Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Komfort szopirol, hogy szoktat...

Komfort szopirol, hogy szoktatnátok le egy 8 hónapos babát?

Figyelt kérdés
2019. nov. 21. 18:51
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
49%
Hiába pontozzátok le a 2es és 5ös válaszolót, attól még igazuk van. Miért kéne komfort szopiznia? Egyen és utána le kell venni mellről, ennyi. Ezt másképp nem lehet. A mell nem cumi, nem azért van hogy nyamnyogjon meg cumizzon rajta. Valószínűleg a kérdező is azért kérdezte, mert nem akarja, hogy komfort szopizzon... Ez azért elég egyértelműen kiderül a kérdésből.
2019. nov. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
Leírnád picit pontosabban a helyzetet? Mit értesz komfort szopi alatt (pl csak mellen alszik el vagy hosszasan szopizik vagy sokszor mellre kéri magát)? Hogy éjjeli vagy nappali-e főleg a gond? Hogy álltok a hozzátáplálással? Illetve mi vàltozott, mi miatt akarsz változtatni?
2019. nov. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
36%

Én konkrétan sehogy sem szoktatnám le, de ha mindenáron le akarod róla szoktatni, akkor úgy, ahogy írták előttem, hogy töltse meg anyuka tartalommal a baba napjait és csak "alkalmakkor" engedje.


Egyébként engem meglepett, hogy a válaszadók egy az egyben valamiféle "rossz szokásnak" tartják a komfortszoptatást. Azért a mostani felvilágosult nézetek azt vallják és tapasztalják, hogy a szoptatás nem csupán etetés, hanem a gyermek korai kötődését, későbbi érzelmi stabilitását határozza meg. Ezek azon dolgok egyike, amiből nem tudod túladagolni a gyerekedet. Mellesleg ez az időszak sem tart örökké, az én lányom (és sok ismerősé is) magától hagyta abba a szopást, nem sokkal 1 éves kora után, én soha nem erőltettem, ő pedig soha nem követelte. Nem gondolom, hogy egy 8 hónapos "felfedező" korban levő baba egész nap rajtad lógna. Kis türelem, csökkenni fog a cici után az érdeklődés :D

2019. nov. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
44%
Azert kell komfort szopizni mert a mai agyas anyukak mar nagy pocakkal is a pixyre meg hasonlo okoskodo anyuka videoit bamuljk es szentiraskent kovetik is. Aztan amikor a gyerek a mellukon csung egesz nap rajonnek, hogy nem is olyan jo moka...
2019. nov. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
15%
Utolsó! Én ugyan nem tudom, hogy miről "beszélsz", de ha arra célzol, hogy anyukák videókat tesznek fel a komfortszopizás értelméről és előnyeiről, akkor valószinűleg nem ők találták ki ezt a szerinted "hülyeséget", hanem voltak szivesek utána olvasni, érdeklődni a szakmai ajánlásoknak és max azt osztották meg... Én pl hagytam "komfortszopni" a gyerekeimet, és állíthatom, hogy ők sem igénylik egy idő után az állandó cicit. +-4 hónapos koruktól elkezdik felfedezni a világot és amint járni tudnak, már megállíthatatlanok lesznek....nem lesz rá igényük. Az első 3-4 hónapban meg minimum a szoptatással hozzájárulok ahhoz, hogy neki adott legyen a testi és érzelmi biztonsága ezen a számára új világon.
2019. nov. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:

Meg mondjuk most jött ki az új irányelv az Eü Közlönyben, ott is az igèny szerinti szoptatást preferálják.


Ettől még a 8 hónapost èn se tennèm nappsl 10 percenként cicire, ezért kérdeztem a részleteket.

2019. nov. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
0%

Ahhoz képest le lettem 0-ra kb pontozva...


A lábyom 7-7 étkezés mellett is szopizik.

Nem, nem komfortzszopizik.


Nem vagyok szoptatásnáci, nem én akarom, hogy szopizzon, de elvenni nem akarom, mivel tudom / sokat olvastam:/ a szoptatás élettani hatásairól, kötődésről, még ebben a korban is.

Mindezt úgy, hogy ő nem tapadós, inádja az embereket, pörgést.( és a legnagyobb forgatagkor is jelzi, hogy kell neki)


10-15 percet egyébként maximum növekedés ugráskor és alvás előtt ( nem alváshoz) szopizott újszülött kora óta.


Komfortszopi max fogzáskor betegségkor szokott lenni



A szoptatás nem egyenlő az etetéssel


Ki az a "pixi" vagy ki?

2019. nov. 22. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
Pixyre egy videos anyuka, aki úgy harcol mindenkivel, aki nem igény szerint meg komfortszoptat, mintha az életért küzdene. Beszólogat mindenkinek, össze vissza hazudozik a videóiban, attól függően, hogy épp ki szponzorálja, az elvakult anyukák meg követik minden lépését.
2019. nov. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
27%

Na álljunk le ezzel a kötődéses storyval... Komolyan mondom,hogy 200 lesz a vérnyomásom ha ezt olvasom... Tápszeres a gyerekem,akit imádok és aki sír ha kilépek a szobából és mástól nem fogadja el a kaját!!! És tudom,hogy az anyatej a legjobb a gyereknek éppen ezért sirtam is rengeteget!!! Mert selejtnek éreztem magam,hogy nem tudom szoptatni... pont az ilyen dumák miatt... Szóval megtennétek,hogy nem papoltok a szoptatásról???? Mert aki nem fogyatékos is tudja,hogy fontos meg blabla... Csak létezil olyan,hogy valakinek valamiért NEM megy!!! Viszont ezzel komoly lelki fálydalmat okoztok olyan anyukáknak akik nem tudnak szoptatni...

Hálásan köszönöm

2019. nov. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
0%
19es vagyok és nem fálydalmat hanem fájdalmat . Elírtam bocsesz
2019. nov. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!