. Egyik gyereküknek sincsenek gondjai az életben, kapcsolataikban (anyám 16 éves kora óta együtt van apámmal) és nem lettek depressziósak. Most azért rinyál mindenki mert jódolgukban agyonunják magukat és annyira unalmas az életük, hogy valamiről beszélni kell.
2019. nov. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!