Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lett divat “szenvedni”...

Miért lett divat “szenvedni” a kisgyerekekkel?

Figyelt kérdés
Játszótéren, családban, barátoktól is azt hallom, ahol van 2 gyerek 1-2 év korkülönbséggel nagyjából, hogy “bele akarnak halni” az anyukák. Nincs semmire idejük, kimerültek, idegbetegek. Régen se volt másképp, mégse panaszkodtak ennyit az anyák. Mit fognak csinálni, ha visszamennek dolgozni? Akkor aludni se fognak? Nem provokációnak szánom, egyszerűen tényleg nem érteM.
2019. nov. 4. 13:31
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
23%
#74 te nem panaszkodsz, de látszik, hogy elismerésre vágysz. Ez kéz a kézben jár.
2019. nov. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
16%
74%-osnak írtam.
2019. nov. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
26%
Én azt utálom legjobban amikor valaki folyamatosan a férjéről nyenyereg, aki amúgy reggeltől estig dolgozik, de a csaj önmegvalósítását és a napi húsz óra én időt már nem tudja kivitelezni, és anya szerint ezért egy önző szemét disznó 🙂
2019. nov. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
70%

Őszintén?

Nem tudom.


Persze nem könnyű, a csapból is az folyik.. hát még a fb-ról.


De szeribtem senki nem zsákbamacskára vállalta.



Én magam sokszor megkapom, hohy miylen suerencsés vagyok a lányommal, mert látszik, hogy nem vagyok zombi.

És terhes vagyok, 1,5 év lesz a kicsik közt


Pedig nem vagyok szuperanyu, csak nem hahyom el magam.

Aztán 4 hónapos koratól jönnek a fogai, lázas tőle.

Előtte hasfájós volt.

Aztán a mozgásejlődés zavarta meg

Szóval az, hogy kiegyensúlyozott csak annak köszönhető, hogy rajam azt látja.

Tapasztalat,, hogy a hangulatjnkat ragasztjuk a pocikra

Vannak rossz napjaim nekem is

Kinek nincsenek?



De nem sajnáltatom magam... sajnálnak elegen a játszótéren, hogy te úristen hogy merted bevállalni? Mi még a szexig is alig jutunk el.

Meg ilyesmi


Nem tudom


Tudtam mit vállalunk.


Aztán a tesóval majd lehet éb is ríni fogok 😅😅😅

2019. nov. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
71%

Akik a panaszkodás ellen vannak, azok elpanaszolták itt, hogy mit nem szeretnek a panaszkodókban.

Ördögi kör. Tetszik a kérdés, lepontozás ide vagy oda.😊

2019. nov. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%
Mindneki más. Van, akinek 5 gyerek se sok. Van, akinek egy is. Nem vagyunk egyformák. Ennyi.
2019. nov. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
80%

Azt is vegyétek figyelembe ami ellen a mai szülők annyira küzdenek.

Példa erre a nehogy sírni hagyd a babát, mert összetörik lelkileg és nem fog megbízni senkiben. Régen simán hagyták sírni a gyerekeket éjszaka, mégse lettek lelkibetegek. Nem futkostak egész nap a gyerek után, betették a járókába, esetleg ahol volt kapcsoltak neki tévét és ki nem vették őket ameddig meg nem csinálták a dolgukat. Ma a tv súlyosan káros az idegrendszerre, a járóka pedig a mozgásfejlődésre káros. A szoptatás is manapság legyen igény szerint, lehetőleg nonstop, ha nagyobb gyereked van akkor szoptass tandem 0-24ben és nehogy elkezdj hozzátáplálni, mert az az ördögtől való, de ha már 1 éves, legyen a kaja mindig bio, friss, házi de sterilizált eszközökkel csináld. Régen órára szoptattak, közte adtak teát, a hozzátáplálást pedig 3 hónaposan elkezdték,és 6 hónaposan már mindenki ette a házikosztot. Mertek fegyelmezni, büntetni, ma meg mindent a gyerekre hagyunk, nem merünk rászólni sem, mert attól félünk nem fognak szeretni minket. Az is szörnyű, ha unatkozik a gyerek, folyamatosan szórakoztatni kell, nehogy önállósodjon és kreatív játékokat találjon ki. A modern nevelés nagy nyomást jelent a mai családoknak..

2019. nov. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
68%

Én 4,8-cas átlaggal végeztem az orvosin, alatta is dolgoztam, utána 7 évet, évekig 2 volt, hogy 3 âllásban, az egyikből rohantam a másikba éjjelre, onnan reggel vissza az egyikbe. Hétvégente a kutatómunkámat csináltam, éjjelente az előadásokat az óráimra...


Isten bizony, soha a büdös életben ennyire a hányingerig fáradt nem voltam, mint 10 hónapja konstansan a soklepcsős kertes ház, meg az éjjel is 2 óránként ébredő többemberes baba mellett. Lehet, hogy reumás ízületi gyulladádom van, mindenesetre alig bírom járni azr a lépcsőt, amit 50x kell naponta. A babát megemelni is nehéz.


Egy éve sehol nem voltam, azon kívül, hogy 2 hónapos korától végzek részmunkákat, amit sokszor ki se fizetnek (előadások, betehvizsgálat gyógyszer studyban, vizsgáztatás, szakdoga bírálat).


Ezenkívül PHD hallgató vagyok, lennék, ha tudnék haladni (kész kutatásom, adattáblàm, cikk draftom van), gyakorlatilag a szülés óta is minden nap ez qz első meg az utolsó gondolatom, mert ha nem csinálom meg, kitehetnek az állásomból, ahogy visszamegyek.


Nincs segítségünk, a párom magas óraszámban váltott műszakol, van hogy egy hétig vagy dolgozik vagy alvónapja van, kezében sincs szegénynek a gyerek. Ezenkívül oktat ő is, adatbázis kezelést végez, amikor végre otthon van, sokadik munkaként.


Kb ezek miatt én szerintem elég sokat rinyálok, és mert monoton minden, ha takarítani tudok egy órát, már az is boldoggá tesz, de a gyerekkel levés (játszás, öltöztetés, vigasztalás, altatás, fürdetés, etetés) plusz a főzés elviselhetetlenül megterhelő, úgy érzem, elveszett az életem értelme, a kollégáim (akik nekem kvázi a családom) minden nsp együtt vannak és izgi dolgokat csinálnak (ügyelet, vizitek, konfik) miközben én vmi tompa kábulatban csecsemőkakit törlök, vagy kacagva berregek a baba feje felett a fürdőjátékkal.


Közben nyilván imádom és jó, hogy van, de ha csak egy órára lekötné néha valaki, vagy alhatnék 4-5 órát egyhuzamban...

2019. nov. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
83%
Én azt bírom mikor panaszkodnak az anyàk, hogy fogat mosni sincs idejük a baba miatt, fáradtak, meg anyámkínja, de közben fb-n posztolnak, kommentelnek, aktívak messengeren, instát is nyomják, meg ide járnak rinyálni. Az az idő amit a neten töltenek fordíthatnák pl pihenesre is. Akármire...
2019. nov. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azért ebbe pont nem volt igazad, mert fogat mosni nem, de netezni lehet szoptatás közben.😅😂
2019. nov. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!