Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lett divat “szenvedni”...

Miért lett divat “szenvedni” a kisgyerekekkel?

Figyelt kérdés
Játszótéren, családban, barátoktól is azt hallom, ahol van 2 gyerek 1-2 év korkülönbséggel nagyjából, hogy “bele akarnak halni” az anyukák. Nincs semmire idejük, kimerültek, idegbetegek. Régen se volt másképp, mégse panaszkodtak ennyit az anyák. Mit fognak csinálni, ha visszamennek dolgozni? Akkor aludni se fognak? Nem provokációnak szánom, egyszerűen tényleg nem érteM.
2019. nov. 4. 13:31
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
100%

#40 képzeld el ma, hogy valaki bezárja a fészerbe a gyereket és otthagyja pár órára. A gyámügy biztos azt gondolná, hogy régen is így volt, most is rendben van.

Sőt, a társadalom sem ítélné el és kiáltanák ki felelőtlen szülőnek.

Ez ma már kiskorú veszélyeztetése.

2019. nov. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
80%

40. Generációszinten azért megkérdőjelezném ezt a "nem lett semmi baja" dolgot. A ma 50-80 évesek kb Európa legbetegebbjei minden statisztikában. Daganatos, kardiovaszk. halálozás, szenvedélybetegségek, öngyilkosság.

Mennyi rossz házasság, önmagukat meg nem valósított, tönkrent emberek egy elrontott rendszerváltással.

De a par évvel fiatalabbak is.

Olvass bele netes fórumokba, hogy beszélnek egymással az emberek. Nézz meg családi összejöveteleket.

Nekem nem az jut eszembe, hogy mennyire jót tett, hogy gyerekek kuksoltak a fészerben ölbejáték helyett.


Ma egész más veszélyeket rejt a gyerekekre a világ, a fogyasztói társadalom és a tömegmédia, a felgyorsult világ, atomizált családok képèben. Ez sem jó.


De igenis szerintem nagyon rendben van, hogy egy anyuka a kicsi gyerekeivel, kisbabájával foglalkozzon és másodsorban a háztartással, inkább egyszerűsítsen, legyen egy fogással kevesebb, minthogy a járókában kuksoljon a gyerek (ami zavarja a mozgásfejlődést) meg órákat kiabáljon hiába segítségért. Régen is csak a szegény családok éltek így.

2019. nov. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 Coffelia ***** válasza:
94%

28-as helyzetét éltem meg én is. Konkrétan nem tudtam összefüggő mondatokban beszélni, kevertem a szavakat hónapokig, sírtam éjjel, aztán a végső az volt, hogy nem emésztettem meg a kaját. Na akkor anyámék szépen hazaszállítottak engem gyerekestül, és felparancsoltak az emeletre aludni, amíg ők unokáztak. A férjem akkoriban épp 10 napokat dolgozott egyszerre, így jártunk. A végére pánikrohamom volt a kimerültségtől egy éjszaka. Ennyi.

Most hároméves, egy éve átalussza az éjszakákat, olyan volt végre aludni, mintha a fuldoklásból jöttem volna ki levegőért. Ezt nem érti az aki bírja ezek fizikai adottságok, és a gyerek habitusa.

2019. nov. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
28 vagyok. Nekem nemrég hetekig szívritmuszavarom volt mellkasi fájdalommal (nem pánik). Sürgősségi betegellátó párom is tapintotta a pulzusomat, megijedtünk, pedig mindketten könnyen veszünk mindent. Kardiológiai kivizsgálás megvolt. Most azóta neki lett egy komolyabb vírusfertőzése. Ahogy van egy kis pihenője, rögtön beteg lesz, már volt idén minden.
2019. nov. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!